اسپیس ایکس آماده آزمایش استارشیپ است

به گزارش مجله پیامکی، اسپیس ایکس اظهار داشت برای پرتاب آزمایشی موشک جدید خود موسوم به استارشیپ تقریبا آماده است.

اسپیس ایکس آماده آزمایش استارشیپ است

به گزارش مجله پیامکی و به نقل از اسپیس، شرکت فضایی خصوصی اسپیس ایکس(SpaceX) اکنون که آزمایش موشک استارهاپر(Starhopper) که موشک آزمایشی برای توسعه موشک استارشیپ(Starship) است را به اتمام رسانده است، دیگر نمی خواهد بیش از این زمان را از دست بدهد و درخواست مجوزهای FCC را ارائه داده است تا همانطور که ایلان ماسک تأیید نموده، برای پرواز در مدار آماده گردد.

این موشک تاکنون تنها پیروز به چند 10 متر ارتفاع دریافت از زمین شده است، اما این بار در ارتفاع بسیار بیشتری پرواز خواهد نمود و به ارتفاع 20 کیلومتری خواهد رفت و سپس به سکوی پرتاب خود بازخواهد گشت.

در واقع این یک آزمایش مداری واقعی نیست، اما به وضوح به اهداف اسپیس ایکس برای آزمایش مداری نزدیک است.

این شرکت سعی ننموده است کار ساخت و ساز خود را بر روی این وسیله نقلیه فضایی برای رسیدن به کیفیت پرواز مداری پنهان کند و ماسک خاطرنشان کرد که می تواند روز 28 سپتامبر فضاپیمای کامل را به عموم نشان دهد.

پیش بینی می گردد این موشک تا 13 اکتبر راه اندازی گردد.

اگرچه این یک چرخه نسبتا سریع برای آزمایش موشک است، اما اسپیس ایکس تحت فشار قرار گرفته است تا رو به جلو حرکت کند. این شرکت امیدوار است که اولین پرواز تجاری استارشیپ را در سال 2021 انجام دهد و این زمان زیادی را برای تکمیل فضاپیما نمی گذارد، چرا که در این مدت کوتاه باید ثابت کند که می تواند محموله ها را با اطمینان به مدار منتقل کند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 20 مهر 1398 بروزرسانی: 5 اردیبهشت 1399 گردآورنده: smslovely.ir شناسه مطلب: 332

به "اسپیس ایکس آماده آزمایش استارشیپ است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اسپیس ایکس آماده آزمایش استارشیپ است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید