محصولات زیست فناوری ساخت ایران در مالزی صاحب برند می گردد

به گزارش مجله پیامکی، با کوشش معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، بازار کشور مالزی میزبان محصولات زیستی ایرانی می گردد.

محصولات زیست فناوری ساخت ایران در مالزی صاحب برند می گردد

با تور مالزی از توسعه یافته ترین کشور شرق آسیا دیدن کنید. با ما به کوالالامپور ، پنانگ و لنکاوی سفر کنید و از سفری دل انگیز لذت ببرید.

به گزارش گروه علم و پیشرفت خبرنگاران به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در کوشش است تا با ایجاد دفاتر تخصصی خارجی در دیگر کشورها توسعه صادرات محصولات دانش بنیان زیستی در بازارهای بین المللی را محقق کند. پیش بینی می گردد تا انتها سال جاری 7 دفتر تخصصی ایجاد گردد.

در حال حاضر 2 دفتر تخصصی در کشورهای مالزی و کنیا ایجاد شده است. این کشورها ظرفیت بالای مالی و اجتماعی خوبی دارند و از آنجایی که کشور مالزی از جمله کشورهای پایبند به استانداردهای بین المللی است، ثبت و فروش محصول در این کشور دروازه فروش به کل کشورهای منطقه آسه آن خواهد بود.

از این رو یکی از اولویت های ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری توسعه بازار فناوری های دارویی و تجهیزات پزشکی ایرانی در این کشور است. همچنین این کشور پتانسیل خوبی برای توسعه بازار کشت بافت، مکمل ها و پروبیوتیک ها و واکسن دام و طیور دارد و می تواند به شرکت های دانش بنیان برای توسعه بین المللی محصولات و خدمات کمک رساند.

بر همین اساس هم ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برای اجرایی شدن این کار در مرحله نخست پس از تکمیل تیم نیروی انسانی در کشور مالزی، مطالعه کامل و دقیقی از بازار محصولات زیست فناوری و دارویی آن کشور صورت داده است.

این کار در ادامه با شروع فرآیند ثبت محصولات دارویی و زیستی از جمله پروبیوتیک ها ادامه خواهد یافت. از دیگر اقدامات بعدی می توان به تهیه زیر ساخت نمایشگاه مجازی محصولات زیست فناوری ایرانی و مذاکره و برنامه ریزی برای برندینگ محصولات زیست فناوری در آن کشور نام برد.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 15 تیر 1400 بروزرسانی: 15 تیر 1400 گردآورنده: smslovely.ir شناسه مطلب: 1652

به "محصولات زیست فناوری ساخت ایران در مالزی صاحب برند می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "محصولات زیست فناوری ساخت ایران در مالزی صاحب برند می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید