آمریکا یک شرکت چینی را به اتهام نقض تحریم ایران تحریم کرد

به گزارش مجله پیامکی، وزارت بازرگانی آمریکا قرار است از امروز به بهانه نقض محدودیت های صادراتی آمریکا علیه ایران محدودیت های صادراتی ای را بر شرکت زدتی ای چین، تولیدکننده تجهیزات مخابراتی وضع نماید.

آمریکا یک شرکت چینی را به اتهام نقض تحریم ایران تحریم کرد

با هزینه تور چین 99 سفری خاطره انگیز را تجربه کنید و از قدیمیترین تاریخچه آسیا دیدن کنید و از دیوار چین در پکن عبور کنید و به نمایشگاه گوانجو رفته و در خیابانهای شانگهای قدم بزنید.

به گزارش خبرنگاران به نقل از رویترز، وزارت بازرگانی آمریکا قرار است از امروز به بهانه نقض محدودیت های صادراتی آمریکا علیه ایران محدودیت های صادراتی ای را بر شرکت زدتی ای چین، فراوریکننده تجهیزات مخابراتی وضع نماید.

این محدودیت ها موجب خواهد شد که این شرکت چینی به دشواری بتواند محصولات آمریکایی را خریداری کند و تأمین کنندگان زدتی ای ملزم شوند قبل از فروش هرگونه تجهیزات یا قطعات فراوریی آمریکا به این شرکت از دولت آمریکا مجوز صادرات بگیرند. بر اساس اعلامیه وزارت بازرگانی آمریکا، که هفته آینده منتشر خواهد شد، درخواست ها برای صدور مجوز در این زمینه به طور کلی رد خواهند شد.

بر اساس این گزارش، محدودیت ها از روز سه شنبه اجرایی خواهد شد و شامل همه شرکت های دنیا که می خواهند محصولات آمریکایی به شرکت زدتی ای چین بفروشند خواهد شد.

یک مقام ارشد وزارت دارایی آمریکا گفت: این یک محدودیت جدید عمده در زمینه تجارت با زدتی ای است. وی از اظهار نظر در این باره که آیا دولت آمریکا ممکن است اقدامات بیشتری را علیه این شرکت چینی به اجرا بگذارد خودداری کرد.

شرکت زد تی ای می تواند علیه این تصمیم دولت آمریکا فرجام خواهی نماید.

زدتی ای که مقر آن در شهر شنژن در جنوب چین واقع شده است روز یک شنبه در بیانیه ای اعلام نمود که به وسیله گزارش های رسانه ای در جریان محدودیت های صادراتی دولت آمریکا قرار گرفته است.

این شرکت در بیانیه خود اضافه نموده: زد تی ای به شدت نگران گزارش های رسانه ای اخیر درباره تحقیقات وزارت بازرگانی آمریکاست... زدتی ای از سال 2012 با همکاری وزارتخانه های دولت آمریکا در فرایند تحقیقات مشارکت داشته و به ارتباطات مداوم خود با وزارتخانه های مربوطه ادامه می دهد و خود را متعهد به حل و فصل کامل همه نگرانی ها می داند.

فروش سهام شرکت زدتی ای که در آمریکا تلفن همراه هم فراوری می نماید، روز دوشنبه در بازارهای هنگ کنگ و شنژن به حالت تعلیق درآمد.

13

منبع: تسنیم
انتشار: 29 بهمن 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: smslovely.ir شناسه مطلب: 666

به "آمریکا یک شرکت چینی را به اتهام نقض تحریم ایران تحریم کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمریکا یک شرکت چینی را به اتهام نقض تحریم ایران تحریم کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید