توسعه همکاری های ورزشی ایران و قزاقستان

به گزارش مجله پیامکی، رئیس کمیته ملی المپیک کشورمان ضمن سخنرانی در سومین نشست کمیته المپیک کشورهای آسیا در آسیای مرکزی، با رئیس کمیته ملی المپیک جمهوری قزاقستان دیدار و گفت و گو نمود.

توسعه همکاری های ورزشی ایران و قزاقستان

به گزارش گروه بین الملل مجله پیامکی، آقای صالحی امیری رئیس کمیته ملی المپیک کشورمان که جهت شرکت در سومین نشست کمیته المپیک کشورهای آسیا در ناحیه آسیای مرکزی به جمهوری قزاقستان سفر نموده است، عصر روز گذشته (چهارشنبه 26 شهریور) در این نشست سخنرانی نمود.

رئیس کمیته ملی المپیک کشورمان در این نشست، ضمن معرفی توانمندی های جمهوری اسلامی ایران در حوزه ورزش، بر توسعه همکاری ها میان کشورمان و کشورهای حوزه آسیای مرکزی تأکید کرد. وی در این نشست پیشنهاد برگزاری المپیاد ورزشی کشورهای آسیای مرکزی را مطرح نمود که با استقبال کشورهای عضو روبرو و مورد پذیرش نهاده شد.

رئیس کمیته ملی المپیک کشورمان همچنین عصر روز گذشته با آقای تیمور کولیبایف رئیس کمیته ملی المپیک جمهوری قزاقستان دیدار و در مورد توسعه همکاری های ورزشی میان دو کشور مصاحبه نمود. وی در این دیدار گفت، جمهوری اسلامی ایران دارای صندلی سوم در ورزش آسیا است و در بسیاری از ورزش ها همچون کشتی، جودو، والیبال، وزنه برداری و ... در میان مدعیان جهانی است. وی اضافه کرد جمهوری قزاقستان نیز در بعضی از ورزش ها توانمند بوده و دارای رتبه های جهانی است و این توانمندی ها می تواند همکاری های ورزشی میان دو کشور را ارتقا دهد.

آقای کولیبایف نیز ضمن ابراز خرسندی از حضور رئیس کمیته ملی المپیک کشورمان در جمهوری قزاقستان، در مورد استفاده از ظرفیت های ورزشی دو کشور و توسعه همکاری ها اعلام آمادگی نمود.

روسای کمیته ملی المپیک ایران و قزاقستان همچنین در حاشیه این نشست، یادداشت تفاهم همکاری دو جانبه را امضا نمودند.

جمهوری اسلامی ایران، قزاقستان، قرقیزستان، تاجیکستان، ازبکستان و افغانستان از اعضای کمیته المپیک کشورهای آسیا در حوزه آسیای مرکزی هستند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 30 مهر 1398 بروزرسانی: 5 اردیبهشت 1399 گردآورنده: smslovely.ir شناسه مطلب: 370

به "توسعه همکاری های ورزشی ایران و قزاقستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توسعه همکاری های ورزشی ایران و قزاقستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید