خبرنگاران استاندار مازندران خواستار عملیاتی شدن تفاهم نامه همکاری با ولگاگراد شد

به گزارش مجله پیامکی، ساری-خبرنگاران- استاندارمازندران در نشست ویدیو کنفرانس با استاندار ولگاگراد روسیه خواستار اجرایی شدن تفاهم نامه همکاری مالی و تجاری دوجانبه شد.

خبرنگاران استاندار مازندران خواستار عملیاتی شدن تفاهم نامه همکاری با ولگاگراد شد

احمد حسین زادگان روز چهارشنبه در این نشست ویدیویی افزود: مازندران و استان ولگاگراد دارای ظرفیت های زیادی ازلحاظ مالی و تجاری برای همکاری دو جانبه هستند.

نماینده عالی دولت در مازندران اظهارداشت : تفاهم نامه های دو جانبه در حوزه صنعتی ،گردشگری و کشاورزی و سایر حوزه ها است که باید این تفاهم نامه ها به مرحله اجرایی برسد.

حسین زادگان برقراری پرواز هوایی را بین ساری و ولگاگراد زمینه ساز توسعه همکاری تجاری دو جانبه دانست و اظهارداشت : هم اکنون این استان دارای سه فرودگاه بین المللی است که یکی از این فرودگاهها در رامسر به عنوان یکی از شهرهای توریستی و زیبای جهان در مازندران واقع شده است که بستر لازم برای فرود هواپیمای پهن پیکر را نیز داراست.

حسین زادگان پیشنهاد کرد :تا در اولین سفر هوایی برقراری پروازبین دو استان ابتدا سفر خبرنگاران در اولویت قرار گیرد تا بتوانند ظرفیت های دو استان را برای مردم به خصوص تجار معرفی نمایند.

وی افزود : استان مازندران دارای یک شرکت هواپیمایی خصوصی بومی است که می تواند با زیرساخت های موجود فرودگاهی این پروازها برقرار گردد تا بتوانیم شاهد توسعه همکاری بیشتر تجاری دو استان باشیم.

استاندارمازندران تصویب منطقه ازاد استان را بستری مناسب برای افزایش سطح مبادلات مالی دانست و گفت : با عضویت ایران در سازمان مالی اوراسیا فرصت مهمی برای افزایش مبادلات مالی ایجاد شد که عملیاتی شدن تفاهم نامه ها می تواند مناسبات تجاری استان ولگاگراد را با دیگر استان های ایران فراهم کند.

حسین زادگان اظهارداشت : بندرامیراباد در استان مازندران در کنار سایر بنادر استانی این ظرفیت را دارند تا مبادلات تجاری دو استان را بر دوش بکشد و حتی ارتباط ولگاگراد را به کشورهای خلیج فارس برقرار کند.

وی در این نشست پیشنهاد کرد تا کارگروه پیگیری تفاهم نامه ها با مسولیت معاونان مالی استانداران و روسای اتاق بازرگانی دو استان تشکیل گردد.

حسین زادگان برپایی نمایشگاه محصولات تولیدی دو استان را از دیگر پیشنهادات پس از مهار کرونا اظهار داشت.

استاندار ولگاگراد نیز از استان مازندران به عنوان شریک راهبردی تجاری اظهار داشت و گفت : با شیوع ویروس کرونا وقفه کوتاه در روابط تجاری دو استان ایجاد شد که امیدوارم با مدیریت خوبی که در کنترل و مدیریت این ویروس در دو استان انجام شد ،بتوانیم روابط دوجانبه را بار دیگر گسترش دهیم.

اندری ایوانوویچ بوچاروف نیز در این نشست ویدیو کنفرانسی افزود : راه اندازی سرای تجاری مازندران در ولگا گراد توانست مبادلات تجاری دو جانبه را افزایش دهد و همچنان ظرفیت برای افزایش سطح مبادلات تجاری دو جانبه در زمینه صنعتی ،کشاورزی و گردشگری بین دو استان وجود دارد.

وی اجرایی شدن تمام تفاهم نامه دو جانبه را در حوزه سازمان مالی اوراسیا منوط به هماهنگی با روسیه دانست و خواستار حضور استاندار مازندران در کارگروه مشترک ایران و روسیه شد.

وی از پیشنهاد استاندار مازندران برای تشکیل کارگروه پیگیری تفاهم نامه و نمایشگاه تجاری دو جانبه استقبال کرد.

استان ولگاگراد با 113 هزار کیلومتر وسعت با دو میلیون و 700هزار جمعیت درحنوب غربی روسیه واقع شده است.

پیش از این در سال های 97 و 98 سفر استانداران دو استان به ساری و ولگاگراد انجام شد و سرای تجاری مازندران سال گذشته با حضور استاندارمازندران در ولگا گراد راه اندازی شد.

براساس اخرین امار در سال 97 ولگا گراد حدود 63 میلیون دلار صادرات به ایران داشت و بیش از این میزان نیز کالاهای غیر نفتی شامل مرکبات و کیوی از مازندران به ولگاگراد صادر شد.

منبع: ایرنا
انتشار: 11 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: smslovely.ir شناسه مطلب: 999

به "خبرنگاران استاندار مازندران خواستار عملیاتی شدن تفاهم نامه همکاری با ولگاگراد شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران استاندار مازندران خواستار عملیاتی شدن تفاهم نامه همکاری با ولگاگراد شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید