خبرنگاران قرنطینه در فرانسه چهار هفته دیگر تمدید شد

به گزارش مجله پیامکی، تهران- خبرنگاران- رییس جمهوری فرانسه محدودیت های آمدوشد و تعطیلی در این کشور را برای مقابله با کرونا چهار هفته دیگر تمدید کرد.

خبرنگاران قرنطینه در فرانسه چهار هفته دیگر تمدید شد

امانوئل مکرون رییس جمهوری فرانسه دوشنبه شب در یک کنفرانس خبری خاطرنشان کرد که محدودیت های آمدوشد و تعطیلی در این کشور تا 11 ماه مه (22 اردیبهشت ماه) ادامه خواهد داشت، اما امکان دیدار منظم با پزشک برای افرادی که دارای بیماری های مزمن هستند، فراهم می گردد.

مکرون از بیمارستان ها و خانه های سالمندان خواست تا امکان دیدار با بستگان را برای کسانی که احتمال مرگشان می رود، مهیا نمایند تا این افراد بتوانند خانواده خود را برای آخرین بار ببینند.

وی همچنین به خانواده های نیازمند و کارگران و کارآفرینان اطمینان داد که با توجه به تعطیلی گسترده کشور، از آن ها حمایت کافی خواهد شد.

رییس جمهوری فرانسه گفت که از 11 ماه مه به بعد، خانه های سالمندان، مدرسه ها، کالج ها و دبیرستان ها به تدریج بازگشایی می شوند، اما مراکز آموزش عالی تا تابستان سال جاری کلاس حضور نخواهند داشت.

مکرون در عین حال اذعان داشت که معین نیست این شرایط غیرعادی تا چه زمانی ادامه یابد، اما فرانسه به شدت به دنبال فراوری واکسن و دارو برای درمان کرونا است.

مردم فرانسه از 17 مارس/27 اسفند 98 تا به امروز در قرنطنیه به سر می برند که با تمدید مجدد دولت، موعد آن تا دو روز دیگر به اتمام می رسد. با شروع قرنطنیه عمومی برای مقابله با شیوع ویروس کرونا موظفند با ارایه گواهی و مستندات لازم دلیل خروج خود از خانه را برای پلیس توجیه نمایند.

دولت با افزودن دو مورد جدید، مجموعا هفت گزینه برای خروج قانونی از خانه معین نموده و رعایت نکردن آنها موجب جریمه نقدی و در مواردی حتی منجر به اعمال مجازات زندان می گردد.

این موارد شامل دارندگان مشاغلی که قابلیت دورکاری ندارند، خرید اقلام ضروری از فروشگاه های مجاز، مراجعه ضروری به پزشک، انجام فعالیت روزانه ورزشی در شعاع یک کیلومتری خانه و به مدت یک ساعت، احضار قضائی یا اداری، مراقبت از سالمندان و بچه ها و شرکت در ماموریت های عام المنفعه بنا به درخواست مراجع رسمی است.

با این حال دولت فرانسه در تدارک راهکاری است که به موجب آن بتواند افراد آلوده به ویروس کرونا و ارتباطات روزانه آنها را ردیابی کند.

آخرین آمارها حاکی است تا به امروز 136 هزار و 779 نفر در فرانسه به کرونا مبتلا شده اند و از این تعداد، 14 هزار و 967 تن جان باخته و تنها 27 هزار و 718 نفر بهبود یافته اند.

منبع: ایرنا
انتشار: 17 خرداد 1399 بروزرسانی: 17 خرداد 1399 گردآورنده: smslovely.ir شناسه مطلب: 894

به "خبرنگاران قرنطینه در فرانسه چهار هفته دیگر تمدید شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران قرنطینه در فرانسه چهار هفته دیگر تمدید شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید