خودرو های بالای یک میلیارد تومان مشمول مالیات می شوند

به گزارش مجله پیامکی، نمایندگان مجلس شورای اسلامی ساز و کار اخذ مالیات از خودرو هایی که بالای یک میلیارد تومان ارزش دارند را در سال 1400 معین کردند.

خودرو های بالای یک میلیارد تومان مشمول مالیات می شوند

به گزارش ایسنا، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جریان جلسه علنی نوبت دوم امروز (سه شنبه) مجلس و بررسی بخش درآمدی لایحه بودجه سال 1400، بند الحاقی 7 تبصره 6 ماده واحده لایحه بودجه را بررسی کرده و آن را به تصویب رساندند.

بر اساس این بند، کلیه مالکین (اعم از اشخاص حقیقی و حقوقی) انواع خودرو های سواری و وانت دو کابین دارای شماره انتظامی شخصی به نام خود و فرزندان کمتر از 18 سال و محجور تحت تکفل که در انتها هر سال مجموع ارزش آن ها بیش از ده میلیارد (000 /000 /000 /10) ریال باشد به شرح زیر مشمول اقتصادیات ساالنه خودرو می باشند:

1 - تا مبلغ پانزده میلیارد ریال نسبت به مازاد ده میلیارد ریال یک درصد

2- تا مبلغ سی میلیارد ریال نسبت به مازاد پانزده میلیارد ریال دو درصد

3 - تا مبلغ چهل و پنج میلیارد ریال نسبت به مازاد سی میلیارد ریال سه درصد

4- نسبت به مازاد چهل و پنج میلیارد ریال چهار درصد

ماخذ محاسبه اقتصادیات خودرو موضوع این بند قیمت روز انواع خودرو با توجه به تاریخ ساخت یا واردات آن است که توسط سازمان امور اقتصادیاتی کشور تا انتها سال 1399 مشخص و اعلام می شود. ماخذ مزبور برای انواع خودرو که بعد از اعالم سازمان تولید یا وارد می شوند، بالفاصله پس از تولید یا واردات آن توسط سازمان مزبور مشخص و اعلام خواهد شد.

سازمان امور اقتصادیاتی کشور مکلف است نسبت به مشخص دارایی های مشمول و ارزش آن ها حداکثر تا انتها خرداد ماه سال 1400 اقدام کند و مراتب را به نحو مقتضی به اطلا ع اشخاص مشمول برساند. کلیه اشخاص حقیقی و حقوقی مکلفند اقتصادیات سالانه مربوط به خودرو های تحت تملک خود و افراد تحت تکفل را حداکثر تا انتها بهمن ماه سال 1400 پرداخت نمایند.

ثبت نقل و انتقال خودرو هایی که به موجب این بند برای آن ها اقتصادیات وضع شده است قبل از پرداخت بدهی اقتصادیاتی مورد انتقال شامل اقتصادیات بر دارایی، نقل و انتقال قطعی و اجاره ممنوع است.

متخلف از حکم این بند در پرداخت اقتصادیات متعلقه مسئولیت تضامنی دارد. آیین نامه اجرایی این بند توسط وزارت امور اقتصادی و دارایی تهیه و حداکثر تا انتها خردادماه سال 1400 به تصویب هیات وزیران می رسد.

منبع: فرارو
انتشار: 27 اسفند 1399 بروزرسانی: 27 اسفند 1399 گردآورنده: smslovely.ir شناسه مطلب: 1460

به "خودرو های بالای یک میلیارد تومان مشمول مالیات می شوند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خودرو های بالای یک میلیارد تومان مشمول مالیات می شوند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید