دانشکده برق و کامپیوتر دانشگاه تهران و شرکت دانش بنیان پارت تفاهم نامه همکاری منعقد کردند

به گزارش مجله پیامکی، دانشکده کامپیوتر دانشگاه تهران و شرکت دانش بنیان پارت تفاهم نامه همکاریی با موضوع رفع مسائل صنعت با استفاده از فناوری هوش مصنوعی منعقد کردند.

دانشکده برق و کامپیوتر دانشگاه تهران و شرکت دانش بنیان پارت تفاهم نامه همکاری منعقد کردند

به گزارش روابط عمومی شرکت دانش بنیان پارت، باتوجه به ظرفیت پارت در حوزه مصنوعی و برخورداری از بزرگ ترین مجموعه انسانی هوش مصنوعی در کشور، براساس این تفاهم نامه قرار است این شرکت با همکاری دانشکده کامپیوتر دانشگاه تهران، مسائل صنعت را شناسایی و با استفاده از هوش مصنوعی رفع کنند.

براساس این تفاهم نامه، مسائل صنایع در حوزه هوش مصنوعی در قالب دستور کارهایی از سوی شرکت دانش بنیان پارت با دانشکده کامپیوتر دانشگاه تهران مطرح و با همکاری این دو نهاد، راه چاره های علمی و عملیاتی برای رفع مسائل صنعت طراحی و ارائه می شود.

دکتر ناصر سلطانی رئیس دانشکده مهندسی برق و کامپیوتر دانشگاه تهران در این جلسه گفت: در این قرارداد موضوع هوش مصنوعی در حوزه های مختلف که دارای کاربردهای ملی و بین المللی است، مورد توجه قرار گرفته است.

وی افزود: براساس این تفاهم نامه قرار است دانشکده مهندسی برق و کامپیوتر دانشگاه تهران و شرکت دانش بنیان پارت در زمینه روش های نوین هوش مصنوعی مانند یادگیری تعاملی و اجتماعی برای کاربردهای مهم و آینده نگر مانند خودروهای خودران، سیستم های آموزشی و غیره را عملیاتی کنند.

رئیس دانشکده مهندسی برق و کامپیوتر دانشگاه تهران گفت: شرکت دانش بنیان پارت یک شرکت درحال رشد است که به صورت متمرکز در زمینه هوش مصنوعی سرمایه گذاری انجام داده است.

دکتر سلطانی تاکید کرد: امیداوریم بتوانیم با استفاده از پتانسیل این شرکت دانش بنیان ابزارهای نوین هوش مصنوعی تولید و در عرصه های ملی و بین المللی ارائه کنیم.

وی گفت: این آمادگی در دانشکده مهندسی برق و کامپیوتر دانشگاه تهران وجود دارد که در حوزه های مختلف هوش مصنوعی از جمله توسعه آموزش مجازی با این شرکت دانش بنیان همکاری کند.

رئیس دانشکده مهندسی برق و کامپیوتر دانشگاه تهران تاکید کرد: طی چندسال آینده در حوزه آموزش تحول جدی ایجاد می شود که لازم است با استفاده از هوش مصنوعی به این حوزه وارد شویم تا بتوانیم در آینده با دیگر کشورها رقابت کنیم و ما نیز ارائه دهنده روش های جدید آموزش مجازی باشیم.

دکتر رسولی زاده مدیرعامل شرکت دانش بنیان پارت نیز در این جلسه گفت: این شرکت براساس توانایی و پتانسیلی که در حوزه هوش مصنوعی دارد می تواند با همکاری دانشکده مهندسی برق و کامپیوتر دانشگاه تهران در زمینه های مختلف از جمله خودروهای خودران فعالیت علمی و تحقیقاتی داشته باشد.

وی گفت: درحال حاضر بسیاری از سازمان ها، نهادها و ارگان های مختلف از شرکت دانش بنیان پارت تقاضا دارند که در حوزه خودروهای خودران فعالیت کند که امیدواریم با امضای این تفاهم نامه و با همکاری دانشکده مهندسی برق و کامپیوتر دانشگاه تهران بتوانیم به این مهم دست یابیم.

مدیرعامل شرکت دانش بنیان پارت از انتشار نسخه سوم کتاب بوم شناسی هوش مصنوعی توسط این شرکت دانش بنیان خبر داد و گفت: در این کتاب به صورت مفصل به جایگاه هوش مصنوعی در ایران و جهان پرداخته شده است.

دکتر رسولی زاده تاکید کرد: در این کتاب تجربیات ایران و جهان در حوزه هوش مصنوعی ارائه شده و همچنین شرکت های فعال و خدمات آنها در حوزه هوش مصنوعی در این کتاب معرفی شده است.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 6 اسفند 1399 بروزرسانی: 6 اسفند 1399 گردآورنده: smslovely.ir شناسه مطلب: 1416

به "دانشکده برق و کامپیوتر دانشگاه تهران و شرکت دانش بنیان پارت تفاهم نامه همکاری منعقد کردند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دانشکده برق و کامپیوتر دانشگاه تهران و شرکت دانش بنیان پارت تفاهم نامه همکاری منعقد کردند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید