دنی آلوز پیروز ترین بازیکن تاریخ شد

به گزارش مجله پیامکی، دفاع راست برزیلی تیم پاری سن ژرمن با کسب یک قهرمانی دیگر در لوشامپیونه به بازیکن دارای بیشترین جام در تاریخ فوتبال تبدیل شد.

دنی آلوز پیروز ترین بازیکن تاریخ شد

به گزارش خبرنگاران و به نقل از نشریه سان، قهرمانی پاری سن ژرمن در فصل جاری لوشامپیونه، دنی آلوز را به پیروز ترین بازیکن در تاریخ فوتبال تبدیل کرد چرا که او چهل و دومین جام دوران بازیگری اش را کسب کرد. پاری سن ژرمن در حالی قهرمانی اش را در فاصله 6 هفته به سرانجام فصل مسجل کرد که هیچ یک از بازیکنان این تیم حتی یک ضربه به توپ نزدند. در حقیقت به لطف توقف نزدیک ترین رقیب پاریسی ها یعنی لیل با تساوی بدون گل مقابل تولوز، فاصله میان دو تیم برای تیم دوم جدول در هفته های باقی مانده فصل غیرممکن شد. با این اتفاق، آلوز هم به پرافتخارترین بازیکن تاریخ فوتبال تبدیل شد.

آلوز 36 ساله با کسب چهل و دومین قهرمانی اش، اکنون بالاتر از حسام حسن مصری که در فوتبال کشور با تیم های الاهلی و الزمالک 41 بار قهرمان شد، پرافتخارترین بازیکن دنیای فوتبال از حیث کسب جام محسوب می گردد.

آندرس اینیستا، هافبک اسپانیایی و کاپیتان سابق بارسلونا، هم تیمی سابقش مکسول و یک بازیکن مصری دیگر به نام ابراهیم حسن نیز هر سه با کسب 37 جام، در رده های بعدی بازیکنان دارای بیشترین جام در دوران بازیگری شان هستند.

آلوز دوران بازیگری اش را در سال 2001 در تیمی محلی در برزیل به نام باهیا شروع کرد و با این تیم دو بار قهرمان کوپا دو نورداسته و یک قهرمانی استانی در رقابت های کمپئوناتو بایانو شد. او سپس راهی لالیگا و تیم سویا شد اما در سه فصل نخست حضورش در آن تیم نتوانست جام ببرد، هر چند در سال 2006 آنها اولین قهرمانی شان در جام یوفا را کسب کردند و یک سال بعد هم دوباره آن را بردند و در میان این دو قهرمانی سوپرجام اروپا را هم کسب کردند.

افتخارات آلوز در سویا ادامه پیدا کرد و او و هم تیمی هایش سال 2007 جام حذفی اسپانیا را کسب کردند و پس از آن هم با غلبه بر رئال مادرید فاتح سوپرجام اسپانیا شدند. تابستان آن سال اوضاع برای آلوز بهتر هم شد چون او اولین جام ملی اش را هم کسب کرد. دفاع راست تیم ملی برزیل در فینال کوپا آمه ریکا برای کشور مقابل آرژانتین گلزنی کرد تا قهرمانی در رده ملی را هم تجربه کند.

در سال 2008 آلوز به بارسلونا پیوست و اوج افتخاراتش در هشت سالی که در این تیم بازی می کرد، رقم خورد. او دو بار با بارسلونا سه گانه لالیگا - لیگ قهرمانان اروپا - جام حذفی اسپانیا برد. آلوز در آن مدت 6 بار قهرمان لالیگا شد و 4 قهرمانی دیگر در جام حذفی را هم به کارنامه افتخاراتش اضافه نمود و به همین تعداد هم سوپرجام اسپانیا را برد. آلوز خارج از اسپانیا هم با بارسلونا سه بار قهرمان سوپرجام اروپا و سه بار هم قهرمان جام جهانی باشگاه ها شد. در آن مدت هم او دو بار با برزیل قهرمان جام کنفدراسیون ها شد.

آلوز سال 2016 به یوونتوس پیوست و با این تیم دوگانه سری A و جام حذفی ایتالیا را برد و تا آستانه یک قهرمانی دیگر در لیگ قهرمانان اروپا هم رفت اما در ایستگاه آخر تیمش مغلوب رئال مادرید شد. آلوز اما خیلی پیشتر از این ها و در سال 2003 هم به تیم جوانان برزیل برای فتح رقابت های جام جهانی جوانان یاری کرد، هر چند که آن جام یک جام بزرگ محسوب نمی گردد.

پس از یک فصل حضور در یوونتوس، آلوز از این تیم جدا شد و به پاری سن ژرمن پیوست و با این تیم دو بار قهرمانی در لیگ یک فرانسه، یک بار قهرمانی در جام حذفی، یک بار قهرمانی در جام اتحادیه و یک بار قهرمانی در سوپرجام فرانسه را تجربه کرد.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 19 تیر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: smslovely.ir شناسه مطلب: 170

به "دنی آلوز پیروز ترین بازیکن تاریخ شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دنی آلوز پیروز ترین بازیکن تاریخ شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید