اصفهان بارانی می گردد

به گزارش مجله پیامکی، خبرنگاران/اصفهان کارشناس پیش بینی اداره کل هواشناسی استان اصفهان با بیان اینکه بارش های امروز اصفهان از عصر تا آخر شب ادامه دارد، گفت: این هفته کیفیت هوا خوب است و شرایط جوی اجازه انباشت آلاینده ها را نمی دهد.

اصفهان بارانی می گردد

آسیه آقایی در گفت وگو با خبرنگاران، با اشاره به اینکه نقشه های هواشناسی بیانگر استقرار جو ناپایدار بارشی از امروز تا اوایل وقت فردا بر روی استان است، اظهار کرد: بر این اساس شرایط جوی در بیشتر منطقه ها استان به صورت قسمتی ابری، به تدریج افزایش ابر، گاهی وزش باد نسبتاً شدید، بارش برف و باران و احتمال رعد و برق به ویژه در نیمه جنوبی و غربی استان پیش بینی می گردد.

وی گفت: شدت فعالیت سامانه بارشی در منطقه ها هم جوار با استان های فارس و کهگیلویه و بویراحمد عمدتاً به صورت بارش برف خواهد بود که می تواند موجب اختلال در تردد جاده ای گردد.

کارشناس پیش بینی اداره کل هواشناسی استان با بیان اینکه بیشینه دمای هوا طی 24 ساعت آینده 2 تا 4 درجه کاهش پیدا می نماید، اضافه کرد: امروز حداکثر دمای هوای اصفهان به 16 درجه سانتی گراد می رسد و کمینه فردا صبح شهر اصفهان 1 درجه سانتی گراد پیش بینی می گردد.

وی اظهار داشت: در 24 ساعت آینده گرم ترین نقطه استان چوپانان با 18 درجه سانتی گراد و خنک ترین بوئین میاندشت با منهای 7 درجه سانتی گراد است.

کارشناس پیش بینی اداره کل هواشناسی استان اصفهان ادامه داد: در 24 ساعت گذشته 4 میلی متر بارش باران و 6 سانتی متر بارش برف در فریدون شهر، 1 سانتی متر برف و یک میلی متر آب حاصل از برف در سمیرم و در چادگان و خوانسار حدود یک میلی متر بارش باران ثبت شده است.

وی با بیان اینکه بارش های امروز اصفهان از عصر تا آخر شب ادامه دارد، گفت: هوای اصفهان امروز و فردا سالم است، اما دوشنبه غبار صبحگاهی خواهیم داشت، اگرچه شرایط جوی اجازه انباشت آلاینده ها را نمی دهد و این هفته کیفیت هوا خوب است.

آقایی اظهار داشت: صبح دوشنبه دمای هوا در اصفهان کاهش پیدا می نماید، اما تا زمستان سال آینده به منهای 7 و 8 درجه سانتی گراد نمی رسیم.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 6 فروردین 1401 بروزرسانی: 6 فروردین 1401 گردآورنده: smslovely.ir شناسه مطلب: 1967

به "اصفهان بارانی می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اصفهان بارانی می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید