بومی سازی محصولات گلوگاهی و تحریمی صنعت پتروشیمی

به گزارش مجله پیامکی، به گزارش خبرنگاران به نقل از معاونت علمی و فناوری، یکی از راه های اثرگذار در توسعه فناورانه کشور در روزهای سخت مالی و اعمال تحریم ها، استفاده از ظرفیت داخلی و دانشی جوانان و متخصصان کشور است.

بومی سازی محصولات گلوگاهی و تحریمی صنعت پتروشیمی

کسانی که توان کافی برای یاری به ایران در گذر از این روزها و رساندن کشور به قله های پیشرفت و توسعه یافتگی را دارند. یکی از نقاط کلیدی و حساس کشور که احتیاج به استفاده از این توان تخصصی دارد، صنایع کشور است. صنایعی که طی سال های اخیر با یاری همین دانش بومی، جهت نوینی را برای توسعه علمی و فناورانه خود یافته اند.

اما شاید برگزاری رویدادهای فناورانه یکی از بهترین و مؤثرترین راه ها برای تسهیل جهت ورود دانش، تحصص و فناوری به صنایع باشد. بر همین اساس نیز صنعت پتروشیمی دو سالی است میزبان رویداد هدفمند حمایت از ساخت داخل است. رویدادی که توسط ستاد توسعه فناوری های حوزه آب و انرژی برگزار می گردد و فرصتی مناسب برای اثبات نقش دانش، خلاقیت و تخصص شرکت های دانش بنیان به کشور است.

دومین دوره این رویداد که 27 بهمن ماه سال 99 برگزار گردید منجر به جذب و مشارکت بیش از 200 شرکت دانش بنیان و غیر دانش بنیان، اعم از سازندگان و تامین کنندگان کالاها و خدمات شد. در این رویداد 70 تفاهم نامه همکاری به امضا رسید تا فراوری و بومی سازی کالاها و خدمات گلوگاهی و مبتنی بر تحریم ها در کشور شتاب گیرد.

این تفاهم نامه ها بیش از 60 هزار میلیارد ریال ارزش افزوده برای کشور به همراه داشته است. آمارها گواهی می دهد که تعداد تفاهم نامه ها با دانش بنیان ها نسبت به سال گذشته، 3 برابر، ارزش قراردادهای منعقد شده 8 برابر و تعداد شرکت های حاضر 3 برابر رشد داشته است.

حمایت از ساخت داخل در صنعت پتروشیمی رویدادی است که به دنبال تحقق اهداف مأموریت کلان مالی کشور مبنی بر حمایت از ساخت داخل با اتکاء به توانمندی های داخلی است و هر سال در جزیره کیش برگزار می گردد. شناسایی چالش ها و احتیاجهای فناورانه صنایع و سازمان های حوزه پتروشیمی، ارائه توانمندی شرکت های دانش بنیان و فناور و شتاب دهنده های حوزه آب و انرژی و شکل گیری شبکه ای میان اجزای اصلی زیست بوم فناوری و نوآوری در این حوزه نیز از مهم ترین اهداف مشارکت ستاد توسعه فناوری های حوزه آب و انرژی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در این رویداد فناورانه است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 28 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 28 اردیبهشت 1400 گردآورنده: smslovely.ir شناسه مطلب: 1575

به "بومی سازی محصولات گلوگاهی و تحریمی صنعت پتروشیمی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بومی سازی محصولات گلوگاهی و تحریمی صنعت پتروشیمی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید