پرنده 2 متری که به دست انسان منقرض شد!، عکس

به گزارش مجله پیامکی، بیش از یک قرن است که دانشمندان در جستجوی فسیل جمجمه پرنده Genyornis newtoni بوده اند. حدود 50.000 سال پیش، این پرنده های غول پیکر در جنگل ها و مراتع استرالیا با پاهای عضلانی رد شدند، آنها از انسان بلندتر بودند و صدها کیلوگرم وزن داشتند.

پرنده 2 متری که به دست انسان منقرض شد!، عکس

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران ، اینگونه از پرنده های غول پیکر، می هیرونگ، نام داشته است و حدود 45000 سال پیش منقرض شده است. تنها جمجمه ای که در سال 1913 یافت شد، ناقص بود و به شدت آسیب دیده بود و سؤالاتی را در خصوص چهره، عادات و اصل و نسب پرنده غول پیکر ایجاد کرد.

امروز اما کشف یک جمجمه کامل از این گونه این معمای دیرینه را حل نموده است و دانشمندان اولین برخورد رو در رو با mihirung بزرگ را تجربه نموده اند.

این پرنده غول پیکر حدود 2 متر قد و 240 کیلوگرم وزن داشته است. این پرندگان به خانواده Dromornithidae تعلق داشت، گروهی از پرندگان ناتوان در پرواز که از فسیل های کشف شده در استرالیا شناخته شده اند.

جمجمه از آنجایی حائز اهمیت است که مغز، اندام های حسی و اعضاء نمایشی را در خود جای داده است. به علاوه، جمجمه ها معمولاً دارای ویژگی های ساختاری هستند که سرنخ هایی در خصوص شجره نامه یک گونه به ما می دهد.

شبیه غاز بوده است

فیبی مک اینرنی، دیرینه شناس مهره داران و محقق در دانشگاه فلیندرز گفت: جمجمه نو در مرکز بازسازی دیجیتال قرار می گیرد که با فسیل های دیگر جمجمه و داده های پرندگان مدرن تکمیل می گردد و سرنخ های ناشناخته ای در خصوص ظاهر این پرنده غول پیکر ارائه می دهد.

مک اینرنی در ایمیلی گفت: تنها اکنون، 128 سال پس از کشف آن، می توانیم بگوییم که واقعاً چه شکلی بوده است؛ این پرنده منقاری بسیار غیرمعمول داشته است که بسیار شبیه غاز بوده است. در مقایسه با جمجمه بیشتر پرندگان دیگر، جمجمه این پرنده بسیار کوتاه بوده است.

جمجمه بعلاوه اشاره ای به رژیم غذایی این پرنده غول پیکر داشت. یک ناحیه مسطح در منقار برای ح.ردن میوه های نرم و شاخساره ها و برگ های لطیف مناسب بوده است و یک کام صاف در قسمت زیرین منقار بالایی ممکن است برای خرد کردن میوه ها به صورت تفاله استفاده شده باشد.

مک اینرنی گفت: ما از شواهد دیگر می دانستیم که آنها احتمالاً غذای نرم می خوردند و منقار نو این موضوع را تأیید می کرد. جمجمه بعلاوه شواهدی از سازگاری برای تغذیه در آب، شاید در گیاهان آب شیرین نشان داد.

جالب است بدانید که محققان گمان می نمایند این گروه از پرندگان غول پیکر به دست انسان ها از بین رفته اند؛ محققان در تاریخ 17 آگوست در مقاله ای در Anatomical Record گزارش دادند که این پرندگان ممکن است خیلی کند رشد نموده و فراوری مثل نموده باشند تا در برابر فشارهای ناشی از ورود انسان به این قاره مقاومت نمایند.

منبع: CNN

227227

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 15 خرداد 1403 بروزرسانی: 15 خرداد 1403 گردآورنده: smslovely.ir شناسه مطلب: 2275

به "پرنده 2 متری که به دست انسان منقرض شد!، عکس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پرنده 2 متری که به دست انسان منقرض شد!، عکس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید