بازدید مجازی از موزه فرش برای سالمندان

به گزارش مجله پیامکی، درهای موزه فرش دوشنبه 13 بهمن ماه به روی سالمندان، به صورت مجازی باز می گردد.

بازدید مجازی از موزه فرش برای سالمندان

ایسنا: به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی تهران، پریسا بیضایی ـ رییس موزه ملی فرش ایران ـ گفت: این بازدید مجازی در جریان طرح دوشنبه های سالمندی اجرا می گردد. در این گردش مجازی سعی می گردد به صورت یک روایت زیبا و شنیدنی فرش های شاخص موزه برای سالمندان معرفی گردد.

او اعلام کرد: سالمندان گروه سنی هستند که به دلیل شرایط پیش آمده از ویروس کرونا بیشتر از دیگران در منزل مانده اند به همین منظور با هدف ایجاد یک نشاط اجتماعی، گردش مجازی و آشنایی با موزه فرش برای آن ها امکان پذیر شده است.

با زرد شدن تهران، موزه های این شهر نیز از روز سه شنبه، هفتم بهمن ماه فعالیت خود را از سر گرفته اند. وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در بخشنامه ای ابلاغ کرد با تصمیم گیری ستاد ملی مقابله با کرونا و زرد شدن استان تهران، طبق اطلاعیه قرارگاه عملیاتی مبارزه با کرونا که موزه ها را در گروه شغلی سطح 3 قرار داده است، تا موعد پایدار بودن شرایط موجود (رنگ زرد) و با رعایت کامل تمام پروتکل های بهداشتی، مراکز فرهنگی می توانند از روز سه شنبه 7 بهمن ماه نسبت به بازگشایی موزه ها و مجموعه های تاریخی همانند گذشته اقدام نمایند.

منبع: توریسم آنلاین
انتشار: 1 فروردین 1400 بروزرسانی: 1 فروردین 1400 گردآورنده: smslovely.ir شناسه مطلب: 1469

به "بازدید مجازی از موزه فرش برای سالمندان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازدید مجازی از موزه فرش برای سالمندان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید