نوروزی: مهریه باید به صورت نقد در همان ابتدای عقد دریافت گردد

به گزارش مجله پیامکی، نایب رییس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس با اشاره به آنالیز های طرح مهریه در کمیسیون متبوع خود تاکید نمود: تاکید ما در این طرح بر این است که مهریه به صورت نقد در همان ابتدای عقد دریافت گردد، اما اگر دو طرف قصد داشتند مهریه را سکه و به صورت عندالمطالبه پرداخت و دریافت نمایند دیگر زندان در این موضوع به صورت کلی حذف باشد.

نوروزی: مهریه باید به صورت نقد در همان ابتدای عقد دریافت گردد

حسن نوروزی در گفت و گو با خبرنگاران با اشاره به آخرین تصمیمات در مورد طرح مهریه کمیسیون قضایی مجلس گفت: ما تا آخرین لحظات در کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس بر روی این طرح کار می کردیم که مجلس مشغول آنالیز بودجه 1400 شد، ان شاءالله اتمام کار این طرح از اولین اقدامات کمیسیون در سال آینده خواهد بود.

وی افزود: اعتقاد ما این است که مهریه یک معامله خصوصی است که میان دو طرف اجرا می گردد، اراده ما در این طرح بر این است که مهریه به صورت نقد در همان ابتدای عقد دریافت گردد، اما اگر دو طرف قصد داشتند مهریه را سکه و به صورت عندالمطالبه پرداخت و دریافت نمایند دیگر زندان در این موضوع به صورت کلی حذف باشد و موضوع به گونه ای باشد که حکومت اسلامی و دادگاه ها گرفتار این امر نباشند یعنی دیگر مشخص هزار سکه و درگیر کردن دادگاه ها معنایی ندارد.

نایب رییس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس عنوان نمود: اول اراده ما این است که مهریه به صورت نقد در همان ابتدا پرداخت گردد ولی اگر اراده دو طرف بر این است که مهریه به صورت سکه و عندالمطالبه باشد تضمین خاصی در نظر بگیرند و سقف آن 114 سکه و بیشتر از آن هم ممنوع باشد.

وی در سرانجام افزود: قصد داریم کاری کنیم مهریه که یک نوع هدیه است به چالشی برای جوانان و نظام تبدیل نگردد، اقدامات ما در این طرح در قالب اصلاح چند مواد از قانون نحوه اجرای محکومیت های اقتصادی و قانون حمایت خانواده در حوزه مهریه انجام می گردد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 9 فروردین 1400 بروزرسانی: 9 فروردین 1400 گردآورنده: smslovely.ir شناسه مطلب: 1486

به "نوروزی: مهریه باید به صورت نقد در همان ابتدای عقد دریافت گردد" امتیاز دهید

1 کاربر به "نوروزی: مهریه باید به صورت نقد در همان ابتدای عقد دریافت گردد" امتیاز داده است | 4 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نوروزی: مهریه باید به صورت نقد در همان ابتدای عقد دریافت گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید