فرمانده آمریکایی: تخلیه برخی از پایگاه های نظامی در افغانستان آغاز شده است

به گزارش مجله پیامکی، فرمانده نظامیان آمریکایی در افغانستان از آغاز فرایند خروج نیروهای آمریکایی از این کشور خبر داد.

فرمانده آمریکایی: تخلیه برخی از پایگاه های نظامی در افغانستان آغاز شده است

به گزارش خبرنگار سایت افغانستان خبرنگاران، ژنرال اسکات میلر، فرمانده نیروهای آمریکایی در افغانستان گفت که فرآیند خروج نظامیان خارجی در جریان است.

وی با بیان اینکه تمام پایگاه ها به نظامیان افغانستان تحویل داده می شود، تاکید کرد تخلیه از برخی پایگاه ها آغاز شده است.

این مقام آمریکایی افزود که حتی با اگر طرفین افغان به یک توافق صلح دست یابند باز نیروهای نظامی این کشور را ترک خواهند کرد.

پیش از این خبرگزاری آسوشیتدپرس به نقل از منابع آگاه گزارش داده بود که همزمان با اعلام خروج نظامیان آمریکایی از افغانستان ویلیام برنز رییس سیا به تازگی به صورت محرمانه از افغانستان دیدار کرده است.

هدف از این سفر چگونگی سپردن مسوولیت واحدهای ویژه ضدتروریسم به افغانستان عنوان شده است.

به گفته آسوشیتدپرس، همچنین یک مقام ارشد نظامی افغانستان نیز گفته است که پیش از این 2 واحد از 6 واحد ضد تروریسم که توسط سیا آموزش و تجهیز شده بودند به نیروهای امنیتی این کشور واگذار شده است.

این رسانه آمریکایی همچنین گزارش داد که سازمان سیا درخواست این شبکه برای اظهار نظر درباره این سفر برنز را رد کرده است.

بنابر اعلام این منابع آگاه، سفر رئیس سیا هفته گذشته و به صورت محرمانه صورت گرفته و در جریان این سفر برنز به مقامات افغانستان اطمینان داده است که آمریکا از تلاش های ضدتروریسم در این کشور ادامه حمایت خواهد کرد.

مشخص نیست که رئیس سیا با کدام یک از مقامات افغان دیدار کرده است، اما گفته شده که آمادگی افغانستان برای خروج نیروهای نظامی آمریکایی مورد بحث قرار گرفته است.

سازمان سیا به صورت محرمانه واحدهای ضدتروریسم در افغانستان را آموزش و تجهیز کرده و در عملیات مختلف از این نیروهای استفاده کرده است. هم اکنون 6 واحد از این نیروهای در کنر، پکتیا، قندهار، کابل، خوست و ننگرهار مستقر هستند و قرار است به مرور کنترل این نیروها به دولت افغانستان واگذار شود.

پیش از این بایدن، رئیس جمهور آمریکا ضمن اعلام خبر خروج کامل نظامیان این کشور از افغانستان گفته بود که مهمترین هدف حمله به افغانستان یعنی جلوگیری از عملیات تروریستی از خاک این کشور علیه آمریکا تامین شده است.

ر

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 24 خرداد 1400 بروزرسانی: 24 خرداد 1400 گردآورنده: smslovely.ir شناسه مطلب: 1613

به "فرمانده آمریکایی: تخلیه برخی از پایگاه های نظامی در افغانستان آغاز شده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فرمانده آمریکایی: تخلیه برخی از پایگاه های نظامی در افغانستان آغاز شده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید