تنها یک نردبان فرسوده، برای یک میلیون نفر جمعیت اهواز

به گزارش مجله پیامکی، خبرنگاران/خوزستان رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اهواز با اشاره به صدور مجوز ساخت ساختمان های بلندمرتبه در شهر گفت: سازمان آتش نشانی اهواز با جمعیت تحت پوشش بیش از یک میلیون نفر، تنها یک نردبان 22 متری با قدمت 36 ساله دارد که این نردبان هم فرسوده است.

تنها یک نردبان فرسوده، برای یک میلیون نفر جمعیت اهواز

از پروفایل ما bestcanadatours دیدن نمایید.

ابراهیم قنبری در گفت وگو با خبرنگاران، با اشاره به کمبود تجهیزات سازمان آتش نشانی اهواز، اظهار کرد: سازمان آتش نشانی اهواز با جمعیت تحت پوشش بیش از یک میلیون نفر، تنها یک نردبان 22 متری با قدمت 36 ساله دارد که این نردبان هم فرسوده است.

وی با اشاره به تاثیر نوسانات ارز در خرید نردبان برای آتش نشانی، گفت: در حال حاضر قیمت یک نردبان 56 متری با دلار 23 هزار تومانی، 40 میلیارد تومان است.

قنبری با اشاره به مسائل خدمات رسانی در حوادث با توجه به امکانات آتش نشانی شرح داد: در اهواز مجوز ساخت مجتمع های 20 طبقه هم داده شده است؛ مالکان این مجتمع ها پس از احداث نسبت به اخذ مجوز اقدام می کنند و طبق قانون سازمان آتش نشانی نمی تواند از ارتفاع ساختمان ها جلوگیری کند بنابراین در شرایطی که ارتفاع ساختمان ها در اهواز در حال افزایش است، سازمان آتش نشانی نیز باید تجهیز شود.

وی افزود: در حال حاضر آتش نشانی اهواز 37 خودروی عملیاتی دارد و به 30 خودروی عملیاتی دیگر نیز نیاز داریم. همچنین سازمان آتش نشانی اهواز 400 نیرو دارد در حالی که باید 800 نیرو داشته باشیم.

قنبری با اشاره به مسائل سازمان آتش نشانی در عملیات اطفای حریق در زمان وقوع حوادث در مجتمع ها، اظهار داشت: در برخی حوادث، مشاهده می کنیم که راه خروج اضطراری یک مجتمع که محل حادثه است، به انباری تبدیل و قفل شده است که این مساله کار را برای ما سخت می کند بنابراین از مردم می خواهیم راه های خروج اضطراری را به منظور انبار وسایل مازاد استفاده نکنند تا ما هنگام عملیات، دچار مشکل نشویم.

رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اهواز گفت: بخش زیادی از شیرهای آتش نشانی موجود در شهر، با اقدامات شهروندان مانند پوشاندن شیر با سیمان، دیگر قابل استفاده نیستند که در این خصوص نیز در زمان وقوع حوادث با مشکل روبرو می شویم.

وی افزود: در زمان وقوع حوادث مردم سعی کنند به همکاران ما استرس وارد نکنند و از تجمع خودداری کنند زیرا با تجمع ممکن است خود را به خطر بیندازند و ازدحام خدمات رسانی را نیز مختل می کند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 12 مهر 1399 بروزرسانی: 12 مهر 1399 گردآورنده: smslovely.ir شناسه مطلب: 1126

به "تنها یک نردبان فرسوده، برای یک میلیون نفر جمعیت اهواز" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تنها یک نردبان فرسوده، برای یک میلیون نفر جمعیت اهواز"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید