قیمت مسکن طی 20 سال 90 برابر شد

به گزارش مجله پیامکی، یک کارشناس بازار مسکن می گوید سوداگری زمین درسال های 70 تا 90 به صنعت ساختمان آسیب هایی بسیار وارد کرد؛ به طوری که در این 20 سال قیمت مسکن بیش از90 برابر شد؛ اما افزایش کیفیت ساخت و سازقابل توجه نبود.

قیمت مسکن طی 20 سال 90 برابر شد

جهت دریافت خدمات هزینه بازسازی منزل با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. از طراحی پلن بازسازی تا اجرای جز به جز بازسازی منزل، ویلا و ساختمان اداری تخصص ماست.

به گزارش مجله ی دلتا به نقل از ایسنا عباس شوکتی گفت: نبود مدیریت در صنعت ساختمان باعث شد هرکس که سرمایه ای داشت، وارد عرصه ساخت و ساز گردد و در این آشفته بازار یک شبه راه صد ساله را بپیمایند.

وی اضافه کرد: هم اکنون حدود 400 هزار مهندس عضو سازمان نظام مهندسی هستند که این تعداد سه برابر بیشتر از احتیاج تمام ساخت و سازهای کشور است اما در عین حال شاهد ساخت و ساز توسط افراد بی صلاحیت هستیم که بر کار آن ها نیز نظارت نمی گردد.

شوکتی همچنین با انتقاد از افزایش 60 درصدی قیمت بعضی مصالح ساختمانی گفت: متاسفانه نهادهایی که با ساخت و ساز مرتبط هستند و درآمدهایی از این بخش نصیب شان می گردد، به مسائل موجود بی توجه اند؛ به طور مثال بیش از 70 درصد درآمد شهرداری از محل صدور پروانه های ساختمانی است و باید برای یاری به سازندگان امتیازاتی قائل گردد؛ اما همیشه شهرداری عوارض صدور پروانه را چند برابر نرخ تورم عمومی افزایش داده است.

این کارشناس بازار مسکن توضیح داد: امروز از یک سو شاهد فرایند آرام و طبیعی بازار مسکن به دور ازالتهاب های گذشته هستیم و از سوی دیگر قیمت بعضی مصالح درحال افزایش است که این مساله سازندگان را در دوراهی افزایش قیمت ها یا کاهش کیفیت قرار می دهد و از آنجا که بازار، کشش افزایش قیمت را ندارد، سازنده چاره ای جزکاهش کیفیت ساخت نخواهد داشت.

شوکتی با بیان این که صنعتی سازی یک ضرورت انکار ناپذیر است، خاطر نشان کرد: صنعتی سازی کیفیت ساخت و ساز را افزایش و ارتقا می دهد و درکاهش قیمت ها بسیار تاثیرگذار است.

منبع: پیام دلتا
انتشار: 5 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 29 شهریور 1400 گردآورنده: smslovely.ir شناسه مطلب: 794

به "قیمت مسکن طی 20 سال 90 برابر شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قیمت مسکن طی 20 سال 90 برابر شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید