فریز 9 زون آب شرب در استان یزد

به گزارش مجله پیامکی، مدیر محیط زیست و کیفیت منابع آب شرکت آب منطقه ای یزد از فریز 9 زون آب شرب در این استان برای حفاظت کیفی منابع آب شرب یزد اطلاع داد.

فریز 9 زون آب شرب در استان یزد

به گزارش مجله پیامکی، ناهید غلام نژاد بیان کرد: به منظور حفاظت کیفی منابع آب شرب استان تعداد 9 زون آب شرب شامل زون های چرخاب، یزدگرد، تفت، ابرکوه، بافق، بهاباد، میبد، ابراهیم آباد مهریز و مهردشت تعریف شده و به تایید استانداری رسیده است.

به گفته وی، زون های مذکور فریز شده و استقرار هر گونه واحدی در محدوده این زون ها ممنوع است.

غلام نژاد همچنین گفت: در حال حاضر 114 ایستگاه پایش کیفیت آب در استان وجود دارد که به منظور کنترل کیفیت آب، به صورت دوره ای از آن ها نمونه برداری صورت می گیرد.

وی با بیان این که در حال حاضر پایش پارامترهای شیمیایی، فیزیکی میکربی، انگلی و فلزات سنگین به صورت دوره ای از منابع آب شرب استان انجام می گردد، اظهار کرد: پس از نمونه برداری، چنانچه در ایستگاه های مذکور آلودگی مشاهده گردد، بلافاصله ضمن هماهنگی با شرکت های آبفا و آبفار، منبع آلوده از مدار آب شرب خارج و اقدامات سازمانی و فراسازمانی جهت برطرف آلودگی آن ایستگاه صورت می گیرد.

این مسئول در خاتمه گفت: به همین دلیل اقدامات حفاظتی لازم در مورد حفظ حریم کیفی چاه های آب شرب از جمله جلوگیری از واگذاری کاربری های مختلف به ویژه صنایع و گلخانه ها در محدوده حریم کیفی چاه های آب شرب در حال اجرا است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 7 آبان 1398 بروزرسانی: 5 اردیبهشت 1399 گردآورنده: smslovely.ir شناسه مطلب: 393

به "فریز 9 زون آب شرب در استان یزد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فریز 9 زون آب شرب در استان یزد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید