خودروسازان مجبورند جلوی کاهش قیمت را بگیرند

به گزارش مجله پیامکی، دبیر انجمن واردکنندگان خودرو گفت: به دلیل مسائل تحریمی و غیرتحریمی قیمت تمام شده خودروها افزایش پیدا کرده و خودروسازان اگر می خواهند با بازار هماهنگ شوند باید از منافع خود بگذرند که در این صورت توان پرداخت هزینه های جاری را نخواهند داشت. پس مجبورند با روش های دیگر جلوی کاهش بیش از این قیمت خودرو را بگیرند.

خودروسازان مجبورند جلوی کاهش قیمت را بگیرند

مهدی دادفر در گفت وگو با ایلنا در خصوص تمدید ترخیص خودروهای باقی مانده در گمرک گفت: متاسفانه فرصت ترخیص تمدید نشده و اکنون حدود هفت هزار دستگاه در گمرکات مختلف کشور باقی مانده که دو هزار دستگاه آن در توقیف دستگاه مرجع قضایی است و بالغ بر هشتصد دستگاه دارای اظهارنامه و برگ سبز گمرکی هستند و به علت اینکه تاریخ مصوب در 16 تیرماه تمام شد اکنون پشت درب گمرک ماندند.

وی ادامه داد: بر اساس آخرین آمار ارائه شده از سوی معاونت ریاست کل گمرک کشور بالغ بر دو هزار و 500 دستگاه خودروی خارجی اظهارنامه گمرکی گرفتند و بقیه هم دارای قبض انبار و منتظر تکمیل پروسه ترخیص هستند.

وی شرح داد: اکنون نزدیک به هفت هزار دستگاه در انتظار تمدید مهلت ترخیص هستند و ما به عنوان انجمن با رئیس جمهور، معاون اول وزیر سمت به صورت رسمی مکاتبه و درخواست تمدید ترخیص را کردیم و متاسفانه هیچ جوابی به ما داده نشد. اکنون این خودروها به سبب تصمیم یک شبه، دو سال و نیم است که در گمرک مانده است و هزینه زیادی برای مالکان خود به وجود آورده اند. این در حالی است که استهلاک این خودروها پس از گذشت دو سال از مدل ساخت، باعث به وجود آمدن ضرر هنگفتی برای مالکان آن شده است.

دادفر یادآور شد: به طور تقریبی 20 درصد این خودروها برای نمایندگی های واردکننده خودرو و بقیه برای اشخاص حقیقی و حقوقی که به صورت مستقل اقدام به واردات خودرو کرده اند، است.

وی در خصوص قیمت خودروهای داخلی و وضعیت بازار گفت: با توجه به اینکه بیشتر افرادی که اقدام به ثبت نام خودرو کرده بودند با هدف کسب سود و سرمایه گذاری بود، اکنون با تحویل آنها شاهد اشباع بازر هستیم. از طرفی با وجود رکود و نبود خریدار سیر نزولی قیمت ها آغاز شده است.

دبیر انجمن واردکنندگان خودرو در خصوص گران تر بودن قیمت کارخانه ای برخی خودروها نسبت به بازار گفت: به دلیل مسائل تحریمی و غیرتحریمی قیمت تمام شده خودروها افزایش پیدا کرده است و خودروسازان اگر می خواهند با بازار هماهنگ شوند باید از منافع خود بگذرند که در این صورت توان پرداخت هزینه های جاری را نخواهند داشت. پس مجبور هستند با روش های دیگر جلوی کاهش بیش از این قیمت خودرو را بگیرند.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 4 مهر 1398 بروزرسانی: 5 اردیبهشت 1399 گردآورنده: smslovely.ir شناسه مطلب: 283

به "خودروسازان مجبورند جلوی کاهش قیمت را بگیرند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خودروسازان مجبورند جلوی کاهش قیمت را بگیرند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید