تحریم ها آمریکا را بیشتر از هواوی متضرر می کند!

به گزارش مجله پیامکی، به گفته یکی از مقامات ارشد هواوی، تحریم های خصمانه دولت ترامپ علیه این شرکت چینی، بیشتر از هواوی، موجب ضرر و زیان آمریکا خواهد شد.

تحریم ها آمریکا را بیشتر از هواوی متضرر می کند!

به گزارش مجله پیامکی، هواوی که بزرگترین تولیدکننده و توسعه دهنده تجهیزات مخابراتی و دومین سازنده و عرضه کننده موبایل در جهان محسوب می شود، در طول یک سال اخیر از سوی رئیس جمهور آمریکا و بسیاری از کشورهای هم پیمانش به شدت تحت فشارهای سیاسی و تجاری قرار گرفته است و بسیاری از این کشورها اعم از آمریکا، کانادا، استرالیا، نیوزلند، ژاپن و برخی از کشورهای اروپایی از جمله آلمان و بریتانیا استفاده از محصولات هواوی و نصب تجهیزات مخابراتی و فعالیت این شرکت چینی را تحت تأثیر اتهامات جاسوسی برای دولت چین ممنوع اعلام کرده بودند.

اندی پرودی، مدیر ارشد امنیتی بخش تکنولوژی های هواوی در ایالات متحده آمریکا در جریان برگزاری یک نشست مطبوعاتی در اواخر روز سه شنبه درباره تحریم های خصمانه دولت ترامپ علیه این شرکت چینی خاطرنشان کرده است که ایالات متحده آمریکا از اعمال تحریم و محدودیت های تجاری علیه هواوی بیش تر از خود این شرکت متضرر خواهد شد.

بر اساس گزارش وب سایت کوارتز، وی در جایی دیگر از اظهارات خود به حجم بالای خریدهای هواوی از تامین کنندگان قطعات الکترونیکی آمریکایی نیز اشاره کرد و گفت: هواوی سال گذشته حدود 30 درصد از قطعات مورجهانز خود را از بیش از 130 شرکت تکنولوژی آمریکایی تامین و خریداری کرد که ارزش آن بالغ بر 11 میلیارد دلار تخمین زده شده است. حالا با وضع تحریم های جدید علیه هواوی، تمامی کالاهای تولید شده توسط شرکت های آمریکایی بدون خریدار و مشتری باقی خواهد ماند و بدون شک، این حجم بالای گردش مالی در آمریکا نیز رقم نخواهد خورد.

پیش تر نیز کارشناسان فعال در حوزه فناوری برآورد کرده بودند که اعمال تحریم و محدودیت های تجاری علیه هواوی، ضرر و زیان بزرگی به آمریکا وارد خواهد کرد و بیش تر از هواوی، شرکت های آمریکایی از این امر آسیب خواهند دید.

چند ماه پیش بود که دولت ترامپ فهرست جدیدی از شرکت های ممنوعه برای تجارت با ایالات متحده آمریکا را اعلام و منتشر کرد که در آن نام شرکت چینی هواوی نیز به چشم می خورد. بعد از انتشار این فهرست و اخبار مربوطه، شرکت های آمریکایی به اجبار یکی پس از دیگری تصمیم گرفتند طبق قوانین و مقررات محدودکننده جدیدی که دولت ترامپ، رئیس جمهور آمریکا، برای آنها مشخص کرده است، عمل کرده و به منظور جلوگیری از تحریم شدن و مسائل مالی و حقوقی، روابط تجاری و همکاری های خود را با شرکت های چینی همچون هواوی که در فهرست سیاه و ممنوعه آمریکا قرار گرفته است، قطع کرده و یا به حالت تعلیق درآورند.

یکی از بزرگترین تحریم های اعمال شده از سوی آمریکا، لغو لایسنس استفاده هواوی از سیستم عامل اندروید بود و این بدان معناست که این شرکت دیگر قادر نخواهد بود هرگونه سرویس اختصاصی ارائه شده توسط این غول تکنولوژی را استفاده کند و استفاده از سیستم عامل اندروید توسط هواوی تنها محدود به لایسنس های متن باز و AOSP خواهد بود.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 25 آبان 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: smslovely.ir شناسه مطلب: 443

به "تحریم ها آمریکا را بیشتر از هواوی متضرر می کند!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تحریم ها آمریکا را بیشتر از هواوی متضرر می کند!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید