گشتی در کاخ باشکوه پوتین، از باغی مسحور کننده تا تدابیر خاص امنیتی

به گزارش مجله پیامکی، بازدید از کاخ رئیس جمهور روسیه تحت شرایطی خاص برای عموم امکان پذیر است که در این مطلب می خواهیم گشتی اجمالی در آن بزنیم.

گشتی در کاخ باشکوه پوتین، از باغی مسحور کننده تا تدابیر خاص امنیتی

به گزارش ، کاخ کرملین مجموعه ای برج و بارودار است که در مرکز شهر مسکو، پایتخت روسیه واقع شده و از بیش از 15 ساختمان، 20 برج و بیشتر از 2/41 کیلومتر دیوار تشکیل شده که تا حدود 6/40 متر ضخامت دارند. این کاخ، اقامتگاه رسمی رئیس جمهور روسیه یعنی ولادیمیر پوتین است، گرچه او واقعاً آنجا زندگی نمی نماید.

گرچه کاخ های مشابه زیاد دیگری هم در سرتاسر روسیه وجود دارد، اما کرملین مسکو، مشهورترین آن ها به شمار می رود. بازدید از این کاخ برای عموم امکان پذیر است، اما در این مطلب می خواهیم گشتی اجمالی در این کاخ باشکوه بزنیم.

کرملین مجموعه ای برج و بارودار در مرکز شهر مسکو، پایتخت روسیه است. این کاخ اقامتگاه رسمی رئیس جمهور روسیه، ولادیمیر پوتین محسوب می گردد.

این مجموعه 275،186 متر مربع مساحت دارد و دست کم از 15 ساختمان، 20 برج و تعدادی باغ تشکیل شده. در برخی بخش ها، دیوار ها تا حدود 6/40 متر ضخامت دارند.

گرچه کاخ کرملین اقامتگاه رسمی رئیس جمهور روسیه محسوب می گردد، اما پوتین واقعاً آنجا زندگی نمی نماید. درست است که رئیس جمهور آمریکا در کاخ سفید زندگی می نماید، اما رئیس جمهور روسیه در کاخ کرملین اقامت ندارد.

در عوض آن، پوتین در مسکو خانه ای به نام اقامتگاه نوو اوگاریو دارد که در منطقه ای اعیانی در حومه غربی شهر واقع شده و از آن با دیوار های بلند و نگهبان محافظت می گردد.

کاخ کرملین توسط یک هنگ از بهترین نیرو های نظامی محافظت می گردد که به آن هنگ ریاست جمهوری روسیه گفته می گردد. ورود به هنگ ریاست جمهوری روسیه کار ساده ای نیست.

به گفته روزنامه روسی Russia Beyond، متقاضیان باید شاخص توده بدنی استانداردی داشته باشند، قد آن ها بین 1/70 تا 1/90 متر باشد و توانایی شنیدن صدای یک نجوا را از فاصله حدوداً 6 متری داشته باشند.

گرچه بازدید از ساختمان های اداری کاخ کرملین برای عموم امکان پذیر نیست، اما بازدیدنمایندگان می توانند با تهیه بلیت، از موزه ها، ساختمان های تاریخی و کلیسا های کاخ بازدید نمایند. هر یک از بخش های کاخ بلیت جداگانه ای با قیمتی متفاوت دارند. این بلیت ها در مجموع بین 3/75 تا 15 دلار قیمت دارند.

بازدیدنمایندگان بعد از خرید بلیت، قبل از ورود به کرملین، ابتدا باید از بخش بازرسی امنیتی کاخ عبور نمایند. در این قسمت، هم خود بازدید نمایندگان با استفاده از گیت های اسکنر به طور کامل مورد بازرسی بدنی قرار می گیرند، هم وسایل آن ها به وسیله غلتک های اسکنر آنالیز می شوند.

دیوار های کرملین توسط 20 برج دفاعی در اندازه های مختلف به یکدیگر اتصال پیدا می نمایند. این برج ها بین سال های 1485 تا 1495 میلادی ساخته شدند و هر یک نام مخصوص به خودشان را دارند.

اولین ساختمانی که بازدیدنمایندگان بعد از عبور از برج ترینیتی با آن روبرو می شوند کاخ دولتی کرملین است که معماری آن در سبک و سیاق ساختمان های عصر شوروی است. این کاخ که در سال 1961 ساخته شده، جدیدترین ساختمان مجموعه کرملین به شمار می رود.

این کاخ برای برگزاری مراسم های دولتی و جلسات حزب کمونیست اتحاد جماهیر شوروی ساخته شد، اما حالا از آن به عنوان سالن کنسرت و تئاتر استفاده می گردد. آنطور که گفته می گردد بخش زیادی از ساختمان یعنی تا حدود 15 متر آن در زیر زمین واقع شده.

در مرکز مجموعه کرملین بخشی واقع شده که به آن میدان کاتدرال گفته می گردد. این میدان چندین کلیسا و ساختمان تاریخی را در خود جای داده.

برخی بازدیدنمایندگان انتظار دارند در مجموعه کرملین با ساختمان هایی مانند کاخ دولتی کرملین که به سبک معماری دوره شوروی هستند رو به رو شوند، اما حقیقت آن است که این ساختمان در میان ساختمان های تاریخی و باشکوهی که در سرتاسر مجموعه کرملین به چشم می خورد، استثنا محسوب می گردد.

کلیسای جامع اسامپشن، یکی از ساختمان های باشکوه واقع شده در میدان کاتدرال کرملین، مرکز دینی شهر مسکو به شمار می رود. این کلیسا مراسم تاجگذاری تزار ها و امپراتور های زیادی را به خود دیده و در آن به کمپین های نظامی پیروز خدمات کلیسایی ارائه شده.

یکی دیگر از ساختمان های تاریخی میدان کاتدرال، برج ناقوس ایوان است که کار تکمیل آن سه قرن به طول انجامید. در داخل این ساختمان زیبا یک موزه وجود دارد که تاریخ ساخت کرملین در آن روایت شده.

کلیسای جامع فرشته بزرگ (تصویر بالا، سمت چپ)، محل دفن بسیاری از شاهزادگان و تزار های روسی و کلیسای جامع بشارت (تصویر بالا، سمت راست)، کلیسای خصوصی آن ها بوده.

یکی از باغ های محوطه مجموعه کرملین، باغ الکساندر است که مملوء از گل ها و درخت های پربرگ بلند است و زمینی چمن کاری شده دارد باغ الکساندر قدیمی ترین پارک عمومی شهر مسکو به شمار می رود.

بخش هایی از پارک با حضور نگهبانان مسدود شده که در پشت آن ها محلی برای فرود هلیکوپتر وجود دارد.به گفته نشریه Moscow Times، به دلیل آنکه کاروان حفاظتی رئیس جمهور روسیه در رفت و آمد به اقامتگاه اصلی او در حومه شهر باعث ترافیک در خیابان های مسکو می شد، در سال 2013 رئیس جمهور تصمیم به ساخت یک باند هلیکوپتر در محوطه کرملین گرفت تا رفت و آمد او به کاخ از این طریق صورت گیرد.

در آن سوی باغ الکساندر هم ساختمان سنای کرملین واقع شده که در دوران حکومت شوروی از آن برای برگزاری جلسات هیئت وزرای اتحاد جماهیر شوروی استفاده می شد. از سال 1991، این ساختمان به محل اقامت رسمی رئیس جمهور روسیه تبدیل شده و بازدید از آن برای عموم ممنوع است.

اگر به جاذبه های تاریخی و همینطور تاریخ روسیه علاقه دارید، بازدید از این مجموعه حتماً ارزش زمان و هزینه ای که صرف آن خواهد شد را دارد.

منبع: روزیاتو

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 9 مهر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: smslovely.ir شناسه مطلب: 295

به "گشتی در کاخ باشکوه پوتین، از باغی مسحور کننده تا تدابیر خاص امنیتی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گشتی در کاخ باشکوه پوتین، از باغی مسحور کننده تا تدابیر خاص امنیتی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید