اعلام کشف گنجینه ای 2500 ساله از عصر برنز در سوئد

به گزارش مجله پیامکی، ایرنا/ براساس آخرین خبرهای بدست رسیده، کشف گنجینه ای 2500 ساله از عصر برنز در سوئد صورت پذیرفت.

اعلام کشف گنجینه ای 2500 ساله از عصر برنز در سوئد

قضیه چیست؟

یک نقشه کش در حین نقشه برداری جنگلی در غرب سوئد یک گنجینه دست نخورده از عصر برنز پیدا کرد که حدود 2500 سال قدمت دارد. این گنجینه نفیس شامل 50 قطعه است که از آن جمله می توان به چند گردنبند، دستبند و سنجاق سر اشاره نمود. براساس ارزیابی ها، قدمت این زیورآلات به 750 تا 500 سال قبل از میلاد مسیح برمی گردد.

باستان شناسان می گویند کشف چنین گنجی در یک جنگل بسیار نادر است چون قبیله های باستانی معمولا پیشکش های این چنینی را در رودخانه ها یا تالاب ها رها می کردند. اما این گنج در سطح جنگل بود، درست کنار چند سنگ. به گفته باستان شناسان، احتمالا یک یا چند حیوان با کندن زمین باعث شدند این عتیقه جات در معرض دید قرار بگیرد.

کارلسون می گوید در حال کار روی نقشه جنگل بود که چند شی درخشان نظرش را جلب کردند. از آنجایی که این جواهرات کاملا دست نخورده بودند، ابتدا تصور کرد شاید بدلی باشند و بعد برای اینکه مطمئن گردد به یک باستان شناس محلی در این باره ایمیل زد.

کارلسون این جواهرات عتیقه را ماه آوریل در جنگلی در نزدیکی شهر الینگساس واقع در 48 کیلومتری شمال شرق گوتنبرگ کشف کرد.

به گفته کارشناسان این گنجینه به عنوان پیشکش برای خدا یا خدایان دوران باستان یا به عنوان توشه ای برای زندگی پس از مرگ توسط مردمان دوران برنز در این منطقه قرار داده شده است.

منبع: همگردی
انتشار: 11 خرداد 1400 بروزرسانی: 11 خرداد 1400 گردآورنده: smslovely.ir شناسه مطلب: 1599

به "اعلام کشف گنجینه ای 2500 ساله از عصر برنز در سوئد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعلام کشف گنجینه ای 2500 ساله از عصر برنز در سوئد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید