آمازون از زیر پرداخت مالیات در می رود خبرنگاران

به گزارش مجله پیامکی، رییس جمهوری آمریکا در یک سخنرانی اشاره کرد آمازون یکی از شرکت هایی است که با استفاده از شکاف های مختلف در قانون، مالیات بر درآمد نمی پردازد.

آمازون از زیر پرداخت مالیات در می رود خبرنگاران

به گزارش گروه فناوری خبرنگاران به نقل از رویترز، جوبایدن رئیس جمهور آمریکا در سخنرانی خود اشاره کرد شرکت آمازون مالیات های دولت فدرال را پرداخت نکرده است. او در این سخنرانی به بار مالیات بر شرکت های چند ملیتی و افزایش نرخ مالیات شرکتی نیز پرداخت.

طبق سند 25 صفحه ای که کاخ سفید منتشر کرده، دولت آمریکا تصمیم دارد مالیات شرکتی را از 21 به 28 درصد برساند. همچنین قرار است با تغییراتی در قانون مالیات، شکاف هایی بسته شود که به شرکت ها اجازه می دهد سود خود را به کشور های دیگر منتقل کنند.

رئیس جمهور آمریکا در سخنرانی خود گفت: آمازون یکی از 91 شرکت سودآور ذکر شده در نشریه فورچون 500 است که با استفاده از شکاف های مختلف مالیات بر درآمد فدرال را نمی پردازد. این درحالی است که خانواده های متوسط این کشور بیش از 20 درصد مالیات می پردازند. او در این باره گفت: من نمی خواهم آن ها را تنبیه کنم، اما این فرایند درست نیست.

آمازون 2 سال هیچ مالیات فدرالی پرداخت نکرد و در نهایت از 2019 میلادی پرداخت مالیات بر درآمد فدرال را آغاز کرد.

این نخستین باری نیست بایدن به آمازون اشاره می کند. در ژوئن 2019 میلادی او با اشاره به آمازون گفت هیچ شرکتی نباید میلیارد ها دلار درآمد داشته باشد و مالیاتی کمتر از آتش نشانان و معلمان پرداخت کند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 3 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 3 اردیبهشت 1400 گردآورنده: smslovely.ir شناسه مطلب: 1532

به "آمازون از زیر پرداخت مالیات در می رود خبرنگاران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمازون از زیر پرداخت مالیات در می رود خبرنگاران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید