قرص دیابتی که از قلب هم محافظت می کند

به گزارش مجله پیامکی، نتایج یک مطالعه نشان داد، یک قرص که در بیماران دیابتی نوع 2 به مقابله با قند خون بالا می پردازد ممکن است از نارسایی قلبی هم محافظت کند.

قرص دیابتی که از قلب هم محافظت می کند

به گزارش خبرنگار گروه علم و پیشرفت خبرنگاران به نقل از دیلی میل، نتایج یک بررسی تازه نشان می دهد، قرص هایی که در بیماران دیابتی به منظور مقابله با قند خون بالا استفاده می شوند می توانند از نارسایی قلبی هم محافظت کنند.

تصور می شود داروی Empagliflozin باعث تحریک قلب و کارآیی بیشتر آن می شود؛ امپاگلیفلوزین نسل تازه داروهای کنترل کننده قند خون است که به تنهایی و یا همراه با سایر داروهای قند خون در دیابت نوع دو کاربرد دارد.

بررسی محققان نشان داد، بیماران درگیر در مطالعه هم وزن کم کردند و هم فشار خون را بهبود بخشیدند. براساس مطالعه ای که از طریق بنیاد قلب انگلیس انجام شده، تصور می شود این دارو قلب را تحریک می کند، آن را کارآمدتر می کند و منجر به بهبود قابل توجهی در عملکرد آن فقط پس از سه ماه می شود.

اگرچه طیف وسیعی از روش های درمانی برای این بیماری وجود دارد، اما به دلیل صدمه ای که باعث افزایش قند خون در داخل عروق و رگ ها می شود، بیماران همچنان دچار مسائل قلبی می شوند.

دیابتی های نوع 2 دو تا سه برابر خطر طبیعی مسائل قلبی و گردش خون دارند و یک سوم به دلیل عارضه های قلبی عروقی مانند حملات قلبی جان می بازند.

انتهای یپام/

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 23 تیر 1400 بروزرسانی: 23 تیر 1400 گردآورنده: smslovely.ir شناسه مطلب: 1665

به "قرص دیابتی که از قلب هم محافظت می کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قرص دیابتی که از قلب هم محافظت می کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید