جزیره تریستان دا کونا؛دورترین نقطه مسکونی در دنیا، عکس

به گزارش مجله پیامکی، جزیره تریستان دا کونا در جنوب اقیانوس اطلس با 272 نفر جمعیت دورترین نقطه مسکونی در جهان است. ساکنان این جزیره تنها از 8 نام فامیل استفاده میکنند. این جزیره در دهه 1800 میلادی به مستعمرات انگلیس اضافه شده است.

جزیره تریستان دا کونا؛دورترین نقطه مسکونی در دنیا، عکس

همراه دور زمین باشید و با تور روسیه ارزان از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

ساکنان این جزیره دارای کد پستی بریتانیا هستند. این جزیره کوچک فاقد فرودگاه است و در صورتی که تصمیم گرفتید به آنجا سفر کنید، باید بدانید که نزدیکترین خشکی با آن 2000 مایل مساوی 3218 کیلومتر فاصله دارد.

جزیره تریستان دا کونا کجاست؟

تریستان دا کونا که به اختصار تریستان نامیده میشود اسم گروهی از جزایر آتشفشانی و هم نام جزیره اصلی و مهم این مجموعه است. تریستان دا کونا دورترین مجمع الجزایر مسکونی در دنیا است و با ساحل کیپ تاون در آفریقای جنوبی 2432 کیلومتر، با جزیره سنت هلن 2161 کیلومتر و با ساحل جزایر فالکلند 3486 کیلومتر فاصله دارد. جزیره تریستان تنها 111 کیلومتر قطر و 98 کیلومتر مربع مساحت دارد.

چگونگی کشف شدن جزیره تریستان

مجمع الجزایر تریستان دا کونا در سال 1506 از طریق دریانورد پرتغالی به اسم تریستائو دا کونا کشف شد و به همین علت هم نام جزیره اصلی به نام وی نامگذاری شد. نخستین علامت های سکونت و زندگی در این جزیره به نزدیک سال 1643 و از طریق خدمه و دریانوردان هلندی بر می شود. جزیره تریستان دا کونا در جهت کشتی هایی بود که از اروپا به اقیانوس هند میرفتند و در نتیجه این جزیره دور افتاده یک دفعه مورد توجه همه نهاده شد. کمپانی هلندی هند شرقی سریع دو هیئت به این جزیره فرستاد .

بعد از آن انگلیسی ها و فرانسوی ها هم این کار را ادامه دادند. در سال های 1790- 91 گروهی از دریانوردان انگلیسی در این جزیره زندگی می کردند و به شکار فوک دریایی سرگرم بودند. شمار کمی از آمریکایی ها هم در سال 1810در جزیره تریستان دا کونا ساکن شدند و به شکار نهنگ پرداختند. در زمان جنگ علیه بریتانیا، آمریکایی ها از این جزیره بعنوان پایگاه نظامی استفاده می کردند.

زمانی که گردان نظامی جزیره تریستان دا کونا را ترک کرد یک سرجوخه و خانواده اش هم چنان در جزیره باقی ماندند. کم کم جمعیت گوناگون که از نژادها و قومیت های گوناگون بودند در این جزیره رشد کردند و جمعیت ساکن در دورترین نقطه مسکونی در دنیا را بوجود آوردند.

دسترسی به دورترین نقطه مسکونی در دنیا

در سال های گذشته کسب عنوان دورترین نقطه مسکونی در دنیا سبب جلب توجه دنیا و به خصوص گردشگران ماجراجو به این جزیره شده است.

با این حال، دسترسی به جزیره اصلاً و ابدا کار ساده ای نیست:در این جزیره اصلاً فرودگاهی وجود ندارد، اصلاً هتل، اقامت گاه و امکانات و خدمات خاصی برای گردشگران آماده نشده است و از طرفی برای بازدید از جزیره تریستان دا کونا باید مجوز بگیرید.

آری، در واقع درصورتی که کسی آن قدر ماجراجو باشد که بخواهد به دورترین نقطه مسکونی زمین برود باید دست کم از یک سال پیش برنامه ریزی کند. همانطور که گفتیم اصلاً جهت هوایی به جزیره وجود ندارد و تنها راه ارتباطی با جزیره قایق و کشتی است.

اصلاً محدودیتی از نظر ملیت برای گردشگران وجود ندارد و در حالی که برای وارد شدن به جزیره باید فرم تقاضا پر کنید، ولی عملا هیچگونه ویزای رسمی وجود ندارد.

مسئولین این جزیره باید به یکی یکی افردی که تصمیم وارد شدن به جزیره را دارند اجازه و مجوزنامه بدهند. اما هرکسی دلش نمی خواهد به این جزیره دور افتاده برود، ولی درصورتی که ماجراجو هستید یا برای فیلمبرداری و عکاسی می خواهید به این جزیره بروید کافی است.

منبع: گردشبان
انتشار: 6 آذر 1399 بروزرسانی: 6 آذر 1399 گردآورنده: smslovely.ir شناسه مطلب: 1241

به "جزیره تریستان دا کونا؛دورترین نقطه مسکونی در دنیا، عکس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جزیره تریستان دا کونا؛دورترین نقطه مسکونی در دنیا، عکس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید