آزمایش واکسن چینی کرونا موفقیت آمیز اعلام شد

به گزارش مجله پیامکیبه نقل از استات نیوز، شرکت چینی Sinovac Biotech نتایج اولیه آزمایش واکسن بالقوه ویروس کرونای خود را بیان کرد . به گفته شرکت این واکسن در بدن بیماران واکنش ایمنی ایجاد نموده است.

آزمایش واکسن چینی کرونا موفقیت آمیز اعلام شد

با ما همراه باشید و با تور ارزان چین از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

واکسن فراوری شده در این شرکت چینی Corona Vac نام دارد. در این فرایند شرکت کنندگان در فاصله زمانی 2 هفته، 2 دوز واکسن دریافت کردند. آزمایشی که 14 روز پس از دریافت 2 دوز واکسن بالقوه در شرکت کنندگان انجام شد، نشان داد در بدن بیش از 90 درصد آنها آنتی بادی های خنثی کننده ویروس کرونا به وجود آمده است. همچنین هیچ نشانی از عوارض جانبی شدید ناشی از دریافت واکسن گزارش نشده است. نتایج اولیه مربوط به فاز 2 آزمایش واکسن مذکور با حضور 600 شرکت کننده است.

شرکت سینوواک همچنین مشغول اجرای مرحله نخست یک آزمایش دیگر با حضور 143 بیمار است.

البته در بیانیه سینواک اطلاعات زیادی درباره کارآمدی واکسن مذکور و ایمنی آن وجود ندارد. این شرکت اعلام نموده گزارشی درباره نتایج فاز دوم آزمایش این واکسن را در آینده نزدیک منتشر می نماید. همچنین این شرکت پروتکلی را برای فاز سوم آزمایش واکسن به سازمان غذا و داروی چین ارائه نموده است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 7 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: smslovely.ir شناسه مطلب: 1055

به "آزمایش واکسن چینی کرونا موفقیت آمیز اعلام شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آزمایش واکسن چینی کرونا موفقیت آمیز اعلام شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید