48 ساعت تا پایان نقل وانتقالات، هول و ولای لیگ فزونی ها برای آخرین اصلاحات

به گزارش مجله پیامکی، پنجره نقل وانتقالات پیش فصل لیگ بیستم ساعت 24 چهارشنبه شب به خاتمه می رسد و تیم های حاضر در فصل جاری فقط 48 ساعت فرصت دارند تا تغییرات مدنظر خود را اعمال نمایند.

48 ساعت تا پایان نقل وانتقالات، هول و ولای لیگ فزونی ها برای آخرین اصلاحات

به گزارش خبرنگاران، طولانی شدن فصل نقل وانتقالات ساری جاری به علت آغاز دیر هنگام مسابقات و شیوع کرونا، تبدیل به سوژه مناسبی برای طنازی اهالی فوتبال شده است اما این مدت زمان طولانی رو به اتمام است و باز هم چند تیم مختلف از برنامه خود عقب هستند.

در حالی که ساعات زیادی از جابجایی باقی نمانده، بعضی از بازیکنان نسبتا سرشناس همچنان بدون تیم هستند و اخباری از گوشه و کنار درباره رایزنی آن ها با تیم های مختلف برای حضور در لیگ بیستم شنیده می گردد. از طرفی بعضی از بازیکنان به علت فسخ یک طرفه با باشگاه های سابق خود، در گیر و دار صدور حکم نهایی از سوی کمیته های حقوقی هستند تا دچار جریمه یا تنبیه انضباطی نشوند و از طرفی استرس بسته شدن نقل وانتقالات را دارند.

با این تفاسیر باید گفت که هر چقدر هم جابجایی یک فصل طولانی باشد، باز هم تیم هایی هستند که از برنامه عقب بمانند و طرفداران خود را در هول و ولا بیندازند.

آخرین شرایط تیم ها برای جذب بازیکن

پرسپولیس، قهرمان فصل گذشته که سریع تر از هر تیمی وارد نقل وانتقالات شد و بازیکنان مدنظر را هم گرفت، به نظر آخرین تیمی است که اصلاحاتی را در ترکیب بازیکنانش خواهد داشت. یحیی گل محمدی که در آغاز نقل وانتقالات عملکرد بسیار خود در جذب مهره های مدنظر خود داشت، به علت جدایی بعضی از بازیکنانش و همین طور محرومیت آل کثیر، تیمش را احتیاجمند تقویت می بیند. محدودیت این تیم برای جذب بازیکن از لیگ برتر و همینطور منع جذب بازیکنان خارجی یا عقد قراردادهای ارزی، کار سرخپوشان را سخت تر هم نموده است.

با این حال، در روزهای گذشته اسامی مختلف از داخل این باشگاه به بیرون درز نموده که می توان به شاهین طاهرخانی، رضا شکاری، فرشاد فرجی، علیرضا آرتا، رضا قوچان نژاد، محمدمهدی مهدیخانی و ... اشاره نمود ولی هنوز گزینه نهایی مشخص نشده است.

در استقلال شرایط مطلوب تر است ولی آبی ها تا روزهای پایانی نقل وانتقالات به علت محرومیت از سوی فیفا به خاطر پرداخت نشدن مطالبات بازیکنان و مربیان خارجی، نتوانسته بودند قرارداد بازیکنان جدیدشان را ثبت نمایند. با برطرف این مشکل، آن ها رفته رفته قرارداد بازیکنان را ثبت کردند.

با این حال، اصلاحات مسئولان باشگاه در قرارداد بازیکنان، زنگ خطر را برای آن ها به صدا درآورده که امکان دارد به علت این قبیل اختلافات بعضی از بازیکنان قید همکاری دو طرفه را بزنند و هر چه زودتر راهی تیم دیگری شوند. از این بین شاهین طاهرخانی بازیکن بود که این کار را انجام داده و به زودی تیم جدیدش را معرفی خواهد نمود.

آلومینیوم اراک دیگر تیمی است که همچنان مشغول جذب بازیکن است و ممکن است در دو روز آینده هم خریدهایی را از بازیکنان موجود در بازار داشته باشد.

پیکان که خیلی دیر سرمربی جدیدش را معرفی کرد، همچنان مشغول جذب بازیکنان است و مهدی تارتار شخصا این مسئولیت را بر عهده گرفته و ظاهرا به سراغ شاگردان سابقش در نفت مسجدسلیمان رفته که در حال حاضر در سایر تیم ها مشغولند یا به دلایلی بیکار هستند.

ذوب آهن و سپاهان هم بعد از برگزاری هفته نخست، هر کدام یک بازیکن به خدمت گرفتند که نشان از تکمیل نبودن این دو تیم دارد و شاید باز هم اخباری در روزهای آینده از این دو تیم وجود داشته باشد.

شهرخودرو که با خطر جدایی دو بازیکنش روبرو شده، ممکن است در 48 ساعت آینده به خاطر منافع اقتصادی خود، فرشاد فرجی یا امین قاسمی نژاد را بفروشد و احتیاج باشد جایگزین هایی را برای آن ها پیدا کند.

علاوه بر این بازیکنانی هم هستند که بعد از ملحق شدن به تیم جدیدشان، با مشکلاتی روبرو شدند و شاید در ساعات آینده تیم خود را تغییر دهند؛ اتفاقی که هرگز در ایران عجیب نیست و در گذشته و در روزهای گذشته تکرار شده است.

باید به انتظار ساعات پایانی نشست و چشم جابجایی تیم های لیگ فزونی دوخت تا آن ها آخرین اصلاحات خود را در ترکیب بازیکنان خود ایجاد نمایند و بار خود را تا نیم فصل ببندند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 26 آذر 1399 بروزرسانی: 26 آذر 1399 گردآورنده: smslovely.ir شناسه مطلب: 1282

به "48 ساعت تا پایان نقل وانتقالات، هول و ولای لیگ فزونی ها برای آخرین اصلاحات" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "48 ساعت تا پایان نقل وانتقالات، هول و ولای لیگ فزونی ها برای آخرین اصلاحات"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید