بازاریابی و تجاری سازی حلقه مفقوده صنایع دستی گلستان

به گزارش مجله پیامکی، نشست تجارت الکترونیکی صنایع دستی استان گلستان در راستای برنامه ریزى توسعه کسب و کار اینترنتى با حضور مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان و هنرمندان فعال حوزه فروش مجازی و مدیران فروشگاه های مجازی فعال استان برگزار شد.

بازاریابی و تجاری سازی حلقه مفقوده صنایع دستی گلستان

به گزارش مجله پیامکی به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گلستان، این نشست امروز شنبه 30 فروردین ماه 99 با حضور احمد تجری مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گلستان، مریم حاجی ابراهیمی معاون صنایع دستی استان، حسن ایزدپناه رئیس اداره پست شهرستان گرگان، هنرمندان فعال حوزه فروش مجازی و مدیران فروشگاه های مجازی فعال استان برنامه ریزی توسعه کسب وکار اینترنتی برگزار شد.

این نشست در راستای برنامه ریزی توسعه کسب وکار اینترنتی و باهدف آشنایی هنرمندان با فروشگاه های مجازی فعال و پیروز استان و همچنین تحلیل چگونگی همکاری اداره پست با هنرمندان برگزار شد و مسائل فروش صنایع دستی بررسی و راهکارهایی برای فراهم کردن بستر فروش الکترونیکی محصولات صنایع دستی استان ارائه شد.

احمد تجری مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان گلستان در این نشست گفت: تنوع اقوام در استان گلستان موجب شده تا محصولات صنایع دستی استان ازلحاظ تنوع و تولید کمی و کیفی توان بالایی داشته باشد و وجود 80 رشته در استان نشان از تنوع محصولات تولیدی گلستان است.

او اضافه کرد: با وجود ظرفیت های بالا در حوزه صنایع دستی استان، نکته اصلی و حلقه مفقود این حوزه در گلستان، بازاریابی و تجاری سازی محصولات است.

تجری گفت: یکی از حوزه هایی که می تواند بازار فروش و عرضه محصولات صنایع دستی استان را تقویت کند، کسب وکار در فضای مجازی و تجارت الکترونیک است.

او شرح داد: امروزه با توجه به شیوع کرونا ویروس در سطح کشور و تعطیلی کسب وکار، شاهد دوام فروش و عرضه محصولاتی هستیم که در فضای مجازی فعالیت داشتند و اهمیت حضور در این فضا برای تولیدکنندگان و عرضه کنندگان محصولات بیش ازپیش احساس می شود.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان گلستان اظهار داشت: یکی از برنامه های معاونت صنایع دستی استان در سال جاری با توجه به شیوع کرونا ویروس، تقویت فروشگاه های مجازی و برقراری ارتباط هنرمندان و تولیدکنندگان با این فروشگاه ها و پیگیری فروش و عرضه محصولات استان به صورت مجازی و الکترونیکی است.

او یادآور شد: در حال حاضر پنج فروشگاه مجازی صنایع دستی در استان مشغول فعالیت هستند که با تقویت این فروشگاه ها می توان عرضه الکترونیک محصولات هنرمندان و صنعتگران را رونق بخشید.

کاربردی شدن محصولات موجب رونق فروش صنایع دستی گلستان

در ادامه این نشست مریم حاجی ابراهیمی معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی گلستان گفت: یکی از مواردی که موجب تقویت و رونق صنایع دستی خواهد شد کاربردی شدن آن است و معاونت صنایع دستی استان در تلاش است تا این هنر صنعت را به عنوان نیاز ضروری به زندگی مردم استان برگرداند.

او شرح داد: امروزه صنایع دستی و هنرهای سنتی اولویت زندگی محسوب نمی شود درصورتی که درگذشته به شکل های مختلف در زندگی روزمره مردم مشاهده می شد.

حاجی ابراهیمی گفت: سال گذشته و سال جاری سال دشواری برای هنرمندان صنایع دستی استان گلستان بوده است. نمایشگاه های نوروزی و جشنواره هایی که در این ایام سال برگزار می شد محل بسیار خوبی برای عرضه محصولات هنرمندان استان بود. سال گذشته به دلیل بروز سیل و سال جاری با شیوع کرونا ویروس و عدم برگزاری نمایشگاه ها و جشنواره ها در سطح استان، هنرمندان و صنعتگران این حوزه خسارات زیادی را متحمل شدند.

او با اشاره به این که هدف این گونه جلسات بررسی مسائل فروشگاه های مجازی و هنرمندان صنایع دستی استان و تقویت این حوزه، گفت: با ارتباط و همکاری هنرمندان و صنعتگران صنایع دستی استان با فروشگاه های مجازی و فعالان حوزه فروش الکترونیکی و قرارگیری محصولات صنایع دستی در کنار سایر محصولات فروشگاه های مجازی به رونق فروش و تقویت هنرمندان استان کمک خواهیم کرد.

در این نشست مدیران فروشگاه های مجازی فعال استان به بیان راهکارهایی برای چگونگی فراهم کردن بستر فروش در فضاهای مجازی پرداختند. بالا بردن کیفیت محتوا، تبلیغات مؤثر در حوزه تجارت الکترونیک و بهره مندی از تمامی بسترهای موجود در فضای مجازی برای معرفی محصولات از اهم مواردی بود که توسط مدیران فروشگاه های مجازی فعال استان مطرح شد.

منبع: میراث آریا
انتشار: 26 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: smslovely.ir شناسه مطلب: 914

به "بازاریابی و تجاری سازی حلقه مفقوده صنایع دستی گلستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازاریابی و تجاری سازی حلقه مفقوده صنایع دستی گلستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید