مخالفت کارمندان فیسبوک با موضع این شرکت

به گزارش مجله پیامکی، کارمندان فیسبوک با موضع این شرکت در مورد بررسی صحت و نیز برچسب هشدار که از این هفته بر پست های دونالد ترامپ در توییتر در مورد موضوع مینه سوتا و صندوق های رای اعمال شده موافق نیستند و در پیام های داخلی این شرکت خواستار توضیح مقامات اجرایی فیسبوک درباره موضع این شبکه اجتماعی شده اند.

مخالفت کارمندان فیسبوک با موضع این شرکت

شکایات داخلی فیسبوک یک هفته پس از افزایش تنش ها بین دونالد ترامپ و شبکه های اجتماعی، به ویژه توییتر مطرح است. در روز سه شنبه گذشته ترامپ در توییتی گفت که رای دادن از طریق نامه چیزی کمتر از تقلب گسترده نیست. به دنبال آن توییتر این پست را حاوی اطلاعات به طور بالقوه گمراه کننده برچسب گذاری کرد.

پس از آن بود که ترامپ فرمان اجرایی با هدف محدود کردن شبکه های اجتماعی را امضا کرد که بر اساس آن به وزارت بازرگانی ایالات متحده این امکان داده می شود که از کمیسیون ارتباطات فدرال درخواست لغو یا محدود کردن بند 230 از قانون Communications Decency را داشته باشد. این قانون که در سال 1996 تصویب شده پلتفرم های آنلاین را از مسئولیت در قبال محتوای ارسال شده توسط کاربران محافظت می کند.

ترامپ، توییتر را به عدم موفقیت در حفظ جایگاهی بی طرفانه متهم کرده بود. از سوی دیگر مارک زاکربرگ اعلام کرده که مخالف برچسب گذاری توئیت های ترامپ است. کارمندان فیسبوک اما در پیام های داخلی با ناامیدی اعلام کرده اند که چطور پیام های مشابه توییتر ترامپ که در فیسبوک هم ارسال می شوند، استانداردهای این شرکت را زیر پا نگذاشته اند اما از سوی مقابل توییتر صحت این پیام ها را زیر سوال می برد یا آنها را گمراه کننده می داند. برخی دیگر در این باره گفته اند که چگونه و چرا فیسبوک آشکارا از خشونت حمایت می کند.

با وجود این اظهار نظرها از سوی کارمندان فیسبوک، این شبکه اجتماعی هنوز پاسخی به این موضوع نداده است.

منبع : دیجیاتو

منبع: آی تابناک
انتشار: 10 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: smslovely.ir شناسه مطلب: 993

به "مخالفت کارمندان فیسبوک با موضع این شرکت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مخالفت کارمندان فیسبوک با موضع این شرکت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید