دام رنگین و جذاب برای مسافران ایرانی به اروپا

به گزارش مجله پیامکی، شینگن آلمان 35 میلیون تومان؛ایتالیا-لهستان 25 میلیون، 10 تا یکی ویزا نمی دن .. ویزای شینگن بدون انگشت نگاری از روسیه 50 میلیون تومان، این روزها شبکه افراد قاچاقچی برای سؤاستفاده از مسافران ناآگاه برای سرکیسه کردن آن ها روش های مختلفی را طراحی می نمایند

دام رنگین و جذاب برای مسافران ایرانی به اروپا

برای سفر به تور اروپا با بهترین کارشناسان مشورت کرده و بهترین برنامه سفر را انتخاب کنید.

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، با بالا دریافت تب مهاجرت غیرقانونی و پناهندگی در کشورهای اروپایی، بازار قاچاقچی ها یا به گفته خودشان آدم پرون هاحسابی داغ شده و بعضی آژانس های مسافرتی نیز از این بازار پنهان بی بهره نمانده در ازای دریافت مبالغ گزافی، ویزای شینگن بدون مدارک می گیرند.

تب مهاجرت به کشورهای اروپایی حرف امروز و دیروز نیست، اما این تب حدود یک دهه ای است که خیلی تند شده؛ آنها که توان علمی و فنی و تخصصی دارند قانونی می فرایند و آنها هم بیکار و بی تخصص اند به امید پناهندگی، غیرقانونی راهی اروپا و آمریکا می شوند. گزارش پیش رو مستندنگاری های CHN از تماس با آژانس هایی است که ویزای شینگن را بدون مدارک قانونی دریافت می نمایند.

سفر اروپا بعد از هفت خوان مدارک

آنها که هوس سفر اروپا به سرشان زده و گشتی و گذاری در وب سایت های مسافرتی برای آگاهی از قیمت تور اروپا نموده باشند، بدون تردید با حجم بالای مدارکی که برای سفر به اروپا آژانس های مسافرتی می خواهند روبرو شدند؛ از سند ملکی و گواهی اشتغال به کار گرفته تا چک ضمانت و وثیقه بازگشت. تقریباً 90 درصد این مدارک را سفارتخانه های صادرنماینده ویزا نمی خواهند و تنها با تعاملی که با آژانس های مسافرتی دارند، ویزای شینگن را برای گردشگران صادر می نمایند. اما سئوال اصلی اینجا پیش می آید که این همه مدارک و مستندات برای چیست؟

سفارتخانه ها برای صدور شینگن چه می خواهند

تنها چیزی که سفارتخانه صادرنماینده ویزای شینگن از آژانس مسافرتی می خواهد این است که هدف مسافر از سفر به اروپا تفریح و گذراندن تعطیلات بوده و دوباره به ایران بازمی گردد. آژانس مسافرتی هم برای اینکه این ضمانت را به سفارتخانه بدهد، انواع و اقسام تضمین های بازگشت از سفر را از مسافر دریافت می نماید. تا این جای داستان، چندان مشکل و مورد خاصی دیده نمی گردد و آنها تضامین رفتن را دارند، به اروپا می نمایند و مابقی هم عطای سفر به اروپا را به لقایش بخشیده و برای گذراندن تعطیلات سر از آنتالیا و ایروان درمی آورند. اما گروه دیگری هم هستند که تضمین سفر به اروپا را نداشته و تمایلی هم به دادن تضمین ندارند، چراکه قصد بازگشت ندارند. اینها خواه ناخواه به سمت کانال های غیرقانونی راهنمایی می شوند.

شینگن بدون مدرک، بدون ضمانت

شینگن آلمان 35 میلیون تومان تضمینی، ایتالیا و لهستان 25 میلیون تومان، 10 تا یکی ویزا نمی دن ... ویزای شینگن بدون انگشت نگاری از روسیه 50 میلیون تومان؛ اینها پاسخ قاچاقچی ها یا همون آدم پرون ها به متقاضیان ویزای شینگن بدون مدرک نیست، در تماس با همین آژانس های مسافرتی قانونی و دارای پروانه هم می گردد این پاسخ ها را شنید.

به گزارش گروه گردشگری میراث فرهنگی؛ به فرض اینکه با پرداخت این مبالغ بتوان ویزای شینگن را بدون دادن مدارک و ضمانت و حتی انگشت نگاری در سفارتخانه دریافت کرد، سوال اینجاست که این مبلغ کجا می رود و چطور سفارتخانه اروپایی متقاعد می گردد فردی که نه سند ملکی دارد، نه بیمه، نه گواهی اشتغال به کار و نه گردش حساب بانکی، قصدش از سفر به اروپا تفریح بوده و قصد ماندن ندارد؟

با آژانس های متخلف برخورد می گردد

پیرامون دریافت ویزای شینگن بدون مدارک و غیرقانونی با مسیح اله صفا، عضو هیات مدیره انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرتی ایران تماس گرفتیم. او هر گونه فعالیت آژانس های مسافرتی برای دریافت غیرقانونی ویزای شینگن را تخلف خواند و مطرح کرد صنف به شدت با اینگونه اقدامات برخورد می نماید، برخوردی که حتی می توان آژانس به تعلیق پروانه فعالیت هم برساند.

با این وجود و تاکید جدی عضو هیات مدیره انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرتی ایران بر تخلف بودن دریافت ویزای شینگن بدون دریافت مدارک، اما هنوز عدد دفاتر خدمات مسافرتی که این کار را انجام می دهند کم نیست؛ گو اینکه سود بالای این فعالیت غیرقانونی روز به روز آژانس های مسافرتی بیشتری را جذب آن می نماید.

منبع: تسنیم
انتشار: 4 بهمن 1398 بروزرسانی: 12 مهر 1399 گردآورنده: smslovely.ir شناسه مطلب: 593

به "دام رنگین و جذاب برای مسافران ایرانی به اروپا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دام رنگین و جذاب برای مسافران ایرانی به اروپا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید