دیو کش مُچ مورتال کامبت را خواباند (باکس آفیس هفته)

به گزارش مجله پیامکی، این هفته انیمه دیو کش: فیلم کیمتسو نو یائیبا: قطار موگن توانسته صدر جدول باکس آفیس را از چنگ مورتال کامبت در بیاورد و گودزیلا در برابر کونگ باری دیگر در صندلی سوم قرار گرفته است.

دیو کش مُچ مورتال کامبت را خواباند (باکس آفیس هفته)

در آخر هفته منتهی به 26 آوریل (6 اردیبهشت) به لطف نمایش دیو کش و مورتال کامبت سینماهای آمریکا رونق دریافتد و مجموع فروش فیلم های در حال اکران نزدیک به 50 میلیون دلار اعلام شد. رقمی که در قیاس با هفته های گذشته و در نظر دریافت جهانگیری کروناویروس قابل توجه است. اما این هفته اوضاع چندان بر وقف مراد سینماداران و کمپانی های فیلم سازی نبوده و میزان فروش تمام فیلم های حاضر در جمع 20 فیلم پروفروش آمریکا به استثنای دو فیلم تازه وارد اسکات پیلگریم در برابر جهان و جدایی به همراه فیلم برنده اسکار پدر نسبت به هفته گذشته کاهش چشمگیری داشته است.

به عنوان مثال فروش مورتال کامبت و دیو کش در مقایسه با آخر هفته قبلی به ترتیب 73 و 69 درصد کاهش یافته و میزان درآمد گودزیلا در برابر کونگ نسبت به هفته نخست اکرانش بیش از 11 برابر کاهش پیدا نموده است!

این هفته انیمه دیو کش: فیلم کیمتسو نو یائیبا: قطار موگن با 6.4 میلیون دلار فروش در صدر فهرست پرفروش ترین فیلم های در حال اکران در آمریکا قرار گرفته است. جدیدترین ساخته هارو سوتوزاکی و استودیوی انیمیشن یوفُوتبل پس از 10 روز نمایش در آمریکا 34.1 میلیون دلار فروخته است. این انیمه که بر اساس مانگایی به نام دیو کش: کیمتسو نو یائیبا ساخته شده است طی ماه های گذشته در بازارهای بین المللی بیش از 388 میلیون دلار فروخته که 365 میلیون دلار آن مربوط به سینماهای ژاپن است.

علاوه بر این فیلم، یک سریال تلویزیونی هم بر اساس مانگا دیو کش: کیمتسو نو یائیبا ساخته شده است که در ژاپن و بعضی دیگر از کشورهای آسیای شرقی بسیار محبوب است. در خلاصه داستان رسمی فیلم دیو کش آمده است: تانجیرو کامادو و دوستانش از سپاه دیو کش، کیوجورو رنگوکو، هاشیرای شعله را برای تحقیق پیرامون یک سری اتفاق مرموز درباره ناپدید شدن افرادی در داخل قطاری با بی نهایت واگن همراهی می نمایند. اما آن ها از این قضیه بی خبر هستند که اِنمو، آخرین لاور مون در بین دوازده کیزوکی هم سوار قطار است و تله ای برای آن ها آماده نموده است.

برای دیو کش: کیمتسو نو یائیبا در پایگاه های IMDB، راتن تومیتوز و متاکریتیک به ترتیب امتیاز 84 از 100، 100 از 100 و 82 از 100 به ثبت رسیده است. مایکل اردونا از نیویورک پست در بخشی از یادداشت خود برای این فیلم آورده است: تماشای دیو کش برای هواداران این مانگا لازم است؛ اثری که دیدنش برای انیمه دوستان با حوصله بسیار لذت بخش خواهد بود، اما گاهی گیج نماینده هم می گردد.

مورتال کامبت جدید توانسته طی آخر هفته گذشته در آمریکا و بازارهای بین المللی به ترتیب 6.3 و 5 میلیون دلار بفروشد و مجموع درآمد خود را به 66.8 میلیون دلار برساند. تا به این ساعت برای مورتال کامبت در پایگاه متاکریتیک بر اساس 36 آنالیز میانگین امتیاز 44 از 100 به ثبت رسیده و امتیاز این فیلم در راتن تومیتوز و IMDB به ترتیب 55 از 100 و 64 از 100 است.

ک. آستین کالینز از رولینگ استون در بخشی از نقد خود برای مورتال کامبت جدید نوشته است: این فیلم یک دوره کلاس آموزشی برای ساخت صحنه های مبارزه نیست [منظور منتقد این است که صحنه های اکشن بی ایراد نیستند]، اما در قیاس با بعضی از صحنه های اکشن استودیویی در سایر فیلم ها درجه یک به نظر می رسند. مورتال کامبت یک سرگرمی محض است و حتی برای القای حس های آشنا [از بازی های قدیمی] راه های تازه ای پیدا نموده است. این در حالی است که بعضی منتقدان صحنه های اکشن فیلم جدید سایمون مک کوید را حوصله سربر و ضعیف خوانده اند و از میان آن ها به عنوان نمونه می توان به اندرو کراپ از پلی لیست اشاره نمود که درباره مورتال کامبت نوشته است: با وجود صرف 200 میلیون دلار بودجه، فیلم بیشتر شبیه به کازپلی است. 20 سال طول کشید تا یک مورتال کامبت جدید ساخته گردد و فکر می کنم آن ها باید چند سال بیشتر صبر می کردند!

فیلم گودزیلا در برابر کونگ با 2.8 میلیون دلار فروش همانند آخر هفته گذشته به رتبه سوم باکس آفیس بسنده نموده است. گودزیلا در برابر کونگ پس از 33 روز اکران در آمریکا و بازارهای بین المللی به ترتیب 90.3 و 325 میلیون دلار فروخته است.

تا به این ساعت در پایگاه IMDB بر اساس 66 هزار رأی امتیاز گودزیلا در برابر کونگ 6.7 از 10 است که نشان می دهد عموم فیلم بین ها از تماشای فیلم تا حدودی راضی بوده اند. در متاکریتیک هم 55 نقد و میانگین امتیاز 60 از 100 برای گودزیلا در برابر کونگ به ثبت رسیده که این امتیاز هم نشان از متوسط بودن فیلم دارد. ای. او. اسکات از نیویورک تایمز در بخشی از نقد خود برای این فیلم آورده است: گودزیلا در برابر کونگ یک فیلم مجلل و با عظمت است که ادعای چندانی ندارد و خیلی هم با اصالت نیست.

فیلم تازه وارد جدایی (Separation) به کارگردانی ویلیام برنت بل و با نقش آفرینی مدلین بروئر، میمی گامر و روپرت فرند هم با 1.8 میلیون دلار فروش مکان چهارم جدول را در اختیار گرفته است. در خلاصه داستان رسمی این فیلم ترسناک آمده است: یک دختر جوان آرامش خود را نزد پدر هنرمند و روح مادر مرده اش پیدا می نماید.

نقدها و بازخوردهای سینمادوستان نشان می دهد با فیلم ترسناک ضعیفی روبرو هستیم که احتمالا هفته آینده جایی در میان پرفروش ها نخواهد داشت. امتیاز جدایی در IMDB و راتن تومیتوز به ترتیب 47 از 100 و 9 از 100 است که به خوبی موید نارضایتی بینندگانش است. در وب گاه متاکریتیک هم برای این فیلم فعلا سه نقد به ثبت رسیده که هر سه آن ها نگاهی منفی به جدایی داشته اند و حتی برایان تالریکو، منتقد وب سایت راجر ایبرت امتیاز 0 از 100 را به اثر جدید ویلیام برنت بل داده است! تالریکو در بخشی از نقد خود آورده: جدایی یک اثر فجیع و ضعیف است. این فیلم هم به عنوان یک درام و هم به عنوان یک اثر ترسناک شکست می خورد. تمام عوامل فراوری می بایست روزی درباره جدایی با یک دیگر گفت وگو نمایند تا پیش از هرچیز دلیل ساخت چنین فیلمی روشن گردد!

رایا و آخرین اژدها، انیمیشن جدید دیزنی با وجود آغاز قدرمندش در باکس آفیس نتوانست این فروش خوب را ادامه دهد و این هفته با 1.3 میلیون دلار فروش به رتبه پنجم جدول هفتگی پرفروش ترین فیلم های آمریکا رضایت داده است. این انیمشین پس از 53 روز اکران در سینماهای آمریکا و بازارهای بین المللی به ترتیب 41.6 و 59.2 میلیون دلار فروخته و باکس آفیس موجو رقم کلی فروش ماجراجویی های رایا و اژدهایش را تا آخر هفته گذشته 100.9 میلیون دلار اعلام نموده است.

انیمیشن رایا و آخرین اژدها داستان دختری به اسم رایا (با صداپیشگی کلی مری ترن) را روایت می نماید که میخواهد آخرین اژدها که اژدهایی آبی به نام سیسو (با صداپیشگی آکوافینا) است را پیدا کند و پدرش رییس بنجا (با صدا پیشگی دنیل داعه کیم) را از دست دروون نجات دهد. رایا در این سفر اودیسه وار از سرزمین­ های مختلفی که در اختیار گروه ها و قوم های گوناگونی ست می گذرد و می بیند که چگونه جنگ میان دروون و انسان ها همه چیز را ویران نموده است. او همچنین با گروهی از بازماندگان که خانواده خود را در جنگ از دست داده اند، از جمله یانگ بون، بیبی نوئی و جنگجو تانگ ملاقات می­ کند. رایا با دوستان جدیدش و تاک تاک، حشره محبوب و دوست داشتنی اش، باید با ناماری (با صدا پیشگی جما چان)، کسی از گذشته اش که کلید نجات کوماندرا است، روبه رو شوند.

اغلب منتقدان و سینمادوستان از انیمیشن رایا و آخرین اژدها راضی بوده اند و در راتن تومیتوز بر اساس 218 آنالیز و در IMDb بر اساس 25 هزار رأی به ترتیب امتیازات 95 از 100 و 75 از 100 برای اثر جدید دیزنی ثبت شده است. برایان لوری در بخشی از یادداشت خود برای این انیمیشن آورده است: پیغام عمیق رایا و آخرین اژدها درباره تفرقه و بی اعتمادی است که یک امپراطوری افسانه ای را به کام نابودی می کشد.

فیلم اکشن و مهیج هیچ کس (Nobody) با نمایش در 2056 سالن و با 26 درصد کاهش فروش نسبت به هفته گذشته و درآمدی 1.2 میلیون دلاری در صندلی ششم قرار گرفته است. هیچ کس بر اساس فیلم نامه ای از دریک کولستاد ساخته شده و بازیگران اصلی آن باب ادنکیرک، کانی نیلسن و کریستوفر لوید هستند. هیچ کس در ابتدا قرار بود در تاریخ 24 مرداد 1399 (14 آگوست 2020) اکران گردد، اما به خاطر جهانگیری کروناویروس نمایش آن تا اواخر اسفندماه گذشته به تعویق افتاد.

هیچ کس پس از 38 روز نمایش در آمریکا، بازارهای بین المللی و در مجموع به ترتیب 23.3، 18.2 و 41.6 فروخته است. این فیلم درباره مردی ست که به یک زن که توسط چند مرد مورد اذیت و آزار قرار گرفته، یاری می نماید، اما این کار چندان به مذاق رییس یک گروه مافیایی و مواد فروش خوش نمی آید و اتفاقات داستان از اینجا آغاز می گردد. امتیاز هیچ کس در IMDB، متاکریتیک و راتن تومیتوز به ترتیب 77 از 100، 63 از 100 و 81 از 100 است که نشان می دهد اگر به چنین آثار اکشن و هیجان انگیزی علاقه مند باشید، احتمالا از تماشای فیلم جدید ایلیا ویکتوروویچ نایشولر پشیمان نخواهید شد.

میزان فروش فیلم ترسناک نامقدس (The Unholy) به کارگردانی ایوان اسپیلوتوپولوس نسبت هفته قبل 27 درصد کاهش یافته و این فیلم فراطبیعی با 1.06 میلیون دلار فروش و یک رتبه تنزل در مکان هفتم قرار گرفته است. نامقدس بر اساس رمان معبد نوشته جیمز هربرت ساخته شده و از میان بازیگران آن می توان به جفری دین مورگان، کیتی اسلتون، ویلیام سدلر، دیوگو مورگادو، کریکت براون و کری الویس اشاره نمود. در خلاصه داستان رسمی نامقدس آمده است: دختری کم شنوا با مریم مقدس ملاقات می نماید و پس از آن می تواند به خوبی بشنود و صحبت کند و حتی بیماران را هم شفا دهد. در حالی که مردم برای دیدن معجزات این دختر سرازیر می شوند، اتفاقات شومی رقم می خورد و این پرسش به میان می آید که آیا دخترک توسط مریم مقدس شفا پیدا نموده یا پای موجودات شیطانی در میان است؟

امتیاز این فیلم ترسناک در آی ام دی بی 52 از 100 است و در متاکریتیک هم بر اساس 15 نقد میانگین امتیاز 36 از 100 برای آن ثبت شده است. تنها نقد مثبت نامقدس مربوط به اوون گلیبرمن از ورایتی بوده و سایر منتقدان نگاهی متوسط یا منفی به آن داشته اند.

یونیورسال پیکچرز فیلم کمدی رومانتیک اسکات پیلگریم در برابر جهان (Scott Pilgrim vs. the World) را در سالگرد 10 سالگی اش دوباره به سینماها آورده و این فیلم طی 3 روز با نمایش در 152 سالن 729 هزار دلار فروخته است. برای ساخت این فیلم 60 تا 85 میلیون دلار با احتساب تمام هزینه های بازاریابی بودجه صرف شده است، اما اسکات پیلگریم در برابر جهان در زمان اکرانش تنها 48.8 میلیون دلار فروخته تا حتی پیروز به بازگشت سرمایه هم نگردد! یونیورسال پیکچرز میخواهد با نمایش مجدد این فیلم در آمریکا طی هفته هایی که سینمادوستان استقبال خوبی از آثار کمدی و رومانتیک دارند، بخشی از ضرر اقتصادی خود را جبران کند.

اسکات پیلگریم در برابر جهان قصه پسر 22 ساله گیتاریست کانادایی به اسم اسکات پیلگریم با بازی مایکل سِرا را روایت می نماید که همراه با دوستانش گروه راکی تشکیل داده اند و در گاراژ خانه می نوازند. ماجرا از جایی پیچیده می گردد که اسکات با دختر مرموزی به اسم رامونا فلاورز با بازی مری الیزابت وینستد آشنا می گردد. رامونا به معنای واقعی کلمه دختر رویاهای اسکات است. اما یک مشکل وجود دارد و آن هم این است که اسکات برای رسیدن به این دختر و داشتن یک زندگی راحت و بی دردسر در کنار او، باید از سد هفت نامزد قبلی شرور رامونا عبور کند!

فیلم لایو اکشن تام و جری کماکان خود را در جمع پرفروش ها حفظ نموده و این هفته با 530 هزار دلار فروش و دو پله سقوط نسبت به هفته گذشته در مکان نهم به چشم می خورد. مجموع فروش تام و جری پس از 66 روز نمایش 109.4 میلیون دلار اعلام شده که 44.2 میلیون دلار آن مربوط به سینماهای آمریکا و 65.2 میلیون دلار آن مربوط به بازارهای بین المللی است.

داستان جدیدترین نسخه سینمایی تام و جری از آنجایی آغاز می گردد که این موش و گربه دوست داشتی از خانه اشان بیرون می شوند و به ناچار به یک هتل می فرایند. در همین اثنا قرار است یک جشن عروسی مجلل هم در هتل برگزار گردد، اما دعواهای تام و جری در نخستین ملاقاتشان همه چیز را تحت الشعاع قرار می دهد. کارگردانی فیلم جدید تام و جری را تیم استوری بر عهده داشته است که او را بیشتر به خاطر چهار شگفت انگیز: قیام موج سوار نقره ای می شناسیم. از میان بازیگران لایو اکشن تام و جری هم می توان به کلویی گریس مورتس، مایکل پنیا و کن جیونگ اشاره نمود.

تا به امروز برای تام و جری 2021 در پایگاه راتن تومیتوز 52 آنالیز و میانگین امتیاز 25 از 100 به ثبت رسیده و در متاکریتیک هم بر اساس 14 آنالیز امتیاز این فیلم 31 از 100 است. از میان نقدهای مهم نوشته شده برای تام و جری جدید تنها آنالیز نسبتا مثبت مربوط به پیتر دبروژ از رسانه ورایتی است و مابقی منقدها و رسانه های سرشناس نگاهی متوسط یا ضعیف به این فیلم داشته اند. به عنوان نمونه تریسی براون از لوس آنجلس تایمز در بخشی از نقد خود آورده است: اگر شما به دنبال تجربه حس و حال و تماشای خشونت خاص تام و جری هستید، بهتر است به جای دیدن این فیلم لایو اکشن به سراغ فیلم های کوتاه یا بعضی قسمت های سریال تلویزیونی تام و جری بروید.

فیلم باهم باهم (Together Together) در دومین هفته اکرانش با 313 هزار دلار فروش و نمایش در 659 سالن به رتبه دهم جدول باکس آفیس هفتگی رضایت داده است. این فیلم کمدی به نویسندگی و کارگردانی نیکول بکویث برای اولین بار در جشنواره ساندنس به نمایش در آمد. در خلاصه داستان باهم باهم آمده است: هنگامی که یک دختر جوان رحمش را به یک مرد 40 ساله اجاره می دهد، این دو غریبه در می یابند که ارتباط غیرمنتظره ای میان آن ها در حال شکل گیری است که مرزهای روابط، دوستی و چیستی عشق در نظرشان را به چالش می کشد.

نام فیلمهفته اکرانفروش آخر هفتهفروش کلی
دیو کش: فیلم کیمتسو نو یائیبا: قطار موگن

Demon Slayer the Movie: Mugen Train

26.434.1
مورتال کامبت

Mortal Kombat

26.234.08
گودزیلا در برابر کونگ

Godzilla vs. Kong

52.890.3
جدایی

Separation

11.81.8
رایا و آخرین اژدها

Raya and the Last Dragon

91.341.6
هیچکس

Nobody

61.223.3
نامقدس

The Unholy

51.0613.1
اسکات پیلگریم در برابر جهان

Scott Pilgrim vs. the World

10.70.7
تام و جری

Tom and Jerry

100.544.2
باهم باهم

Together Together

20.31.01

* رقم فروش بر اساس میلیون دلار است.

منبع: Box Office Mojo

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 4 خرداد 1400 بروزرسانی: 4 خرداد 1400 گردآورنده: smslovely.ir شناسه مطلب: 1588

به "دیو کش مُچ مورتال کامبت را خواباند (باکس آفیس هفته)" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دیو کش مُچ مورتال کامبت را خواباند (باکس آفیس هفته)"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید