مقتدی صدر از فتنه در کربلا اطلاع داد

به گزارش مجله پیامکی، ایسنا نوشت: به دنبال اخلالگری بعضی تظاهرکنندگان در مقابل حرم حسینی در کربلا، رهبر جریان صدر عراق نسبت به وجود فتنه در این استان هشدار داد.

مقتدی صدر از فتنه در کربلا اطلاع داد

به گزارش شفق نیوز، مقدی صدر، رهبر جریان صدر عراق با انتشار بیانیه ای در توییتر نسبت به حوادث سه شنبه شب استان کربلا واکنش نشان داد.

وی نوشت: گروهی از نفوذی ها در صف تظاهرات نمایندگان انقلاب اکتبر با افکار منحرف و تمایلات داعشی و بعثی و با همراهی بعضی از خرابکاران از مناطق مختلف درصدد سوء استفاده از مناسبت های مذهبی در کربلا هستند و قصد دارند آن را به سمت تحقق منافع شوم و مخالف با دین خود سوق دهند.

وی اضافه نمود: نیروهای امنیتی باید از مقدسات حفاظت نمایند، چراکه این آغاز فتنه ای است که با حمایت های مشکوک خارجی برای آن برنامه ریزی می نمایند. سایر انقلابی ها نیز باید از این افراد اعلام برائت نمایند.

مقتدی صدر در ادامه گفت: اگر این دو مسئله محقق نشود به شیوه خاص خودم مداخله خواهم کرد.

رهبر جریان صدر عراق در ادامه بیانیه خود از همه محبان اهل بیت (ع) خواست تا با صبوری در انتظار دستورات و آشکار شدن موضوع باشند.

صدر همچنین گفت: اگر انقلابی های اکتبر از این جنایت زشت اعلام برائت ننمایند، شاید دیگر نتوانند در آینده تظاهرات نمایند.

نیروهای امنیتی مسئول تامین امنیت مراسم اربعین در عراق شامگاه سه شنبه بعضی از تظاهرنمایندگان عراقی را که از استان های مختلف عراق به کربلا آمده بودند و در مقابل حرم حسینی آغاز به شعار دادن و برهم ریختن امنیت و فضای برگزاری مراسم اربعین کردند، متفرق کردند.

به همین دلیل، بخش رسانه امنیتی عراق وابسته به ستاد کل نیروهای مسلح عراق در بیانیه ای درباره حوادث روز گذشته کربلا نوشت: شماری از معترضان که از استان های مختلف به کربلا آمده بودند در جریان مراسم زیارت اربعینی حسینی در شهر کربلا در میدان التربیه این شهر تجمع کردند و به سمت باب القبلة حرکت کردند و قصد داشتند به وسیله درهایی که برای ورود در نظر گرفته نشده اند وارد حرم مطهر امام حسین (ع) شوند.

در ادامه این بیانیه آمده است: نیروهای امنیتی مسئول تامین امنیت مراسم اربعین این معترضان را به سمت درهای ورودی حرم راهنمایی کردند که متأسفانه بعضی از افراد نفوذی با پرتاب سنگ به سمت نیروهای حفاظت حرم باعث شکل گیری تنش میان آنها شدند.

بخش رسانه امنیتی عراق همچنین تأکید کرد که نیروهای امنیتی به سرعت وارد عمل شده و اجازه ایجاد آشوب را به این افراد ندادند.

310 310

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 18 آبان 1399 بروزرسانی: 18 آبان 1399 گردآورنده: smslovely.ir شناسه مطلب: 1203

به "مقتدی صدر از فتنه در کربلا اطلاع داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مقتدی صدر از فتنه در کربلا اطلاع داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید