شاهکار کادرفنی استقلال!

به گزارش مجله پیامکی، امثال لیونل مسی و کریس رونالدو و نیمار و ام باپه، جزو مردانی هستند که به دلیل نبوغ بالای شان از هر دام و تله و ترفند تاکتیکی فرار می نمایند و خیلی بعید است تیمی و کادر فنی ای پیدا گردد که بتواند تام و تمام، آن ها را از جریان بازی خارج کند.

شاهکار کادرفنی استقلال!

مهاجم الدحیل یعنی اولونگا، اما با هر متر و معیاری جزو چنین مردانی محسوب نمی گردد. او، اما در 2 بازی، 5 بار دروازه استقلال را باز کرد درحالیکه تمام گل های زده تیم قطری به استقلال 6 تا بود و همین نشان می دهد اولا اولونگا چه مهره تاثیرگذاری در جریان بازی الدحیل است و ثانیا باید توسط کادر فنی استقلال، طوری بررسی گردد که اثرگذاری اش به حداقل برسد.

اولونگا در 2 بازی برابر استقلال هر کاری که دلش خواست را انجام داد؛ گل اول او در بازی رفت، روی ریباند ضربه ادمیلسون بود. گل دوم را روی پاس اشتباه ریگی در یک مصاف تک به تک زد. گل سوم را بعد از کنترل توپ درون محوطه 5/5 متر، چرخشی کامل و ضربه ای دقیق وارد دروازه استقلال کرد. گل چهارمش را از روی نقطه پنالتی زد و گل پنجم را با یک ضربه سر حاصل از ارسال از کنار. با این کلکسیون باید چطور کنار آمد و هضم کرد؟

کادر فنی استقلال چطور و چگونه مهاجم اصلی رقیب قطری اش را بررسی نموده بود؟ آیا اصلا بررسیی صورت گرفته و اولونگا تحت فشار بود که توانست فقط 5 گل بزند؟ مامور مهار اولونگا چه بازیکنی بود؟ نمی توان پذیرفت، کادر فنی استقلال این مهاجم را بدون یار مستقیم تحت نظر گرفته و به آن حدی از فوتبال رسیده که تصمیم گرفته با یارگیری منطقه ای و فضایی، اولونگا را از جریان بازی خارج کند. اگر نام مامور مهار اولونگا در بازی رفت، مرادمند است چرا بعد از هر بار عدم پیروزیت شماره 3، مامور مهار تعویض نشد و حتی برای چند لحظه، سیاوش یزدانی عهده دار چنین مسئولیتی نشد؟ با تکیه بر کدام توانایی و پتانسیل، مرادمند برابر اولونگا نهاده شد درحالیکه تنها توانمندی مدافع استقلال، زدن زیر توپ است و انتظار بازیسازی و چیز های دیگر از او، اشتباهی نابخگرددنی.

در بازی دوم به محلی که خطای پنالتی روی اولونگا رخ داد، نگاه ویژه ای باید کرد؛ فضای بین مدافع میانی متمایل به راست و مدافع راست و این دقیقا همان فضایی است که گل دوم اولونگا در بازی برگشت هم رقم خورد. گل سوم اولونگا در بازی رفت هم از فضایی زده شد که بین مدافع میانی و مدافع کناری ایجاد می گردد. همه این ها یعنی اولونگا، استاد قرار دریافت در فضای ایجاد شده بین زنجیره دفاعی است، ولی کادر فنی استقلال یا پیروز به شناخت چنین موضوعی نشده (که بسیار بعید است) یا نتوانسته راهکاری برای فائق آمدن و خنثی سازی چنین ترفندی را پیدا کند یا بازیکنی نداشته که بتواند از پس اجرای تدابیر کادر فنی و مهار اولونگا بربیاید.

تفاوت استقلال و الدحیل اینطور رقم خورد که تیم قطری 4 امتیاز از 2 بازی به جیب زد و تنها یک امتیاز نصیب فرهاد مجیدی و یارانش شد. همه این 4 امتیاز هم بدون شک و تردید به پای اولونگا نوشته می گردد که 5 تا از 6 گل زده الدحیل را یک تنه وارد دروازه رشید مظاهری کرد. ای کاش کادر فنی استقلال، بررسی بهتری از اولونگا می کرد و یا اینکه از نظر نیروی انسانی، مهره بهتری داشت که می توانست از پس مهار او بربیاید طوریکه مهاجم الدحیل به جای 5 گل، مثلا 3 گل می زد و یا حتی کمتر؛ همین جزییات است که استقلال را در منگنه تیم قطری و تیم عربستانی قرار داده و باعث شده آن ها همچنان به انرژی فراوانی برای صعود از این گروه و 2 بازی پیش روی شان احتیاج داشته باشند آنهم درحالیکه دیاباته و نادری و احتمالا اسماعیلی را فعلا به دلیل مصدومیت از دست داده اند.

فوتبالی

منبع: فرارو
انتشار: 25 خرداد 1400 بروزرسانی: 25 خرداد 1400 گردآورنده: smslovely.ir شناسه مطلب: 1614

به "شاهکار کادرفنی استقلال!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شاهکار کادرفنی استقلال!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید