زمان بازگشایی مدارس تغییر کرد

به گزارش مجله پیامکی، تهران (پانا) - سرپرست وزارت آموزش و پرورش اطلاع داد طبق آخرین هماهنگی ها با ستاد ملی مقابله با کرونا دبیرستان های دوره دوم متوسطه از 15 آبان و دبیرستان های دوره اول از یکم آذر بازگشایی خواهند شد و طرح بازگشایی مدارس ابتدایی هنوز مسکوت مانده است.

زمان بازگشایی مدارس تغییر کرد

علیرضا کاظمی گفت: فرآیند بازگشایی مدارس از یکم مهر شروع شده و 45 درصد مدارس که شامل مدارس روستایی و عشایری می شوند نیز بازگشایی شده اند.

وی با بیان اینکه فرآیند بازگشایی مدارس شهری از 15 آبان تا یکم آذر انجام می گردد، تأکید کرد: مدارس ابتدایی در طرح اولیه ما شامل بازگشایی در آبان می شدند، اما هم اکنون طرح بازگشایی مدارس ابتدایی مسکوت مانده است و امیدواریم ستاد ملی مقابله با کرونا در این باره هرچه زودتر تصمیم گیری کند.

وی تأکید کرد: در صورتی که ستاد ملی مقابله با کرونا تشخیص دهد که مدارس ابتدایی به صورت مجازی ادامه دهند ما قائل به این تصمیم هستیم.

کاظمی اعلام کرد: حضور دانش آموزان در مدارس که بازگشایی می شوند الزامی است و حضور نیافتن دانش آموز در مدرسه برای کلاس های حضوری به منزله غیبت است. واکسیناسیون دانش آموزان 12 تا 18 ساله در حال اجرا است و از این بابت هیچ نگرانی نداریم.

به گزارش صدا و سیما، سرپرست وزارت آموزش و پرورش توضیح داد: 117 کشور جهان مدارس را بدون واکسیناسیون دانش آموزان بازگشایی نموده اند. نامه ای به رئیس جمهور داده ایم و منتظر دستور ایشان برای بازگشایی مدارس هستیم.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 4 آذر 1400 بروزرسانی: 4 آذر 1400 گردآورنده: smslovely.ir شناسه مطلب: 1834

به "زمان بازگشایی مدارس تغییر کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زمان بازگشایی مدارس تغییر کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید