خادم: فریدون قنبری به حقش در کشتی نرسید

به گزارش مجله پیامکی، رئیس پیشین فدراسیون کشتی دلیل حضورش در مراسم تشییع فریدون قنبری را صرفا به خاطر بزرگواری او در سال 2004 ندانست و تاکید کرد که به خاطر صداقت و دل پاک این مرد به کرمانشاه رفته است.

خادم: فریدون قنبری به حقش در کشتی نرسید

امیررضا خادم در گفت وگو با خبرنگار ورزشی خبرنگاران در مورد حضورش در مراسم تشییع مرحوم فریدون قنبری گفت: وظیفه ام بود که به کرمانشاه بروم. قابلیت و توانایی مرحوم قنبری بیشتر از چیزی بود که به آن رسید. صداقت و سادگی روحش باعث می شد عکس العمل هایش به شکلی باشد که همسو با ضمیر پاکش نبود. دلیل آن هم این بود که راهنمای درست و حامی جدی نداشت.

قهرمان سابق کشتی جهان و دارنده مدال برنز المپیک با بیان این جمله که فریدون قنبری بسیار کمتر از آن چیزی که استحقاقش داشت، در کشتی رسید ادامه داد: من فکر می کنم با خودش لااقل خوب بود. در جهانی امروز که همه دارای حاشیه و نقاب های گوناگون هستند، اگر یکی حالش با خودش خوب باشد، یک نعمت بزرگ است؛ فارع از همه سروصداها و هیاهویی که در جهانی بیرون وجود دارد. این ضایعه را به خانمش، خانواده اش و دوستدارانش تسلیت می گویم.

خادم که در درگذشت قنبری، در صفحه شخصی اش در اینستاگرام به خاطره ای از المپیک 2004 آتن و پهلوانی قهرمان کرمانشاهی اشاره کرده بود، در مورد این ماجرا گفت: این چیزی که در صفحه اینستاگرامم نوشتم را بارها مطرح کرده بودم. در تمام این سال ها بارها شفاهی برای افراد مختلف و حتی برای بچه های خودم گفته بودم اما بعد از این اتفاق تلخ، کتبی اش کردم. این ماجرا راز سربه مهری نبود و حتی چند سال پیش که فریدون قنبری را دیدم برای بار چندم از او تشکر کردم. درست است که آن سال من هم به چیزی که مد نظرم بود نرسیدم ولی بزرگواری فریدون قنبری در جای خودش محفوظ است و قابل فراموش شدن نیست.

سرمربی پیشین تیم ملی آزاد دلیل حضورش در مراسم تشییع پیکر فریدون قنبری را صرفا به دلیل حرکت او در المپیک 2004 آتن ندانست و درخاتمه گفت: چیزی که باعث شد به کرمانشاه بیایم، همدردی با خانواده اش و به نوعی ابراز ارادت بابت آن همه صداقت و دل پاک این مرد بود.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 30 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 30 اردیبهشت 1400 گردآورنده: smslovely.ir شناسه مطلب: 1578

به "خادم: فریدون قنبری به حقش در کشتی نرسید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خادم: فریدون قنبری به حقش در کشتی نرسید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید