دعوت از 74 متقاضی در جدیدترین پذیرش بریتیش کلمبیا

به گزارش مجله پیامکی، استان بریتیش کلمبیای کانادا دیروز نهم فوریه 2021 از طریق برنامه مهاجرت استانی و طی جدیدترین Tech Draw برای 74 متقاضی دعوتنامه صادر کرده است. در این پذیرش متقاضیان Skilled Worker و International Graduate در هر دو دسته اکسپرس انتری بریتیش کلمبیا (EEBC) و Skills Immigration (SI) هدف گرفته شدند. بریتیش کلمبیا همچنین از طریق راستا مهاجرتی Entrepreneur Immigration هم دعوتنامه صادر کرد.

دعوت از 74 متقاضی در جدیدترین پذیرش بریتیش کلمبیا

اکسپرس انتری بریتیش کلمبیا یا به اختصار EEBC متقاضیانی را انتخاب می کند که در سیستم اکسپرس انتری دولت فدرال کانادا پروفایل معتبر دارند. دسته Skills Immigration هم برای کارگران ماهر و نیمه ماهری است که شغلشان در بریتیش کلمبیا با تقاضای بالایی روبروست. حداقل امتیاز هر چهار دسته مهاجرتی مختلف 80 بوده است.

دسته Express Entry BC (EEBC) برای متقاضیانی است که در سیستم اکسپرس انتری دولت فدرال کانادا پروفایل معتبر دارند. راستا مهاجرتی SI هم برای کارگران ماهر و نیمه ماهریست که شغل آنها در بریتیش کلمبیا از تقاضای بالایی برخوردار است.

تداوم همه گیری کرونا بر فعالیت های کسب و کارها و بخش های مختف اقتصاد بریتیش کلمبیا تاثیر گذاشته است. برای همین برخی مشاغل همچنان از فهرست شغل ها حذف شده مانده اند. در وبسایت برنامه مهاجرت استانی بریتیش کلمبیا فهرستی از مشاغل حذف شده در این پذیرش را قابل دسترسی است.

چنانچه علاقه مند به مهاجرت به بریتیش کلمبیا از طریق Express Entry BC (EEBC) و Skills Immigration هستید در گام نخست باید از طریق پورتال آنلاین برنامه مهاجرت استانی بریتیش کلمبیا پروفایلی ایجاد کنید و در Skills Immigration Registration System (SIRS) ثبت نام کنید. سپس بر اساس عواملی نظیر سن، تحصیلات، دانش زبانی، سطح تحصیلات سابقه کار، مکان استخدامتان در بریتیش کلمبیا و حقوقتان رتبه بندی می شوید. در صورت تایید می توانید از انتخاب استانی تان برای ارائه درخواست اقامت دائم به وزارت مهاجرت کانادا استفاده کنید.

Tech Pilot چیست؟

همچنین گفتنی است که Tech Pilot برنامه مهاجرت استانی بریتیش کلمبیا در سال 2017 راه اندازی شده تا به کارفرمایان فعال در بخش فناوری اطلاعات در جذب و استخدام نیروی کار کمک کند و فرایند مهاجرت نیروی کار و دانشجویان خارجی فعال در این بخش را تسهیل سازد. برنامه مهاجرت استانی بریتیش کلمبیا به صورت هفتگی این پذیرش را برگزار می کند و برای متقاضیان واجد شرایطی که در یکی از مشاغل مورد تایید این برنامه پیشنهاد کار دارند دعوتنامه می فرستد.

اکسپرس انتری چیست؟

گفتنی است سیستم اکسپرس انتری سیستمی برای مهاجرت به کانادا است که در سه دسته کارگر ماهر فدرال، مشاغل دارای مهارت و تجربه کانادایی از سراسر جهان بر پایه امتیازات و معیارها مهاجر جذب می کند. کاندیدها بر اساس امتیازی که در سیستم جامع رتبه بندی دارند دسته بندی می شوند؛ این سیستم به کاندیدها بر اساس تسلط بر زبان انگلیسی یا زبان فرانسوی (دو زبان رسمی کانادا)، سن، تحصیلات و سابقه کار امتیازدهی می کند. برای کاندیدهایی که بالاترین امتیاز را داشته باشند به تناوب برگزاری پذیرش ها ITA (دعوتنامه برای تقاضا جهت اقامت دائم) صادر می شود. برای ورود در صف انتظار اکسپرس انتری داشتن پیشنهاد کار الزامی نیست. متقاضیانی که از طرف استان انتخاب می شوند 600 امتیاز اضافی در سیستم جامع رتبه بندی دریافت می کنند و بدین ترتیب در پذیرش بعدی اکسپرس انتری حتما از آنها برای تقاضا جهت اقامت دائم کانادا دعوت خواهد شد. بیشتر استان ها و منطقه ها کانادا نیز از این سیستم برای مدیریت درخواست های انتخاب استانی استفاده می کنند.

پذیرش های اکسپرس انتری معمولا ماهی دو بار برگزار می شوند و طی هر پذیرش حدود 4000 متقاضی دعوتنامه دریافت می کنند. بریتیش کلمبیا از ابتدای آغاز سال 2021 تا کنون از طریق دسته های مختلف برنامه مهاجرت استانی خود مجموعا 6 پذیرش برگزار کرده است. استان بریتیش کلمبیای کانادا به غیر از نیروی کار شاغل در بخش تکنولوژی به طور مرتب از نیروی کار و فارغ التحصیلان در بخش های غیرمرتبط با تکنولوژی نیز دعوت می کند.

منبع: ویزا موندیال
انتشار: 26 فروردین 1401 بروزرسانی: 26 فروردین 1401 گردآورنده: smslovely.ir شناسه مطلب: 1978

به "دعوت از 74 متقاضی در جدیدترین پذیرش بریتیش کلمبیا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دعوت از 74 متقاضی در جدیدترین پذیرش بریتیش کلمبیا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید