نعمتی: با عملکردم در توکیو به کسب سهمیه المپیک امیدوارتر شدم

به گزارش مجله پیامکی، به گزارش خبرنگاران، مسابقات آزمایشی المپیک 2020 در رشته تیروکمان در حالی هفته گذشته به میزبانی توکیو برگزار گردید که زهرا نعمتی نیز به عنوان تنها نماینده ایران و به دعوت برگزارکنندگان بازی ها در این مسابقات شرکت داشت.

نعمتی: با عملکردم در توکیو به کسب سهمیه المپیک امیدوارتر شدم

نعمتی در بخش میکس این رقابت ها همراه با هم تیمی آمریکایی خود در اولین دیدار مقابل کره جنوبی که در نهایت قهرمان شد، بازنده شد و از دور رقابت ها کنار رفت. در بخش انفرادی اما زهرا نعمتی مرحله مقدماتی را با کسب صندلی 24 به سرانجام رساند و در نهایت در مرحله یک شانزدهم کنار رفت. وی در همین مسابقات رکورد 650 را به ثبت رساند.

این پاراکماندار کشورمان که از حضور در مسابقات جهانی هلند به عنوان اولین مرحله توزیع سهمیه های المپیک نتوانست به نتیجه برسد، با عملکردش در توکیو و رکورد ثبت شده، نسبت به کسب سهمیه المپیک در میدان انتخابی پیش رو امیدوارتر شده است.

زهرا نعمتی در تبادل نظر با خبرنگاران با تاکید بر اینکه مسابقات آزمایشی توکیو تجربه خوبی برای وی بود، گفت: برگزارکنندگان مسابقات از افرادی که سهمیه المپیک کسب نموده بودند یا شانس کسب سهمیه بودند برای شرکت در این رقابت ها دعوت نموده بودند. فکر می کنم حضور من در المپیک ریو در دعوتم به این رقابت ها بی تاثیر نبود.

وی با اشاره به هم تیمی شدن با یک ورزشکار آمریکایی در بخش میکس گفت: اولین رقابت خود را در این بخش مقابل کره جنوبی برگزار کردیم که در نهایت قهرمان شد. مقابل کره جنوبی باختیم اما در همین رقابت ها من از عملکرد خودم خیلی راضی بودم چون تیرهای خوبی زدم. البته هم تیمی من رکورد خوبی نداشت به همین دلیل رنکینگ پائینی در جدول گرفتیم.

این ملی پوش تیروکمان ایران با یادآوری حضورش در بخش انفرادی مسابقات توکیو گفت: در مرحله مقدماتی بیست و چهارم شدم و در کل توانستم رکورد 650 را ثبت کنم این در حالی بود که شرایطم با دیگر شرکت کنندگان برابر نبود. هم من و هم کمانم زیر باران قرار داشتیم اما رقبای من زیر سایه بان مسابقه خود را برگزار کردند. البته این موضوع، چالش زیبایی را ایجاد کرد اما به هر حال باعث نابرابری شرایط شد.

وی ادامه داد: با این حال من در میان افرادی که مدعی مدال المپیک بودند، خوب کار کردم. بعد از مرحله مقدماتی و در اولین دیدار حذفی، با فرانسه روبرو شدم و بعد از آن هم با بهترین بازیکن روسیه رقابت داشتم که در تیر طلایی، مقابل او بازنده شدم.

نعمتی در بخش دیگری از صحبت های خود توضیح داد: رکورد 650 که در مسابقات توکیو ثبت کردم، خیلی نزدیک به رکورد جهانی بود. پیش از این هیچیک از کمانداران بانوی ایران، پیروز به کسب این رکورد نشده بودند. با این عملکرد و رکوردی که به ثبت رساندم، شخصاً به کسب سهمیه المپیک در میادین انتخابی پیش رو، امیدوارتر شدم.

پاراکماندار ایران همچنین اشاره ای به مسابقات جهانی هلند به عنوان اولین میدان توزیع سهمیه المپیک که در آن از کسب سهمیه ناکام ماند، داشت و گفت: به هر حال همواره همه مسابقات مانند هم نیست. من پیش از مسابقات هلند، در مسابقات چین شرکت کردم و نتایج خوبی هم گرفتم بخصوص که در بخش تیمی، جزو چهار تیم برتر مسابقات شده بودیم. شاید این موضوع، این انتظار را ایجاد نموده بود که در هلند عملکرد به مراتب بهتری داشته باشم اما خیلی از شرایط، دست به دست هم داد تا چنین نگردد.

وی در این رابطه اضافه کرد: بعد از مسابقات چین، باید برای من برنامه ریزی درست تری انجام می شد چرا که فرصت زیادی برای ریکاوری نداشتم و بلافاصله یک هفته بعد از اتمام مسابقات چین، تمرینم را با پارالمپیکی ها آغاز کردم. همین فشار مسابقات، من را مریض کرد. البته می دانم وقتی صحبت های این چنینی مطرح گردد، حمل بر توجیه می گردد اما من واقعاً دنبال بهانه تراشی نیستم و فقط از شرایطی که در آن قرار داشتم، صحبت می کنم.

نعمتی با بیان اینکه نبود برنامه ریزی دقیق، کار من را عقب می اندازد، گفت: من همزمان در دو عرصه و با دو مربی کار می کنم. با این حال در بخش پارالمپیک و در همین مسابقات جهانی هلند، توانستم کسب سهمیه کنم. در بخش انتخابی المپیک هم مسابقات هلند خیلی سنگین بود. 120 بازیکن در این مسابقات شرکت داشتند و فقط 4 نفر کسب سهمیه می کردند ضمن اینکه تاکنون اتفاق نیفتاده که کمانداری از ایران، از مسابقات جهانی کسب سهمیه کند. در همین رقابت ها، نتیجه مطلوب نگرفتیم اما روند خوبی را طی کردیم چرا که برای اولین بار تیم ریکرو ایران جزو 24 تیم برتر شد.

ملی پوش تیروکمان ایران که در المپیک ریو هم حضور داشت، گفت: من برای المپیک ریو، از مسابقات قهرمانی آسیا کسب سهمیه کردم که پیش از آن، هیچ بانوی کمانداری پیروز به انجام آن نشده بود. حالا هم امیدوارم با تدابیر فدراسیون تیروکمان و کمیته ملی المپیک، در مسابقات قهرمانی آسیا که آبان ماه به میزبانی تایلند برگزار می گردد، بتوانم سهمیه بگیرم.

وی با بیان اینکه در این رقابت ها هر کشور می تواند یک سهمیه در بخش مردان و بانوان بگیرد، گفت: در کل در بخش مردان شرایط خیلی بهتر است. بیشتر تیم های مدعی آسیایی، کسب سهمیه نموده اند درحالی که در بخش بانوان، فقط دو تیم آسیایی صاحب سهمیه شده اند بنابراین رقابت های تایلند در بخش بانوان سنگین تر خواهد بود. با این حال امیدوار هستم که بتوانم نتیجه خوبی بگیرم البته خیلی به نتیجه فکر نمی کنم و بیشتر روی کوشش برای رسیدن به آن متمرکز هستم.

نعمتی در سرانجام گفت: پس از مسابقات قهرمانی آسیا، دیگر میدان انتخابی برای سهمیه های المپیک سال آینده و در برلین برگزار می گردد اما من امیدوارم در تایلند بتوانم کار را تمام کنم و منتظر سال بعد و رویداد دیگر نباشم. الان که برای پارالمپیک کسب سهمیه نموده ام، بیشتر تمرکز خود را معطوف به کسب سهمیه برای المپیک نموده ام. به خصوص که کمیته ملی پارالمپیک و فدراسیون تیروکمان این اطمینان را به من داده اند که کنارم هستند و از من حمایت خواهند کرد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 1 شهریور 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: smslovely.ir شناسه مطلب: 231

به "نعمتی: با عملکردم در توکیو به کسب سهمیه المپیک امیدوارتر شدم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نعمتی: با عملکردم در توکیو به کسب سهمیه المپیک امیدوارتر شدم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید