تست روانشناسی توانایی عاشق شدن؛ چرا نمی توانم عاشق شوم؟

به گزارش مجله پیامکی، تست توانایی عاشق شدن به آنالیز توانایی شما برای اعتماد کردن می پردازد و اعتماد غیر شخصی در شما را اندازه می گیرد. اگر می خواهید بدانید ارتباط این دو عامل با یکدیگر چیست و بعد تست کنید ببینید می توانید عاشق شوید یا خیر با خبرنگاران همراه باشید.

تست روانشناسی توانایی عاشق شدن؛ چرا نمی توانم عاشق شوم؟

خبرنگاران | سرویس روانشناسی - آیا همه انسان ها عاشق می شوند؟ باید بگوییم خیر، بسیاری از انسان ها هرگز عاشق نمی شوند. خیلی از انسان ها نیز هستند که در توهم عاشقی به سر می برند. آن ها واقعا عاشق نمی شوند، چون نمی توانند واقعا به کسی اعتماد نمایند و قلب شان را به دست او بسپارند. البته فقط قلب دغدغه این افراد نیست! می توان گفت، بطور کل سر زندگی شان می ترسند، از احساساتشان گرفته تا اموال شان. لابد تعجب می کنید که پای اعتماد به افراد را وسط کشیدیم. در ادامه متوجه خواهید شد که توانایی اعتماد کردن چه ربطی به عشق و عاشق شدن دارد و سپس خودتان را در خصوص این توانایی مورد آزمون قرار دهید.

اعتماد و عشق

دوست داشته باشید یا نداشته باشید، اعتماد و اطمینان شرطی برای بقا در جامعه انسانی به شما می رود. حتی در فعالیت های ساده ای مانند شیرینی خوردن یا سوار تاکسی شدن باید اعتماد کنیم. مثلا اعتماد کنیم که شیرینی که می خوریم از مواد سالم درست شده یا ترمز ماشینی که سوارش شده ایم به درستی کار می نماید. به عبارت دیگر، زندگی در روزگار امروز حکم می نماید که به دیگران اعتماد کنیم.

دو تن از دانشمندان دانشگاه تافتز در مدفورد ایالت ماساچوست، به نام های جانسون جورج و دبلیو. سواپ به یک ویژگی شخصیتی پی بردند که اسم آن را اعتماد غیر شخصی گذاشتند. این ویژگی با توانایی عاشق شدن ارتباط دارد. به عبارتی اعتماد میان فردی مستلزم خطر کردن است. هنگام آغاز یک رابطه عاشقانه افراد نمی دانند سودی که می برند از خطر خیانت یا طرد شدن بیشتر است یا خیر. دکتر کارل راجرز بعد از تحقیقات فراوان به این نتیجه رسید که معیار اعتماد در متعادل بودن اشخاص نقش اساسی دارد. اعتماد واقع بینانه و تمایل به قبول کردن دیگران معمولا نشانه خودپذیری و شخصیت به خوبی تطبیق یافته است.

تست آنلاین برای سنجش میزان توانایی عاشق شدن

تست روانشناسی توانایی عاشق شدن (سوالات تشریحی)

اگر می خواهید بدانید که توانایی عاشق شدن دارید یا خیر پرسشنامه زیر می تواند تا حدودی شما را هدایت کند. پرسشنامه ای که بر اساس تحقیقات دانشگاه تافتز تهیه شده است. همینطور که به سوالات جواب می دهید بابت هر جواب غلط به خودتان یک امتیاز بدهید و در نهایت پس از جمع امتیازات می توانید خودتان را با توجه به جدول نتایج بسنجید.

1- علاقه ای به پول قرض دادن به دیگران ندارم، زیرا پس دریافت آن کار دشواری است.

درست غلط

2- اغلب اشخاص وقتی از کسی تعریف می نمایند برای آن است که خودشان فایده ای ببرند و لزوما به حرفی که می زنند اعتقاد ندارند.

درست غلط

3- اغلب اشخاص اگر به سودشان باشد نظرشان را خلاف آنچه هست بیان می نمایند.

درست غلط

4- اغلب اشخاص اگر چیزی از کسی قرض بگیرند و بعد اشکالی در آن به وجود آورند، وقتی آن را به صاحبش پس بدهند حرفی از این حیث به صاحب کالا نمی زنند.

درست غلط

5- امروزه اغلب اشخاص بیش از حد به دیگران وابسته اند.

درست غلط

6- روی هم رفته، یا اشخاص را قبول می کنم و یا آن ها را ترک می کنم.

درست غلط

7- اگر شرکتی به کارکنانش بگوید به این دلیل که سود شرکت بسیار پایین بوده، نمی تواند به آن ها حقوق بدهد، من حرف شرکت را باور نمی کنم.

درست غلط

8- اغلب سیاستمداران به شکلی رشوه گرفته اند.

درست غلط

9- اغلب اشخاص به خاطر روابطشان، و نه بخاطر دانششان، پیشرفت می نمایند.

درست غلط

10- اخلاقیات در جوامع امروزی کمتر از گذشته است.

درست غلط

تفسیر نتایج تست توانایی در عشق

امتیازنتیجه
اگر امتیاز شما از 8 تا 10 باشد شما کسی هستید که به دیگران اعتماد می کنید. پس به راحتی هم عاشق می شوید.
اگر امتیاز شما از 5 تا 7 باشدشما میان اعتماد کردن و نکردن در حد وسط قرار دارید و با آغوش باز به استقبال روابط جدید می روید با این حال جوانب مختلف را هم در نظر می گیرید.
اگر امتیاز شما از 0 تا 4 باشد

نسبت به اغلب مردم سوء ظن بیشتری دارید. انگیزه های دیگران را بیش از حد تحلیل می کنید. می خواهید هر طور شده از خودتان حمایت کنید، به همین دلیل نمی توانید با اشخاص رابطه درستی ایجاد کنید.

متغیر بودن نتیجه تست شما در گذر زمان

به هر حال نتیجه ای که از این تست می گیرید را نمی توان به کل دوران زندگی شما تعمیم داد. چون میزان اعتماد شما به افراد طی عمرتان تغییر پذیر است. پس پیشنهاد می کنیم چند وقت دیگر باز هم این تست را بزنید. اگر امروز توانایی عاشق شدن ندارید شاید در آینده این توانایی را پیدا کنید!

در واقع شرایط به طور مدام در حال تغییر هستند. مثلا دانشمندان در فضای علمی افراد بسیار قابل اعتمادی به نظر می رسند. اما همان دانشمند در یک کافی شاپ چه؟ پس فضایی که در آن قرار می گیریم تاثیر بسیار زیادی بر اعتماد به افراد دارد.

اعتماد کردن شما به دیگران به داوری شما هم بستگی دارد و اینکه چه میزان بتوانید به یک نفر اعتماد کنید. مثلا ممکن است به کسی فقط در این حد اعتماد داشته باشید که حیوان دست آموزتان را به او بدهید تا نگهداری کند. اما اینکه بخواهید رازتان را به او بگویید خیر.

از دیگر فاکتور های معین نماینده در توانایی اعتماد کردن جنسیت است. بعضی روان شناسان معتقدند که زنان بیش تر از مردان به دیگران اعتماد می نمایند. همچنین آنان به این نتیجه رسیده اند که اگر در رابطه ای بی اعتمادی شدید وجود داشته باشد عاشق شدن بسیار دشوارتر خواهد بود. بنابراین در شرایطی که بی اعتمادی کامل وجود دارد، بهتر است قید عشق و عاشقی را بزنید.

شما تا به حال عاشق شده اید؟ اعتماد کردن شما به دیگران چگونه است؟ آیا خیلی راحت اعتماد می کنید؟

منبع: setare.com
انتشار: 19 اسفند 1399 بروزرسانی: 19 اسفند 1399 گردآورنده: smslovely.ir شناسه مطلب: 1441

به "تست روانشناسی توانایی عاشق شدن؛ چرا نمی توانم عاشق شوم؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تست روانشناسی توانایی عاشق شدن؛ چرا نمی توانم عاشق شوم؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید