والیبال همه چیز من است، معروف مصداق یک رهبر خوب در زمین است

به گزارش مجله پیامکی، به گزارش خبرنگاران و به نقل از فدراسیون والیبال، سایت کنفدراسیون والیبال آسیا در تمجید از بانوی ملی پوش ایران نوشت: مهسا صابری یکی از بازیکنان کلیدی والیبال ایران است و به این تیم کمک کرده تا به یکی از تیم های در حال پیشرفت غرب آسیا تبدیل شود.

والیبال همه چیز من است، معروف مصداق یک رهبر خوب در زمین است

صابری درباره حضور در تیم ملی ایران گفت: من بخشی از تیمی بودم که به والیبال بانوان کمک کردم تا در رویدادهای آسیایی در سطحی بالاتر بازی کند و این برای نخستین بار در تاریخ روی داده است. ظرف 12 سال گذشته، شاهد فرایند پیشرفت زنان ایرانی در والیبال بوده ام. باعث افتخارم است که می بینم چه طور تلاش های ما در این سال ها به بار نشسته است.

صابری با مطلبی که در صفحه اینستاگرام خود منتشر کرده، تعهد خود به پیروزیت را ابراز کرده است. دریافت کننده قدرتی تیم ملی نوشته است: تیم تو یعنی خانواده تو، توپ یعنی بهترین دوست تو؛ زمین یعنی خانه تو و بازی یعنی زندگی تو.

افتخارآمیزترین خاطره او، حضور در کاپ آسیایی سال 2016 در ویتنام است؛ جایی که ایران بهترین عملکرد را از خود بر جای گذاشت.

صابری درباره این موضوع گفت: خاطره انگیزترین بازی در کاپ آسیایی سال 2016 بود که تیم ما تحت رهبری مایدا چیچیچ در رقابت ها حضور یافته بود. ما روابط بسیار خوبی با سرمربی تیم مان داشتیم و همه دوستانم نیز در تیم حاضر بودند. ما با کسب عنوان ششمی به کار خود سرانجام دادیم که این بهترین رکورد ما در یک رقابت آسیایی به حساب می آید.

پس از این پیروزیت ها، وی همچنان مشتاق است تا طعم کامیابی را بچشد: واقعا امیدوارم روزی بتوانیم از سکوی آسیا بالا برویم؛ دوست دارم برای مدت زمانی طولانی سالم و تندرست باقی بمانم و همچنین برای خانواده و جامعه ام فردی مفید و ارزشمند باشم.

مهسا با بازی در لیگ ترکیه بر تجارب خود نیز افزوده است: من به خاطر بازی در لیگ ترکیه، تجارب بسکمک به دست آورده ام و این باعث شده که از جهات متعددی بر کیفیت بازی ام افزوده شود. دریافت هایم بهتر شده و در بازی های ملی، عملکردم رو به رشد بوده است.

این بازیکن 27 ساله با خواهرش پا به ورزش گذاشت و مادرش نقش الگو را برای آن ها ایفا کرده است. به رغم جدول زمانی شلوغی که در والیبال وجود دارد، او توانسته بین بازی والیبال و تحصیل در رشته مهندسی شیمی، تعادل برقرار کند.

وی گفت: خواهر بزرگترم مرا در یک باشگاه نزدیک خانه ثبت نام کرد و با خودش به آنجا می برد. در آن زمان بود که پا به عرصه والیبال گذاشتم اما بیشترین نقش را مادرم داشت؛ چون وقتی که بچه بودم، مهربانانه اجازه داد ورزش را دنبال کنم. این که همزمان درس بخوانی و بازی هم بکنی، کار دشواری بود اما چنانچه شما با علاقه مندی هدف خود را دنبال کنید، می توانید به این خواسته برسید. این برای من تجربه رضایت بخشی بود و به خودم می گفتم تلاش کن مهسا تا زندگی بهتری داشته باشی. برایم سخت بود که مدرک دانشگاهی ام را بگیرم اما وقتی خاتمه پیروز به اخذ آن شدم، بابت همه تلاش هایم به خودم بالیدم.

جدا از مادر و خواهرش، صابری از هموطن خود سعید معروف و کیم یون کونگ ستاره کره ای الگو گرفته است.

صابری شرح داد: سعید معروف مصداق شاخص یک رهبر خوب در زمین است؛ او خیلی تاثیرگذار است و با مهارت بالایی که دارد، تاثیر بسکمک بر روی هم تیمی های خود می گذارد. من نهایت تلاش خودم را می کنم تا از او یاد بگیرم. در بخش زنان هم کیم کسی است که والیبال او را دنبال می کنم.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 9 مهر 1399 بروزرسانی: 9 مهر 1399 گردآورنده: smslovely.ir شناسه مطلب: 1121

به "والیبال همه چیز من است، معروف مصداق یک رهبر خوب در زمین است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "والیبال همه چیز من است، معروف مصداق یک رهبر خوب در زمین است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید