کشف گوی های فلزی که از فضای میان ستاره ای آمده اند

به گزارش مجله پیامکی، اخیرا گزارشاتی از تیمی به رهبری فیزیکدان جنجالی، آوی لوب، که در حال آنالیز کف اقیانوس در سواحل پاپوآ گینه نو برای یافتن بقایای دو شهاب سنگی هستند منتشر شد. در این گزارشات بیان شده بود که این محققان در پی شواهدی از حیات فرازمینی در اعماق دریا هستند.

کشف گوی های فلزی که از فضای میان ستاره ای آمده اند

به گزارش خبرآنلاین به نقل از دیلی میل، دانشمندان ادعا می نمایند که برای اولین بار کره های فلزی یافت شده در اعماق اقیانوس را تجزیه و تحلیل کردند، پروفسور آوی لوب، فیزیکدان هاروارد، گفت که تجزیه و تحلیل اولیه قطعات فلزی که تیم او در ماه ژوئن از اقیانوس آرام به دست آورد، نشان می دهد که آن ها از فضای میان ستاره ای آمده اند.

گفته میگردد این گوی ها از بقایای یک شی شهاب مانند که در سواحل پاپوآ گینه نو در سال 2014 سقوط کرد، به دست آمد و حتی پروفسور لوب این ادعا که ممکن است قطعاتی از یک فضانورد موجودات فضایی باشد را رد نمیکند.

تصویر یکی از گوی های پیدا شده

تیم در طول این سفر حدود 700 گوی فلزی ریز پیدا کرد و 57 مورد تجزیه و تحلیل شده حاوی ترکیباتی هستند که با هیچ آلیاژ طبیعی یا ساخت دست انسان مطابقت ندارند، اما این یافته ها هنوز به این موضوع پاسخ نمی دهند که کره ها منشأ مصنوعی یا طبیعی دارند.

پروفسور لوب بعلاوه گفت: این یک کشف تاریخی است، زیرا نشان دهنده اولین باری است که انسان ها دست خود را روی مواد یک جسم بزرگ که از خارج از منظومه شمسی به زمین رسیده است، می گذارند.

تجزیه و تحلیل ترکیب کروی ها به وسیله استین جکوبسن و تیم آزمایشگاه کیهان شیمی او در دانشگاه هاروارد انجام شد. داده های حاصل، نشان داد که قطعات غنی از بریلیم، لانتانیم و اورانیوم، همراه با محتوای کم عناصر با میل ترکیبی بالا به آهن، مانند رنیم هستند. بعلاوه پروفسور لوب از فناوری پیشرفته برای کاوش در داخل کره های کوچک استفاده کرد که به او اجازه داد تا الگو های دقیق عناصر را ببیند.

داده های حاصل از تجزیه و تحلیل نشان داد که قطعات غنی از بریلیم، لانتانیم و اورانیوم، همراه با محتوای کم عناصر با میل ترکیبی بالا به آهن، مانند رنیم هستند. تصویر ترکیب قطعه ای است که در سایت پیدا شده است

در حالی که این عناصر در زمین یافت می شوند، پروفسور لوب شرح داد که این الگو ها با آلیاژ های موجود در سیاره، ماه، مریخ یا سایر شهاب سنگ های طبیعی در منظومه شمسی مطابقت ندارند. پروفسور لوب بعلاوه نظریه می دهد که از آنجایی که این ترکیب دارای فراوانی بیش از حد عناصر سنگین است، این قطعات ممکن است از ادغام ابرنواختر ها یا ستاره های نوترونی که به بیرون پرتاب شده اند، باشند. با این حال، این الگو با فرایندی مرتبط است که نشان می دهد زباله ها از منشا مستقلی مانند ستاره های شاخه غول مجانبی (AGB) سرچشمه گرفته اند. گفته می گردد تحقیقات آینده پروفسور لوب میخواهد این معما را حل نماید.

پروفسور لوب از فناوری پیشرفته برای کاوش در داخل کره های کوچک استفاده کرد که به او اجازه داد تا الگو های دقیق عناصر را ببیند

با این حال، همکاران محقق پروفسور مدت هاست که او را به خاطر کوشش هایش مورد انتقاد قرار داده اند. استیو دش، اخترفیزیکدان دانشگاه ایالتی آریزونا، گفت: مردم از شنیدن ادعا های آوی لوب خسته شده اند، این ادعا علم را آلوده میکند و آن را با یک حسگرایی مضحک ترکیب می نماید. پروفسور لوب به این نظرات پرداخت و برای این ستاره شناسان آرزوی خوشبختی و سعادت کرد.

منبع: فرارو
انتشار: 9 شهریور 1402 بروزرسانی: 9 شهریور 1402 گردآورنده: smslovely.ir شناسه مطلب: 2251

به "کشف گوی های فلزی که از فضای میان ستاره ای آمده اند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کشف گوی های فلزی که از فضای میان ستاره ای آمده اند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید