محققان حوزه نانو فناوری 27 میلیارد ریال تسهیلات تشویقی دریافت کردند

به گزارش مجله پیامکی، طی یک سال گذشته بیش از 27 میلیارد ریال حمایت تشویقی از سوی معاونت علمی و فناوری به پژوهشگران حوزه نانو پرداخت شد.

محققان حوزه نانو فناوری 27 میلیارد ریال تسهیلات تشویقی دریافت کردند

به گزارش گروه علم و پیشرفت خبرنگاران به نقل از مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، 800 محقق و پژوهشگر حوزه نانو سال گذشته از خدمات حمایتی و تشویقی ستاد توسعه فناوری های نانو معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برخوردار شدند. بر اساس آمارهای موجود، این پرداخت ها به یک هزار و 480 مقاله حدود 26 میلیارد و 178 میلیون و 820 هزار ریال بود.

بعلاوه این ستاد 546 میلیون ریال برای 44 خاتمه نامه صنعتی کاربردی پرداخت نموده است. 467 میلیون و 900 هزار ریال برای حمایت از چاپ کتاب ها و 233 میلیون ریال برای سایر مواردی چون خاتمه نامه ها داوری ها و غیره پرداخت نموده است.

حمایت از پژوهش و تحقیق در عرصه های فناورانه یکی از پایه های توسعه پایدار در کشور است. اتفاقی که می تواند زمینه رشد و تعالی کشور را فراهم کند. بر همین اساس ستاد توسعه فناوری نانو یکی از اولویت های اصلی خود را حمایت از پژوهشگران و محققان قرار داده است تا با این کار فناوری نانو در کشور را توسعه دهد.

یکی دیگر از اقدامات این ستاد، حمایت از چاپ مقاله در مجلات منتخب است. مجلات منتخب در 155 حوزه موضوعی هستند و سعی شده در تمامی حوزه های علوم و فناوری نانو، حداقل یک مجله وجود داشته باشد. این مجلات در 4 گروه الف، ب، ج و د تقسیم شده اند که به ترتیب، حمایتی به مبلغ 400 میلیون، 100 میلیون، 40میلیون و 15 میلیون ریال برای آنها در نظر گرفته شده است.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 30 آبان 1400 بروزرسانی: 30 آبان 1400 گردآورنده: smslovely.ir شناسه مطلب: 1829

به "محققان حوزه نانو فناوری 27 میلیارد ریال تسهیلات تشویقی دریافت کردند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "محققان حوزه نانو فناوری 27 میلیارد ریال تسهیلات تشویقی دریافت کردند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید