آبادان؛ میزبان نخستین ماراتن برنامه نویسی سلامت خاورمیانه

به گزارش مجله پیامکی، محمد بهادرام امروز در مصاحبه با خبرنگاران از برگزاری ماراتن برنامه نویسی سلامت (هلس هاکاتون) به عنوان رویکرد جدید دانشگاه های بزرگ جهان برای تسریع رشد و ورود تکنولوژی های روز به حوزه سلامت نام برد و اضافه کرد: در این رویداد تیم های شرکت کنندگان در مدت سه روز (29 تا 31 اردیبهشت ماه جاری) در زمینه چالشهای مطرح شده با یکدیگر به رقابت می پردازند.

آبادان؛ میزبان نخستین ماراتن برنامه نویسی سلامت خاورمیانه

وی در تشریح این نوع رویداها در سطح جهان اظهار کرد: شروع این قبیل رویداد ها از سال 2012 و تحت حمایت آژانس سلامت دولت کانادا بود که طی سه سال اخیر بیش از 60 هلس هاکاتون در دانشگاه های مطرح جهان همچون کمبریج، هاروارد و MIT برگزار شده است.

دبیر نخستین ماراتن برنامه نویسی موبایل سلامت ایران توضیح داد: هر چند که اغلب رویداد های برگزار شده در کشورهای آمریکای شمالی و اروپای غربی بوده اما دانشگاه های ژاپن در این زمینه پیشتاز است به طوریکه در طی سه سال اخیر بیش از 11 ماراتن با موضوعاتی همچون بیماری MS، آلزایمر و غیره را برگزار نموده اند.

به گفته وی، با فراوری نرم افزارهای تخصصی گام موثر و مهمی در جهت بهبود کیفیت خدمات بهداشتی درمانی به بیماران برداشته شده است.

دبیر نخستین ماراتن برنامه نویسی موبایل سلامت ایران یادآور شد: هاکاهلس نخستین ماراتن برنامه نویسی سلامت در خاورمیانه است که توانسته با رعایت پروتکل های علمی تاییدیه دانشگاه MIT و هکینگ هلس کانادا را به دست آورد.

بهادرام با بیان اینکه به همت رئیس دانشکده علوم پزشکی آبادان قرار است تا نخستین ماراتن برنامه نویسی موبایل سلامت ایران از 29 تا 31 اردیبهشت ماه جاری در آبادان شهر اولین ها برگزار گردد، گفت: در این رقابت تیمهای برنامه نویس از داخل و خارج کشور امکان حضور دارند.

وی، برطرف چالش های سیستم بهداشت کشور و ارتقای کیفیت مراقبت های بهداشتی در خانه های بهداشت سراسر کشور را هدف اجرای این ماراتن عنوان و اضافه نمود: در طول برگزاری ماراتن،20 تیم منتخب از میان متقاضیان شرکت در این ماراتن در10 چالش معین شده توسط تیمکارشناسان معاونت بهداشت دانشگاه آبادان اقدام به فراوری نرم افزار می نمایند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 3 آذر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: smslovely.ir شناسه مطلب: 456

به "آبادان؛ میزبان نخستین ماراتن برنامه نویسی سلامت خاورمیانه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آبادان؛ میزبان نخستین ماراتن برنامه نویسی سلامت خاورمیانه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید