افزایش سرمایه زیر 1000 درصد خبر خوب نیست، فرایند ثبت افزایش سرمایه کوتاه شود

به گزارش مجله پیامکی، به گزارش خبرنگاران، در حال حاضر مشکل بازار سهام بیش از اینکه از سمت شرکت ها باشد، از سیاست گذاری های نادرست نشات می گیرد. اعتماد مردم به بورس از بین رفته و دولت نیز با سیاست هایی که تا کنون در قبال بازار اجرا کرده بر این بی اعتمادی دامن زده است.

افزایش سرمایه زیر 1000 درصد خبر خوب نیست، فرایند ثبت افزایش سرمایه کوتاه شود

در این شرایط کارشناسان معتقدند بعضی از اتفاقات که در گذشته می توانست برای بازار سهام مفید باشد، الان نیست. یکی از این اتفاقات افزایش سرمایه شرکت هاست.

حمید سوری کارشناس بازار سهام گفت: بارها دیدم که مدیران شرکت ها و ناشران بورسی افزایش سرمایه شرکت را به عنوان خبر خوب اعلام می کنند. در صورتی که در این شرایط افزایش سرمایه برای سهامدار خبر خوبی نیست.

وی ادامه داد: باید به ناشران بورسی هشدار داد که اگر قصدشان حمایت از بازار سهام است لازم است بدانند خبر افزایش سرمایه زیر هزار درصد در چنین شرایطی نه تنها خبر خوبی نیست و به فرایند قیمتی سهم کمک نمی کند. بلکه نظم را هم بر هم می زند.

سوری مطرح کرد: زمانی نسبتا طولانی طول می کشد تا افزایش سرمایه ها ثبت و در پرتفوی سهامدار ثبت شود. سهامدار در این زمان به پول خود دسترسی ندارد. در این شرایط که بدبینی بر بازار سهام حاکم است سهامدار ترجیح می دهد پیش از افزایش سرمایه پول خود را از آن سهم خارج کند. این موضوع به سهام شرکت لطمه می زند.

این کارشناس اضافه کرد: در حال حاضر چندین ماه طول می کشد تا افزایش سرمایه شرکت در سهم ها ثبت شود و به سازمان بورس پیشنهاد می کنم این فرایند را تسریع ببخشد. شرکت ها نیز باید تا جایی که ممکن است افزایش سرمایه های خرد را تجمیع کنند تا در نهایت افزایش سرمایه های بزرگ داشته باشند.

مهمترین اخبار بازار سهام را در صفحه بورس خبرنگاران بخوانید.

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 10 بهمن 1400 بروزرسانی: 10 بهمن 1400 گردآورنده: smslovely.ir شناسه مطلب: 1907

به "افزایش سرمایه زیر 1000 درصد خبر خوب نیست، فرایند ثبت افزایش سرمایه کوتاه شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش سرمایه زیر 1000 درصد خبر خوب نیست، فرایند ثبت افزایش سرمایه کوتاه شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید