دولت صنعاء از آزادی 14 اسیر خود خبر داد

به گزارش مجله پیامکی، یک مقام دولت صنعاء خبر داد که طبق توافق با دولت مستعفی منصور هادی، 14 اسیر ارتش و کمیته های مردمی آزاد شده اند.

دولت صنعاء از آزادی 14 اسیر خود خبر داد

به گزارش گروه بین الملل مجله پیامکی، انصارالله یمن امروز (شنبه) از تبادل موفقیت آمیز اسرا با دولت مستعفی منصور هادی خبر داد.

عبدالقادر المرتضی رئیس کمیته امور اسرا و عضو هیأت مذاکره کننده دولت صنعاء در صفحه توئیتر خود نوشت: به یاری و توفیق خداوند امروز 14 تن از اسرای ارتش و کمیته های مردمی در منطقه عملیاتی استان الجوف، آزاد شدند.

او همچنین نوشت که این تبادل اسرا در پی واسطه گری طرف های محلی صورت پذیرفته است اما در خصوص اینکه چه تعداد از عناصر طرف مقابل آزاد شده اند، سخنی نگفت.

این مقام انصارالله یمن سه شنبه هفته گذشته نیز از آزادی پنج اسیر در استان الجوف در پی توافق تبادل اسرا با دولت منصور هادی خبر داد.

مارتین گریفیتس کننده سازمان ملل در امور یمن نیز اخیرا از طرف های درگیر در این کشور خواسته بود تا به علت شیوع ویروس کرونا، تمامی اسرای نزد خود را آزاد کنند.

محمد الحضرمی وزیر خارجه دولت منصور هادی و احمد ابو حمره مسئول اداره حقوقی کمیته امور اسرا در پیام های جداگانه از این پیشنهاد گریفیتس استقبال کرده اند؛ اما هنوز هیچ طرح و پیشنهادی از سوی طرفین برای عملی کردن خواسته گریفیتس مطرح نشده است.

.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 28 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 28 اردیبهشت 1399 گردآورنده: smslovely.ir شناسه مطلب: 852

به "دولت صنعاء از آزادی 14 اسیر خود خبر داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دولت صنعاء از آزادی 14 اسیر خود خبر داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید