سلول تراپی راهی برای درمان سرطان

به گزارش مجله پیامکی، سلول های تی بیمار استخراج شده و از نظر ژنتیکی اصلاح می شوند به طوری که بر روی سطح آن ها یک گیرنده آنتی ژنیک کایمریک وجود دارد که به پروتئین CD19 در سلول های سرطانی متصل است. پس از اصلاح دوباره این سلول ها وارد بدن بیمار می شود.

سلول تراپی راهی برای درمان سرطان

سلول تراپی می تواند تأثیر مثبتی در مبارزه با انواع سرطان داشته باشد. محققان دانشگاه استنفورد آمریکا CAR T- سلول تراپی را یک جهش انقلابی در زمینه ایمنوتراپی سرطان نامیدند.

محققان تأثیر اینگونه درمان را بر اساس داده های کلینیکی که طی سال های گذشته جمع آوری شدند مورد ارزیابی قرار دادند. به گفته محققان، اینگونه درمان با کمک CAR T- تأثیر خوبی بر آن نوع از سلول های سرطانی داشته است که قبلا لاعلاج بودند. البته این روشی سخت و پیچیده و همیشه نتیجه آن مثبت نیست، زیرا بعضی از انواع سرطان در مقابل این روش می توانند مقاومت کنند. اما در آینده می توان این نقص را برطرف کرد.

اما در 93-60 درصد موثر بوده است. در روش نامبرده، از گیرنده آنتی ژن کایمریک استفاده می شود که شامل پروتئینی است که ترکیبی از قطعات آنتی بادی را انتخاب می کند که به طور انتخابی به آنتی بادی ها و دامنه های خاصی که سیستم ایمنی بدن را فعال می کنند متصل می شود.

سلول های تی بیمار استخراج شده و از نظر ژنتیکی اصلاح می شوند به طوری که بر روی سطح آن ها یک گیرنده آنتی ژنیک کایمریک وجود دارد که به پروتئین CD19 در سلول های سرطانی متصل است. پس از اصلاح دوباره این سلول ها وارد بدن بیمار می شود.

منبع: اسپوتنیک

منبع: فرادید
انتشار: 7 آبان 1398 بروزرسانی: 5 اردیبهشت 1399 گردآورنده: smslovely.ir شناسه مطلب: 394

به "سلول تراپی راهی برای درمان سرطان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سلول تراپی راهی برای درمان سرطان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید