تور کوالالامپور: سفری دو روزه به کوالالامپور؛ قطب گردشگری مالزی

به گزارش مجله پیامکی، کوالالامپور، شهری پر از جاذبه های تماشای است و با اینکه در سفری دو روزه نمی توان از تمام آن ها تماشا کرد؛ اما با برنامه ریزی درست، امکان بازدید از مهم ترین تماشای های مرکز مالزی وجود دارد.

تور کوالالامپور: سفری دو روزه به کوالالامپور؛ قطب گردشگری مالزی

با ما سفر کنید و با تور کوالالامپور از زیباترین شهر مالزی دیدن کنید و در کوچه های زیبای کوالالامپور قدم بزنید.

کوالالامپور، شهری با مساجد باشکوه، معابد چینی رنگارنگ و مناطقی پر جنب وجوش است؛ به این موارد، مرکز مدرن شهر یعنی برج های پتروناس با معروفیت جهانی و غذاهای خیابانی بسیار خوشمزه را هم اضافه کنید.

اگر جزو آن دسته از گردشگرانی هستید که قصد سفری دو روزه به مرکز مالزی را دارید، با این مقاله از خبرنگاران همراه شوید تا بتوانید برترین برنامه ریزی را برای سفرتان داشته باشید.

بعلاوه، خبرنگاران به شما در انتخاب برترین و مقرون به صرفه ترین تور کوالالامپور یاری می نماید. ما با همکاری آژانس های معتبر گردشگری فهرستی متنوع از ده ها تور مالزی و تور کوالالامپور را به شما ارائه می دهیم تا بتوانید مقرون به صرفه ترین تور را مطابق سلیقه خود انتخاب نموده و آن را با اطمینان خاطر بخرید.

قبل از آغاز سفر، اپلیکیشن GrabCar را دانلود کنید که گزینه ای سریع تر، مقرون به صرفه تر و راحت تر از تاکسی به شمار می رود و سفر معمولی با آن حدود 3.70 دلار هزینه برمی دارد. شهر کوالالامپور بسیار پر وپیچ و خم است و از این رو، اغلب پیمودن مسافتی کوتاه با پای پیاده کلافه نماینده است؛ به خصوص که به یک باره پیاده رو تمام می گردد و باید از بزرگ راه عبور کنید. در چنین شرایطی یا در ساعات اوج شلوغی می توانید سوار قطار سبک شهری شوید.

روز اول: آشنایی با تاریخ مالزی و غذاهای هندی

در روز اول سفر به کوالالامپور، از موزه ملی تماشا کنید، گشتی در محله هندوستان کوچک بزنید و عکس های زیبا و اینستاگرامی از برج های پتروناس بگیرید.

صبح: آشناشدن با تاریخ مالزی

روز خود را با چشیدن طعم برنج سرخ شده و آیس نسکافه در رستوران ناسی کاندار در پنانگ آغاز کنید. سپس بازدیدی از موزه ملی داشته باشید که تاریخ مالزی را از مهاجرت اولین انسان ها به این منطقه تا به امروز به نمایش گذاشته است. در این موزه علاوه بر آشنایی با اورنگ اصلی به عنوان قدیمی ترین ساکنان مالزی و شکل گیری استان های مالزی، درباره چندین قرن استعماری آگاه می شوید که این کشور را به مالزی امروز تبدیل کرد. به احتمال زیاد، یک ساعتی را در این موزه خواهید گذراند.

در ادامه در داخل مرکز خرید کوالالامپور سنترال پیاده روی کنید یا با GrabCar، یک خودرو بگیرید و از موزه راهی محله هندوستان کوچک در بریک فیلدز شوید. در طول راه، توقفی هم در کافه شیک BrewBerry داشته باشید که در آن سوی بزرگ راه قرار گرفته است و خود را به یک نوشیدنی و کیک مهمان کنید.

بعد از ظهر: گشت و گذار در هندوستان کوچک

در خیابان های محله هندوستان کوچک قدمی بزنید که یکی از پر جنب وجوش ترین محله های کوالالامپور به شمار می رود. بازدیدی هم از آشرام Vivekananda، معبد سری کارپاگا وینایاگار (Sri Karpaga Vinayagar Temple) و معبد Sri Kandaswamy Kovil داشته باشید. جالب است بدانید که آشرام، به گوشه عزلت معنوی یا صومعه و دیر در ادیان هندی می گویند.

اگر گرسنه شده اید، در یکی از رستوران های سلف سرویس ناسی کاندار که در امتداد خیابان جالان تون سامبانتان فعالیت دارند، غذای خوشمزه روتی چانای را سفارش دهید.

عصر: تماشای برج های پتروناس

با فرارسیدن غروب به مرکز شهر کوالالامپور بروید و از برج های پتروناس، مشهورترین سازه شهر، تماشا کنید. بدون تردید از تماشای این برج های دوقلو شگفت زده می شوید؛ به خصوص که طبقه های بالایی آن تاحدودی به ابرها می رسد.

از بیرون بانک عمومی، عکسی از این جاذبه تماشای بگیرید و سپس راهی پارک کی ال سی سی شوید و تا حوالی ساعت هشت صبر کنید تا سمفونی دریاچه آغاز گردد.

پارک کی ال سی سی مجهز به فود کورتی با قیمت های فوق العاده مقرون به صرفه است که در صورت تمایل می توانید از آن بهره ببرید.

شب: غذاهای خیابانی و معاشرت با سایر گردشگران

پس از تماشای برج های پتروناس، با خودرویی که به وسیله GrabCar گرفته اید، به منطقه بوکیت بینتانگ بروید که پس از تاریکی هوا، پر جنب وجوش می گردد. با توجه به اینکه منطقه مذکور بسیار پرپیچ وخم است، حواس تان به راه خروجی باشد تا آن را گم نکنید. چندین رستوران در خیابان های این منطقه وجود دارد که از غذاهای خیابانی از جمله ناسی کاندار (غذای محبوب مردم مالزی) سرو می نمایند.

چنانچه در پی نوشیدنی و غذای مقرون به صرفه هستید، به خیابان جالان آلور بروید که همانند بهشتی برای کوله گردها و گردشگران است و امکان معاشرت با سایر مسافران را فراهم می نماید.

روز دوم: بازدید از طبیعت، آشنایی با اسلام و بازارهای شبانه

برای روز دوم سفرتان به کوالالامپور، بازدید از باغ های دریاچه، موزه هنرهای اسلامی و محله چینی ها را در برنامه خود بگنجانید.

صبح: بازدید از باغ های گرمسیری

صبح روز دوم سفرتان را با یک کاسه نودل داغ آغاز کنید. یک خودرو بگیرید و راهی باغ های دریاچه شوید؛ بهشتی که در قلب شهر پرهیاهوی کوالالامپور قرار گرفته است. از رنگ وبوی گیاهان در باغ های گیاه شناسی لذت ببرید، در کنار گل های ارکیده زیبا، چند عکس بگیرید و در اطراف دریاچه مرکزی قدمی بزنید.

در نزدیکی باغ های ارکیده، نوعی میمون به نام ماکاک زندگی می نماید که ضمن تماشای گل ها، فرصت تماشا این حیوان را نیز دارید.

بعد از ظهر: آشنایی با اهمیت اسلام در مالزی

از آنجا که تحمل دمای هوای بعدازظهر کوالالامپور سخت است، باید به فضای سرپوشیده پناه برد و چه جایی بهتر از موزه هنرهای اسلامی که در نزدیکی باغ های دریاچه و مسجد ملی قرار گرفته است. بازدید از این موزه چهار طبقه که 3.50 دلار هزینه برمی دارد، یک تا دو ساعت طول می کشد.

از برترین بخش های موزه می توان به نمایشگاه های آلات موسیقی، ماکت مساجد و داستان اسلام در گذر قرن ها، اشاره نمود.

عصر: گشت وگذار در محله چینی ها

سفر به کوالالامپور، بدون بازدید از محله معروف چینی ها تکمیل نمی گردد. پس با قطار شهری یا خودرو، از کوالالامپور سنترال راهی پاسار سنی (Pasar Seni) شوید. اگر هم در نزدیکی مسجد ملی هستید، می توانید با پای پیاده این مسافت را طی کنید.

پس از رسیدن به محله چینی ها، گشتی در بازار مرکزی بزنید و از قدیمی ترین معبد هندو موسوم به معبد سری ماهاماریامان نیز تماشا کنید. چندین معبد چینی قرمزرنگ نیز در امتداد خیابان های این محله وجود دارد که بوی عود آن ها، هوا را پر نموده است.

شب: خرید از مغازه های سوغاتی در خیابان پتالینگ

انتهای سفر را به گشت وگذار در مسیرهای مارپیچ خیابان پتالینگ اختصاص دهید و در پی جاهایی باشید که تخفیف دارند یا نمونه غذای خیابانی خود را در اختیار بازدیدنمایندگان قرار می دهند. هنگام خرید، محتاط باشید؛ زیرا بعضی فروشنده ها از اینکه مشتری با آن ها چانه بزند و بعد خریدی نکند، ناراحت می شوند.

علاوه بر سوغاتی، می توانید برترین غذاهای خیابانی کوالالامپور را نیز در خیابان پتالینگ پیدا کنید. از جمله این غذاها می توان به ساتای یا ساته اشاره نمود که شامل گوشت کبابی به سیخ کشیده شده همراه با سس است. اگر هنوز انرژی دارید، به مثلث طلایی کوالالامپور بروید که قطب تجاری، تفریح و خرید در مرکز مالزی به شمار میرود و خود را به یک نوشیدنی خوشمزه مهمان کنید.

منبع: کجارو / theculturetrip.com
انتشار: 13 بهمن 1400 بروزرسانی: 13 بهمن 1400 گردآورنده: smslovely.ir شناسه مطلب: 1912

به "تور کوالالامپور: سفری دو روزه به کوالالامپور؛ قطب گردشگری مالزی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور کوالالامپور: سفری دو روزه به کوالالامپور؛ قطب گردشگری مالزی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید