حقایق جالب درباره فلورانس، ایتالیا

به گزارش مجله پیامکی، آیا می دانستید گوچیو گوچی، برند خود را در سال 1921 در فلورانس افتتاح کرد؟ اگر مشتاق دانستن حقایق جالب دیگری از فلورانس هستید این مطلب را از دست ندهید.

حقایق جالب درباره فلورانس، ایتالیا

برای دیدن شاهکارهای تاریخ اروپا با تور ایتالیا همراه شوید.

فلورانس، خاستگاه رنسانس ایتالیایی، یکی از زیباترین شهرهای تاریخی دنیا و پایتخت توسکانی محسوب می شود. این شهر منزلگاه معماری ها، گالری ها و آثار هنری زیبایی است که سالانه گردشگران بسیاری را به خود جذب می نمایند. هر شهر حقایق جالبی درباره موضوعات مختلف دارد که در ادامه به حقایق جالب درباره فلورانس می پردازیم.

1. طبق اسناد یونسکو، یک سوم میراث هنری دنیا در فلورانس واقع شده است.

2. فلورانس در سال 1339، اولین شهر اروپایی بود که خیابان هایش سنگ فرش شد.

3. لئوناردو داوینچی در 15 آوریل 1452، در دره پایینی رودخانه آرنو، در فلورانس بدنیا آمد.

4. فلورانس پایتخت توسکانی است.

5. پینوکیو، پسرک چوبی که هنگام دروغ گفتن دماغش دراز می شد، در فلورانس به دنیا آمد. نویسنده ماجراهای پینوکیو، کارلو لورنزینی، که این داستان را بین سال های 1881 تا 1883 به چاپ رساند، اهل فلورانس بود.

6. توسکانی در 30 نوامبر 1786، که در آن موقع تحت سلطه لئوپولد دوم بود، اولین شهر مدرن اروپایی به شمار می رفت که دولنش دست از شکنجه و اعدام دست برداشت..

7. ساخت کلیسای فلورانس حدود 140 سال طول کشید. ساخت این ساختمان از 8 سپتامبر 1296 شروع شد، اما تا 25 مارچ 1436 تکمیل نشد.

8. کلیسای جامع فلورانس 463 پله دارد که اگر بتوانید از همه آن ها بالا بروید و به گنبد برسید می توانید نمایی نزدیک از نقاشی داوری نهایی و همچنین نمایی کلی از شهر را مشاهده کنید.

9.جمعیت فلورانس 370 هزار نفر است که در مناطق کلان شهری به 1.5 میلیون نفر هم می رسد.

10. فلورانس نایتینگل، معروف به بانوی چراغ به دست و بنیانگزار حرفه پرستاری، در 21 می 1820 در فلورانس بدنیا آمد.

11. طبق سنت، تاریخ فلورانس به 59 سال قبل از میلاد بازمی شود؛ یعنی زمانی که سپاه ژولیوس سزار دهکده ای برپا کردند و نامش را فلورنتیا نهادند.

12. نشان فلورانس یک لیلیوم قرمز است.

13. فلورانس به طور سنتی به چهار بخش تقسیم شده است و هر بخش را به اسم یک کلیسا نامگذاری نموده اند. سه بخش در سمت راست رودخانه آرنو واقع شده است: سانتا ماریا نوولا، سن جیووانی، و بخش سانتا کروچه. تنها بخشی که در جنوب رودخانه واقع شده است سانتا اسپریتو است.

14. فلورانس طی جنگ دنیای دوم، به دست آلمان ها، به شدت ویران شد. آن ها تمام پل ها بجز پل پونته وچیو را منفجر کردند. دلیل ویران نکردن پونته وچیو آن بود که هیتلر اظهار داشت این پل زیباتر از آن است که بخواهد ویران شود.

15. تندیس داوود، اثر میکل آنژ را می توانید در دانشکده هنرهای زیبای فلورانس مشاهده کنید. طول این مجسمه 5.17 متر است.

16. دست راست تندیس داوود، در مقایسه با بدنش بزرگ تر است، زیرا در زمان قرون وسطی، گفته می شد که داوود دستی قوی دارد.

17. آمریگو وسپوچی، کاشف و نقشه نگار معروف، در 9 مارچ 1454 در فلورانس بدنیا آمد.

18. دانته، پترارک، و بوکاچیو اولین کسانی بودند که از زبانی بجز زبان لاتین برای نوشتن استفاده می کردند. از جمله این زبان ها توسکانی بود که در نهایت به زبان رسمی ایتالیا تبدیل شد. این شروعی برای خاتمه استفاده از لاتین به عنوان زبان رایج در اروپا بود.

19. پیانو در فلورانس و به دست بارتولومئو کریستافوری اختراع شد. ابتدا به اسم پیانوفورت شناخته می شد که از 1700 تا 1720 شامل هارپسیکورد بود.

20. نان توسکان، بدون نمک تهیه می شود و طبق افسانه ای معروف، این سنت از قرن 12 برقرار بوده است. این افسانه می گوید، طی دوران رقابت با پیزا، پیزایی ها گمان می کردند می توانند با جلوگیری از رسیدن محموله های نمک به فلورانس، آن ها را مجبور نمایند تا در هر جنگی تسلیم شوند. درعوض، مردم فلورانس نان هایشان را بدون نمک درست می کردند.

21. فلورانس هرساله، 10 میلیون گردشگر را به خود جذب می نماید.

22. کلیسای سن لورنتزو یکی از قدیمی ترین کلیساهای فلورانس، و محل دفن تمام اعضای مهم خاندان مدیچی (خانواده قدرتمند ایتالیایی که از قرن 15 تا 18 در ایتالیا حکومت می کردند) است.

23. فلورانس، بین سال های 1865 تا 1870 پایتخت پادشاهی ایتالیا بود.

24. غذای مخصوص فلورانس بیستکا الا فیورتینا، (نوعی استیک)، است.

25. گالری اوفیتزی دارای بزرگ ترین مجموعه هنرهای رنسانس است که اعضای خاندان مدیچی، آن ها را طی قرن های 16 و 17 جمع آوری کردند..

26. فلورانس دو سیل را تجربه نموده است. یکی در 4 نوامبر 1333 و دیگری 4 نوامبر 1966.

27. یکی از نمادهای فلورانس مارزوکو است؛ شیری ایستاده که علامت فلورانس روی یکی از پنجه هاش واقع شده است. نام این شیر از مارس (mars) گرفته شده است که اولین نماد شهر بود که بعدها مارزوکو جایگزین آن شد.

28. مساحت فلورانس 102.4 کیلومتر مربع است.

29. کلمه فیاسکو (fiasco) یک کلمه ایتالیایی است که اشاره به بطری های شیشه ای یا فلاسک هایی با گردن های بلند دارد. طبق دیکشنری آکسفورد، فیاسکو به معنای شکست است که از اصطلاح ایتالیایی بطری درست کردن می آید.

منبع: کجارو / jadorelyon.com / aroundrometours.com
انتشار: 4 دی 1398 بروزرسانی: 5 اردیبهشت 1399 گردآورنده: smslovely.ir شناسه مطلب: 524

به "حقایق جالب درباره فلورانس، ایتالیا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حقایق جالب درباره فلورانس، ایتالیا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید