اظهارات مداخله جویانه مقام آمریکایی درباره لبنان و عراق

به گزارش مجله پیامکی، معاون وزیر خارجه آمریکا در اظهاراتی مداخله جویانه گفت: خواهیم دید که آیا مردم لبنان دولتی مشابه دولت قبلی را خواهند پذیرفت یا نه.

اظهارات مداخله جویانه مقام آمریکایی درباره لبنان و عراق

به نقل از شبکه خبری المنار، دیوید شنکر، معاون وزیر خارجه آمریکا در امور خاور دور در اظهاراتی که میزان دخالت کشورش در امور لبنان را نشان می دهد، گفت: خواهیم دید که آیا مردم لبنان دولتی مشابه دولت قبل را که علیه اش دست به تظاهرات زدند خواهند پذیرفت یا نه. آنها خواهان دولت جدیدی هستند و ما خواهیم دید چه اتفاقی خواهد افتاد یا نه.

این مسؤول آمریکایی در ادامه گفت: بیانیه سعد حریری، نخست وزیر مستعفی لبنان درباره عدم تمایلش برای تشکیل کابینه جدید را شنیدیم و گزارش های مطبوعاتی درباره جنبش امل و حزب الله را خواندیم. موضع گیری ما همین است و هیچ گروهی نباید دست به اقدامات خشونت آمیز بزند.

شنکر در ادامه اظهارات مداخله جویانه خود مدعی شد: ما از حقوق مردم عراق، لبنان و ایران برای تظاهرات حمایت می کنیم. باید حقوق تظاهرکنندگان، روزنامه نگاران و فعالان محترم شمرده شوند.

وی درباره عراق نیز مدعی شد: شرایط عراق در سایه استفاده از زور ترسناک و فجیع است. واشنگتن به تحقیقات خود درباره شناسایی عاملان خشونت ها و جنایات صورت گرفته در این کشور ادامه خواهد داد و تحریم هایی را علیه آنها اعمال خواهد نمود.،ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 24 دی 1398 بروزرسانی: 24 دی 1398 گردآورنده: smslovely.ir شناسه مطلب: 564

به "اظهارات مداخله جویانه مقام آمریکایی درباره لبنان و عراق" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اظهارات مداخله جویانه مقام آمریکایی درباره لبنان و عراق"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید