اطلس فرهنگی و گردشگری 700 روستا در اصفهان تدوین می شود

به گزارش مجله پیامکی، مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اصفهان با اعلام این مطلب افزود: اطلس فرهنگی و گردشگری بیش از 700 روستا در پهنه استان اصفهان در راستای توسعه گردشگری روستایی و توسعه متوازن گردشگری در تمامی نقاط استان پهناور اصفهان تدوین می شود.

اطلس فرهنگی و گردشگری 700 روستا در اصفهان تدوین می شود

به گزارش مجله پیامکی به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اصفهان، فریدون اللهیاری اضافه نمود: بی شک مقوله فرهنگ شاخصه ارزشمندی است که توانائی هدایت، مدیریت و برقراری تعادل و پایداری را در جامعه به ویژه از منظر گردشگری دارا است.

او اضافه نمود: با توجه به ظرفیت های مقوله فرهنگ در راستای توسعه گردشگری، به ویژه در مناطق روستائی، و با عنایت به ظرفیتهای عظیم، اما، مغفول مانده و ناشناخته فرهنگی در جای جای استان اصفهان، دفتر مطالعات و پژوهش اداره کل میراث فرهنگی استان، بر اساس برنامه ریزی های اجرا شده در تابستان امسال کار تدوین اطلس، مردم شناسی و زبان و گویش های استان را آغاز می کند.

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اصفهان شرح داد: در زمینه تدوین اطلس فرهنگی روستاهای استان و در گام نخست تعداد 694 روستا در محدوده 7 شهرستان در محور شمال استان در پوشش این طرح پژوهشی قرار می گیرند.

الله یاری همچنین گفت: این طرح بنیادی، از تابستان 1398 آغاز خواهد شد و تیمی علمی متشکل از اعضای پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری سازمان و همچنین تنی چند از اعضای هیئت علمی دانشگاه های استان اصفهان در حوزه گردشگری در اجرای این طرح مشارکت خواهند داشت.

او گفت: در اجرای این طرح جدای از نهادهای ذکر شده تلاش شده تا با حفظ حقوق معنوی، کارشناسان اداره کل میراث فرهنگی استان اصفهان نیز حضور فعال داشته باشند.

پس از تدوین اطلس فرهنگی و گردشگری روستاهای استان اصفهان که یک سال به طول می انجامد، تمامی اطلاعات در سامانه های الکترونیک اداره کل بارگذاری شده و امکان دسترسی علاقه مندان به آنها فراهم می شود.

منبع: میراث آریا
انتشار: 25 شهریور 1398 بروزرسانی: 5 اردیبهشت 1399 گردآورنده: smslovely.ir شناسه مطلب: 258

به "اطلس فرهنگی و گردشگری 700 روستا در اصفهان تدوین می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اطلس فرهنگی و گردشگری 700 روستا در اصفهان تدوین می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید