زنان کارآفرین نیازمند حمایت دولت

به گزارش مجله پیامکی، عضو هیات مدیره انجمن زنان کارآفرین کشور با بیان اینکه زنان کارآفرین نیازمند حمایت همه جانبه ای از سوی دولت هستند، گفت: حمایت از زنان منجر به پیشرفت اقتصاد کشور خواهد شد، لذا ایجاد بستری برای مشارکت زنان کارآفرین در عرصه تولید، اصل مهمی است که مسئولان باید به آن رسیدگی کنند.

زنان کارآفرین نیازمند حمایت دولت

ماهرخ فلاحی در گفت وگو با مجله پیامکی، با اشاره به شعار سال 1398 تحت عنوان رونق تولید گفت: باید بستری برای مشارکت زنان کارآفرین جهت تولید محصولات فراهم شود، چراکه حمایت از زنان منجر به پیشرفت اقتصاد کشور خواهد شد.

وی با تاکید بر اینکه در حال حاضر جهان به صورت گروهی فعالیت می کند، اضافه کرد: بسیاری از زنان کارآفرین مشاغل کسب و کار خانگی راه اندازی کرده اند، این در حالیست که هیچ کدام از آنها با یکدیگر مشارکتی ندارند و تنها به صورت انفرادی در حال فعالیت هستند، اقتصاد نمی تواند با فعالیت های انفرادی به انتها برسد لذا کارآفرینان باید بحث مشارکت را بیاموزند. چراکه مشارکت اقتصادی موجب تولید انبوه و درنهایت منجر به رونق تولید اقتصاد کشور خواهد شد.

بنابر اظهارات رئیس سابق هیات مدیره انجمن زنان کارآفرین کشور، بسیاری از زنان کارآفرین در رشته فعالیتی خود نسبت به مردان بسیار پیروز تر عمل می کنند و این موضوع بیانگر آن است که زنان کارآفرین هیچ تفاوتی با مردان ندارند.

فلاحی در ادامه با تاکید بر اینکه رونق تولید نیازمند برنامه ریزی و تمهیدات شاخصی برای کارآفرینان به ویژه زنان کارآفرین است، اضافه کرد: باید تعادلی میان هزینه و درآمد تولیدکنندگان حاکم باشد، اما باتوجه به تحریم ها و شرایط اقتصادی کشور، شاهدیم که وضعیت تولید کشور نابه سامان است و برای جبران این مسئله باید مسئولان فکری بیندیشند.

وی درباره آمار زنان کارآفرین موثر در عرصه تولید و اقتصاد گفت: زنان کارآفرین در زمینه فعالیت خود بسیار پیروز و تاثیرگذار عمل کرده اند اما نمیتوان گفت چند درصد زنان در اقتصاد کشور موثر هستند، زیرا تعداد تولید کنندگان مرد بسیار بیشتر از زنان است و مردان به صورت مشارکتی فعالیت دارند. اما نباید فراموش کنیم که شجاعت و پایداری زنان از مردان بیشتر بوده و زنان تاثیرگذاری بالایی در رونق تولید کشور دارند و خواهند داشت.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 10 تیر 1398 بروزرسانی: 5 اردیبهشت 1399 گردآورنده: smslovely.ir شناسه مطلب: 159

به "زنان کارآفرین نیازمند حمایت دولت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زنان کارآفرین نیازمند حمایت دولت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید